Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem TVP 1 HD i TVP 2 HD powinny być czasowo wyłączone z NTC w zamian za to powinny w końcu zostać udostępnione TVP SERIALE oraz TVP SPORT.Upychanie na siłę kanałów HD nie ma sensu tym bardziej,że jest to niepełne HD.Najlepszym wyjściem byłoby w niedalekiej przyszłości stworzenie oddzielnego MUX-U na potrzeby HD. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego TVP nie może dać do Naziemnej Telewizji Cyfrowej kanału TVP HD, który pokazywał by programy z wszystkich anten TVP w jakości HD i wyłączyć z Naziemnej Telewizji Cyfrowej kanały TVP 1 HD i TVP 2 HD? Zyskalibyśmy miejsce na takie kanały jak TVP Sport, czy TVP ABC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TVP 1 HD i TVP 2 HD powinny być czasowo wyłączone z NTC w zamian za to powinny w końcu zostać udostępnione TVP SERIALE oraz TVP SPORT.Upychanie na siłę kanałów HD nie ma sensu
Lepiej upychać śmieci w standardowej rozdzielczości. Nie jakość, a ilość. Rozsądne. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze zrozumiałem, ważniejsza jest ilość, ze śmieciami typu TVP Seriale.

Ja tam wolę jakość, tą od "obrazu" oraz merytoryczną (TVP to marna telewizja, ale "jedynka" jest wartościowszym towarem niż tematyczne Seriale i Sport razem wzięte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez dodanie kanałów tematycznych jakość merytoryczna TVP 1 nie zmniejszyłaby się, co najwyżej nie byłaby oferowana w jakości HD. Są osoby, które interesuje sport, czy seriale. W wielu kablówkach TVP Sport i TVP Seriale są oferowane od droższych pakietów lub jako opcja dodatkowa, a dodanie na multipleks zmusiło by kablówki dodania tych kanałów do najniższych pakietów. Ale straciłoby na tym chyba TVP które nie dostawało by tyle pieniędzy od kablówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zawsze mogą stworzyć kanał na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej. :) Przenieść do niego transmisje, a kablówkom zostawić TVP Sport z samymi powtórkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

Obecnie Kino RP rekonstruuje filmy ze Studiów Filmowych ''Kadr'', ''Tor'', ''Zebra'', ''Pesperktywa'' i animacje ze ''Studia Miniatur Filmowych''
Co ciekawe, TVP korzysta z zrekonstruowanych filmów z wytwórni "Tor", "Zebra" i "Perspektywa". Pomijana jest wytwórnia "Kadr".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Fundacja Centrum Rozwoju Społecznego i Obywatelskiego opublikowała raport mojego autorstwa pt. "Rynek audiowizualnych usług medialnych w Polsce. Perspektywy rozwoju" (dostępny pod adresem: http://www.crsio.org/2012-11-29-08-45-6/analizy). Po długiej przerwie wróciłem też do prowadzenia bloga nt. świata mediów na mojej stronie internetowej: farfal.com.pl. Mam nadzieję, że także na stronie forum satkuriera będę mógł (jeśli administratorzy i użytkownicy uznają, że warto) uczestniczyć w dyskusjach, wymianie uwag i opinii.

 

 

Pozdrawiam. Z szacunkiem

 

Piotr Farfał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma TVP to był dobry pomysł. Niestety wszystko upadło, teraz TVP moim zdaniem dogorywa. Wyrzucenie ludzi z pracy nic nie da. Muszą zajść wielkie zmiany w zarządzaniu spółką.

Skandalem wg mnie jest zabranie TVP Sport z NTC i możliwość oglądania tego kanału tylko w wysokich pakietach platform TV.

 

Teraz, jak z resztą wykazane jest w tym raporcie, udział ogólnych stacji TV w rynku się zmniejsza. Tworzone są nowe kanały tematyczne, a w NTC mamy kilka kanałów ogólnych, resztę stanowią w większości śmieci, bo jak inaczej można nazwać Polsat Sport News, albo ATM Rozrywka. Gdzie będą nadawać te nowe tematyczne kanały, będą nadawać w płatnych platformach.

 

 

A tak w ogóle uważam że powinien zostać utworzony system jak w Wielkiej Brytanii lub Niemczech. W skrócie, każdy kto ma możliwość oglądania telewizji płaci opłatę, jeśli nie, płaci wysoką karę. Pieniądze zebrane w ten sposób powinny iść do publicznych nadawców radia i tv, którzy by nie mogli emitować reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, licencja tv. Mieszkam w Anglii i jest to dobre rozwiązanie, mam laptopa, komputer i telewizor i płacę 145 funtów rocznie.

Tylko niestety w Polsce byłby to problem przy tak dużym bezrobociu. ..

Ale opłata nie musi być aż tak wysoka. Skoro ściągalność by była bardzo dobra, to opłata w wysokości między 70 a 100 zł rocznie by wystarczyła na finansowanie publicznej TV.

Tylko osoby zarządzające tymi pieniędzy, by musiały robić to profesjonalnie. Chodzi mi o wielotysięczne kontrakty gwiazdorskie tylko Kraśko, Lisowa, czy inne gwiazdki z serialach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...