Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach kolejnego projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, 31 stycznia 2013 roku o godzinie 10:00 młodzież z całego kraju obejrzy spektakl „Stawiam na Tolka Banana” w reżyserii Piotra Ratajczaka.

https://satkurier.pl/news/81881/kolejny- ... l8221.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

Też mi problem po nagraniu wyciąć reklamy i oglądać jak na kanale premium. Z opóźnieniem, ale jednak.

To oglądając filmy na TVP1 i TVP2 mam się czuć jakbym oglądał HBO? :lol2:

Wow. No w końcu zajarzyłeś :lol2: A przykładem może być dramat często emitowany w TVP1 i HBO pt. „Moja Angelika” z 1999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że również loga dotyczące wieku powinni być ujednolicone rozmiarowo do tego rozmiaru z TVP HD bo tam jest jeszcze mniejsze. Uważam że również pozycje logotypów powinny zostać ujednolicone i przesunięte bliżej rogów ekranu. I ostatnia kwestia TVP po zakończeniu umowy z Astrą powinna rozważyć zakup transpondera na 13 E oczywiście w DVB-S2 po co dublować kanały TVP na dwóch satelitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie grafiki ekranowej TVP, to aktualnie największym problemem jest jej powiększanie na kanałach SD przy emisji w formacie 16:9. Problem ten dotyczy w szczególności kanałów TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Kultura i TVP Historia. Na tych kanałach logo podczas emisji w 4:3 ma normalny, akceptowalny rozmiar, natomiast przy emisji w 16:9 jest niestety powiększane. Problem powiększania logo na kanałach SD TVP w 16:9 nie dotyczy TVP Seriale, TVP Sport i Белсат ТВ. Jeśli chodzi o oznaczenia wiekowe, to niestety na wszystkich kanałach SD TVP są one powiększane w 16:9, natomiast raczej nie będę narzekał, gdyż niektóre komercyjne kanały, jak np. Polsat czy Puls mają większe bez powiększania, niż TVP po powiększeniu. Zgadzam się z przedmówcą, co do przybliżenia znaków na kanałach SD TVP bliżej krawędzi ekranu. Im bliżej znaki znajdują się krawędzi ekranu, tym mniej przeszkadzają w oglądaniu. Wiadomo, że nie mogą być przy samej krawędzi, bo niestety większość telewizorów robi overscan i byłyby ucięte, natomiast obecnie są trochę za bardzo oddalone i można by je trochę przybliżyć.

 

Natomiast na ogromną pochwałę zasługuje grafika ekranowa na kanałach HD TVP – znaki są małe i blisko krawędzi ekranu. Wielkie brawo TVP! Grafikę ekranową na tych kanałach można śmiało podawać jako wzór dla innych nadawców.

 

Kiedyś większość kanałów powiększała swoją grafikę ekranową w 16:9. Jednak na szczęście z czasem coraz więcej nadawców z tego rezygnowała. Obecnie tylko część kanałów SD TVP powiększa swoją grafikę ekranową w 16:9. Myślę, że problem ten sam się nie rozwiąże. Trzeba pisać w tej sprawie do TVP.

 

Można to zrobić za pomocą formularza na ich stronie:

http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt

Trzeba kliknąć w zakładkę "Kontakt z widzami" i uzupełnić pola. Ja już wysłałem do nich prośbę w tej sprawie, natomiast jedną to zignorują, musi być tego więcej. Dlatego też proszę Was o wsparcie. Nie tak dawno na tym forum była akcja pisania w sprawie obecności TVP Sport w MUX 3. No z tym jest taki kłopot, że TVP mogłaby na tym stracić finansowo, więc nawet przy dużej liczbie próśb od telewidzów nie będzie chętna, aby to zrobić. Natomiast jaki interes TVP ma w tym, że do tej pory nie zaprzestano powiększania grafiki ekranowej w 16:9 na części kanałów SD? Wydaje mi się, że żaden. Jest to po prostu efekt czyjegoś zaniedbania. Więc jeśli liczba listów będzie duża to jest szansa, że wreszcie zlikwidują ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...