Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Ipo napisał(a):

Nie będzie lepszym. Filmy się po prostu słabo oglądają. Seriale polskie jak pokazuje oglądalność TVP Seriale już tak.

Nie do końca. Po prostu łatwiej dać serial (i to najlepiej sprawdzony), co ma kilkanaście, czy nawet kilka tysięcy odcinków, niż dwugodzinne filmy, które co chwilę muszą być powtarzane, bo żaden nadawca nie jest w stanie zapewnić setek premier filmowych miesięcznie.

8 godzin temu, Mtv napisał(a):

Moim zdaniem nowy prezes Telewizji Polskiej powinien po pierwsze pomyśleć nad odświeżeniem obecnych logotypów kanałów telewizji polskiej kojarzącymi się z ustępującą władzą.

Może niech jeszcze w oprawie graficznej zaznaczą, że to już nie jest telewizja dla wyborców ustępującej władzy? Odnoszę wrażenie, że niektórzy z was wcale nie chcą odpolitycznienia TVP, lecz jedynie odcięcia jej od wiadomej partii, ale przecież nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

@fanbonda Ja pisałem o cenzurze na pewne wydarzanie.

Na prawdę nie obrażaj swojej inteligencji że nie rozumiesz o czym mowa, zadając takoe pytania. 

Pisales cytuję

6 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

od 2015 roku na pewne wydarzenia i informacje

Teraz juz zostały same wydarzenia :)No i jeszcze taka uwaga jako znawca TVP wypadałoby byś wiedział kiedy TVP zmieniła opcję  na Ci nie odpowiadającą. Było to 8.1. 2016 r.  

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się dla czepiania. Mowa o cenzurze. Jeśli dane wydarzenie przedstawia się cytując z niego wyłącznie np. setki razy fur deutschland bez kontekstu, to oprócz cenzury i braku relacjonowania wydarzenia jest manipulacja i propaganda, a nie narracja ktora mnie nie odpowiada. 

Serio chcesz nam udowadniać że tego nie było i nie wiesz o czym piszemy? Litości :)

Brakuje Ci przykładów, wczytaj się uważnie w wątki TVP Info, Wiadomości, czy ten w którym jesteśmy zamiast udawać że nie wiesz o czym mowa, zadając pytanie o podanie przykładów. Jak dobrze poszukasz znajdziesz m. in. zamazywanie serduszek WOŚP na kurtce.

Zawsze pisałeś że po co masz szukać coś na temat mediów publicznych skoro robią to inni. Może jednak warto było szukać, to by nie padały dziś od Ciebie pytania o podanie przykładów :)

50 minut temu, fanbonda napisał(a):

No i jeszcze taka uwaga jako znawca TVP wypadałoby byś wiedział kiedy TVP zmieniła opcję  na Ci nie odpowiadającą. Było to 8.1. 2016 r.  

 

Dzięki za precyzję, zwłaszcza że objęli władzę pod koniec 2015 roku. Różnica tak duża (czytaj niemal natychmiast po objęciu władzy) że warta odnotowania i doprecyzowania :) 

Swoją drogą ten cytat z Ciebie brzmi jakby Tobie opcja odpowiadała :) Gratuluję. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma być jakaś demonstracja w obronie mediów państwowych. Tylko czy to były media? Matyszkowiczowi nic nie pomoże prokurent. Zresztą to dobitnie widać jaka to była wolna telewizja. Widać to w wiadomościach, w Minęła 20. Widać jak uznają wybór demokratyczny większości narodu. Naród powiedział dość. Wiadomo że pisowska TV.

Edytowane przez Janio
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Czepiasz się dla czepiania. Mowa o cenzurze. Jeśli dane wydarzenie przedstawia się cytując z niego wyłącznie np. setki razy fur deutschland bez kontekstu, to oprócz cenzury i braku relacjonowania wydarzenia jest manipulacja i propaganda, a nie narracja ktora mnie nie odpowiada. 

Serio chcesz nam udowadniać że tego nie było i nie wiesz o czym piszemy? Litości :)

Brakuje Ci przykładów, wczytaj się uważnie w wątki TVP Info, Wiadomości, czy ten w którym jesteśmy zamiast udawać że nie wiesz o czym mowa, zadając pytanie o podanie przykładów. Jak dobrze poszukasz znajdziesz m. in. zamazywanie serduszek WOŚP na kurtce.

Zawsze pisałeś że po co masz szukać coś na temat mediów publicznych skoro robią to inni. Może jednak warto było szukać, to by nie padały dziś od Ciebie pytania o podanie przykładów :)

Dzięki za precyzję, zwłaszcza że objęli władzę pod koniec 2015 roku. Różnica tak duża (czytaj niemal natychmiast po objęciu władzy) że warta odnotowania i doprecyzowania :) 

Swoją drogą ten cytat z Ciebie brzmi jakby Tobie opcja odpowiadała :) Gratuluję. 

Swoje zdanie na temat TVP wyraziłem dawno i je znasz. Martwi mnie, że nie przeszkadza Ci zapowiadany skok na media publiczne. Już dawno pisałem o potrzebie wypracowania ustawy w porozumieniu z prezydentem RP i realnym odpolitycznieniu mediów  publicznych . Wytrzymaliśmy 8 lat to wytrzymalibyśmy  jeszcze te dwa czy 3 miesiące. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest skok na media publiczne- przestały nimi być. To odpartymjnianie mediów publicznych i w pełni je popieram. 

Na rozwiązania ustawowe przyjdzie czas w drugim etapie. 

 

Kolejne informacje w związku ze zmianami w TVP, część się już powiela.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rewolucja-w-tvp-danuta-holecka-nie-dostanie-ani-grosza/7tlgvbf

Cytat

Onet ustalił, że nowym szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiedzialnym za informację i publicystykę, zostać ma Grzegorz Sajór. W TVP przepracował 26 lat, w tym wiele z nich jako wydawca "Wiadomości"

26 lat pracy jako wydawca to dużo. Ciężko będzie zarzucić sympatyzowanie z konkretną partią przy takim stażu.

 

Cytat

Partnerować ma mu w tym Tomasz Sygut, nie wiadomo jeszcze tylko, w jakiej roli. Pojawiały się informacje, że ma zostać wiceprezesem telewizji rządowej odpowiedzialnym za pion publicystyki i informacji. — Nigdy takiego stanowiska nie było — mówi nam osoba mająca zająć kierownicze funkcje w TVP.

 

Cytat

Flagowymi "Wiadomościami" TVP pokierować ma dziennikarz "Faktów" TVN Paweł Płuska.

 

 

I informacja o tym że Pani Holecka prawdopodobnie nie dostanie żadnej odprawy po rozstaniu się z TVP.

Cytat

Jak ustalił Andrzej Stankiewicz z Onetu, występując pod szyldem swej firmy D.D.H. Studio "V", szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka podpisała we wrześniu 2020 r. umowę na prowadzenie "Wiadomości" 10-11 razy w miesiącu za 46 tys. zł netto. Umowa weszła w życie wstecznie — od 1 sierpnia 2020 r. i skończyła się 31 stycznia 2023 r. Gdy wspomniana umowa się skończyła, Holecka — jako D.D.H. Studio "V" — dostała kolejną: została zawarta 1 lutego 2023 r., a skończyć się miała 31 lipca 2025 r.

Po rozwiązaniu umowy B2B prezenterka może jednorazowo dostać całą sumę za okres wypowiedzenia umowy. Może to być nawet 12 miesięcy, czyli w sumie 600 tys. zł — podlicza "Wyborcza".

— Szczerze? Danuśka się mocno przeliczy — mówi Onetowi były pracownik TVP. — Ona chce dostać ponad pół miliona zł na mocy zakazu konkurencji. Tyle że nowy szef TVP ją z tego zakazu zwolni dzień po objęciu funkcji. I Danusia nie dostanie ani grosza — podkreśla nasz rozmówca.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cześć ludzi która wróci to Ci sami ludzie co zostali zwolnieni przez Pana J.Kurskiego. :-)

Co do zmian to nowa władza je wprowadzi i nikt z PiS-u nie obroni ludzi z propagandy od nich co są w TVP, Polskim Radiu czy w PAP. :-)

RMN może sobie krzyczeć i pohukiwać. Nic im to nie da a oburzanie się na to co zapowiada, robi i jeszcze zrobi nowa władza to jakaś hipokryzja. Niech sobie przypomną czasy sprzed 8 lat to co oni zrobili w mediach publicznych sami. To taka hipokryzja typu jak My działamy to jest wszystko ok i usprawiedliwione bo mamy większość i rządzimy ale jak jest zmiana władzy i już My nie mamy większości to "Atak na wolne media". :-)

Brak słów na to wszystko. :-) Śmieszni są Ci ludzie z PiS-u co siedzą w RMN czy też w KRRiTV (Pan Świrski!). :-)

A najśmieszniejsza jest Pani poseł Lichocka, która twierdzi że teraz dzięki temu że media publiczne są w rękach PiS-u zagościł pluralizm na rynku mediów w Polsce no bo media liberalno-lewicowe są silniejsze i jest ich więcej względem tych ich prawicowych. Ale zapomniała o jednej bardzo ważnej rzeczy. Media publiczne to nie jest prywatny folwark PiS-u bo to jest własność wszystkich obywateli w Polsce. Jak chcą sobie tworzyć media prawicowe to niech PiS wyłoży kasę na to swoją i je stworzy jako podmiot prywatny. komercyjny typu TV Republika czy wPolsce.pl. Im się coś chyba pomieszało. :-)

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Swoje zdanie na temat TVP wyraziłem dawno i je znasz. Martwi mnie, że nie przeszkadza Ci zapowiadany skok na media publiczne. Już dawno pisałem o potrzebie wypracowania ustawy w porozumieniu z prezydentem RP i realnym odpolitycznieniu mediów  publicznych . Wytrzymaliśmy 8 lat to wytrzymalibyśmy  jeszcze te dwa czy 3 miesiące. 

Mam podobne zdanie, PiS moim zdaniem nie zrobił "zamachu" na media jak chce to robić koalicja rządowa...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny z amnezją

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustawa-medialna-pis-szykuje-wielka-wymiane,65,0,1987905.html

Cytat

zgodnie z którym władze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia mają być wybierane przez ministra skarbu, a nie jak obecnie przez rady nadzorcze tych spółek. Ustawa umożliwi szybką wymianę kadr w TVP i radiu.

 

A prawdo jak było procedowane? Bez konsultacji, bo był to projekt poselski i w nocy, co masz w tym samym artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Janio napisał(a):

Jutro ma być jakaś demonstracja w obronie mediów państwowych. Tylko czy to były media? Matyszkowiczowi nic nie pomoże prokurent. Zresztą to dobitnie widać jaka to była wolna telewizja. Widać to w wiadomościach, w Minęła 20. Widać jak uznają wybór demokratyczny większości narodu. Naród powiedział dość. Wiadomo że pisowska TV.

To nie będzie demonstracja tylko wiec poparcia dla utrzymania konserwatyzmu w TVP gdyż organizatorem wydarzenia jest Gazeta

Polska. 

37 minut temu, pablo21 napisał(a):

Po prostu cześć ludzi która wróci to Ci sami ludzie co zostali zwolnieni przez Pana J.Kurskiego. :-)

Co do zmian to nowa władza je wprowadzi i nikt z PiS-u nie obroni ludzi z propagandy od nich co są w TVP, Polskim Radiu czy w PAP. :-)

RMN może sobie krzyczeć i pohukiwać. Nic im to nie da a oburzanie się na to co zapowiada, robi i jeszcze zrobi nowa władza to jakaś hipokryzja. Niech sobie przypomną czasy sprzed 8 lat to co oni zrobili w mediach publicznych sami. To taka hipokryzja typu jak My działamy to jest wszystko ok i usprawiedliwione bo mamy większość i rządzimy ale jak jest zmiana władzy i już My nie mamy większości to "Atak na wolne media". :-)

Brak słów na to wszystko. :-) Śmieszni są Ci ludzie z PiS-u co siedzą w RMN czy też w KRRiTV (Pan Świrski!). :-)

A najśmieszniejsza jest Pani poseł Lichocka, która twierdzi że teraz dzięki temu że media publiczne są w rękach PiS-u zagościł pluralizm na rynku mediów w Polsce no bo media liberalno-lewicowe są silniejsze i jest ich więcej względem tych ich prawicowych. Ale zapomniała o jednej bardzo ważnej rzeczy. Media publiczne to nie jest prywatny folwark PiS-u bo to jest własność wszystkich obywateli w Polsce. Jak chcą sobie tworzyć media prawicowe to niech PiS wyłoży kasę na to swoją i je stworzy jako podmiot prywatny. komercyjny typu TV Republika czy wPolsce.pl. Im się coś chyba pomieszało. :-)

Zgadzam się z tą opinią. RMN myśli że media publiczne są na wieczną własność PiSu tak jak TV Republika, TV Trwam czy WPolsce.pl ale tak nie jest gdyż zawsze jest tak że media publiczne są w rękach partii rządzącej a nie tej która straciła władzę. Działania RMN czy Matyszkowicza tylko pomogą Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego gdyż pomogą wybrać właściwą drogę zmian, umocnić w jej słuszności oraz stanowić dodatkowe zarzuty dla Czabańskiego czy Matyszkowicza. 

21 minut temu, bartek2lp2 napisał(a):

Mam podobne zdanie, PiS moim zdaniem nie zrobił zamachu na media jak chce to robić koalicja rządowa...

To co robi koalicja 15 października to naturalny stan rzeczy gdyż chcą ją obronić przed zabetonowaniem jej przez PiS które swoje 5 minut już miało i je zmarnowało. Zresztą właśnie teraz gdyby nie pewna babcia wyrzucona wczoraj z Rady Nadzorczej Orlenu i zwana „szara eminencją" PiSu to teraz TVP mogłaby być jeszcze silniejsza za sprawą działania Kurskiego. Rządy Matyszkowicza w Telewizji Polskiej (i jeszcze gorsze Agnieszki Kamińskiej w Polskim Radiu) niestety są mdłe i bezbarwne więc im szybciej odejdzie tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy nie rozumiem.  Jak można gadać takie rzeczy, że  po zmianie zarządu ludzie nie zobaczą swoich ulubionych programów i seriali w tym M jak Miłość.  Serial jest emitowany przeszło 20 lat i żadna władza nie myślała to zrobić i teraz raptem by ktoś to miał zrobić?

No ludzie kochani. No ale oczywiście babeczki to łykają. 

 

Serialee nigdy nie powinny być mieszane z polityką, to dwie inne ścieżki.  Nawet Pan M.Żebrowski który był mocno przeciwko byłemu rządowi, przyznał że nie widzi powodu odejścia z Na dobre I na złe. I nie ma to nic wspólnego z polityką. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tego nie rozumiem i się z tego śmieję. Dzisiaj czytałem o tym na pasku w TVP Info. Tutaj informacja o tym z "Wiadomości" z dnia 11 grudnia. https://natemat.pl/530773,straszono-koncem-m-jak-milosc-i-1-z-10-wiadomosci-tvp-z-11-grudnia

Cytat

– Polacy nie będą mogli oglądać najlepszych programów informacyjnych, seriali, teleturniejów, programów rozrywkowych, czy transmisji sportowych. Jeszcze Polacy mają prawo wyboru – wymieniał na koniec pracownik Telewizji Polskiej, a na ekranie można było zobaczyć fragmenty takich formatów jak: "M jak miłość" czy "Jeden z dziesięciu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że tak wpadną w panikę xD (swoją drogą autor tego rozpaczliwego materiału, Krzysztof Nowina-Konopka, prywatnie jest synem redaktorki naczelnej Rydzykowego "Naszego Dziennika", gdzie przed pracą w "Wiadomościach" pracował w... TV Trwam).

 

Ja myślę, że programy rozrywkowe, seriale, teleturnieje i wydarzenia sportowe zostaną w ramówce TVP po zmianie władzy, zaś jeśli chodzi o demonstracje w obronie TVP, zobaczymy ile zbierze się uczestników choć myślę, że demonstracji w obronie TVN-u raczej nie przebiją.

 

Swoją drogą gdzie był Czabański gdy wyrzucano Pospieszalskiego, Warzechę i Ziemkiewicza z TVP?

 

23 minuty temu, wojtekmedia2 napisał(a):

Serialee nigdy nie powinny być mieszane z polityką, to dwie inne ścieżki.  Nawet Pan M.Żebrowski który był mocno przeciwko byłemu rządowi, przyznał że nie widzi powodu odejścia z Na dobre I na złe. I nie ma to nic wspólnego z polityką. 

 

To samo mówili Tomasz Dedek i Mateusz Damięcki, którzy też są mocno przeciwko PiS-owi i mimo to grają w serialach wyprodukowanych przez Artramę.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2023 o 21:03, September77 napisał(a):

Czemu musimy likwidować kanały? Jak już są i nadają to czemu nie możemy ich zostawić?

Ale jeżeli mówimy o łączeniu kanałów ze sobą to: 

TVP Nauka i TVP Dokument mogłyby bez problemu stanowić jeden kanał. 

TVP Alfa zawiera swoje własne pozycje programowe, które na ABC trafiają z opóźnieniem i są tam emitowane z mniejszą częstotliwością. Dodatkowo zaletą Alfy jest brak reklam!

Brak reklam dotyczy też wszystkich kanałów z 2. Może mogłyby być one rozszerzeniem dla TVP VOD. 

TVP Historia również nadaje w większości programy w swojej tematyce i nie ma tam zapychaczy ramówki.

Natomiast taki kanał jak TVP Rozrywka nie oferuje obecnie swoich własnych treści, tylko powtórki z innych anten.

TVP Kobieta posiada kilka programów, które są nadawane tylko na tym kanale, ale jest ich tylko tyle, że spokojnie mogłyby zasilić ofertę innego kanału z rodziny Telewizji Polskiej. 

Także może tylko dwa kanały mogłyby być zlikwidowane, ponieważ wszystkie inne mają coś swojego. 

 

@September77, z góry przepraszam że akurat Ciebie cytuję w kontekście mojej wypowiedzi bo sam z początku napisałeś że jesteś przeciwny łączeniom, ale jakoś chciałem nawiązać do propozycji łączenia ze sobą kanałów tematycznych.

 

Ostatnio niektórym osobom tak bardzo do głowy uderzyła chęć, nie wiem? zemszczenia się na TVP? że minusy tej telewizji nie pozwalają im zauważyć plusów.

 

Większość ludzi na hasło TVP, myśli: Holecka, Kłeczek, Rachoń.

Nie zapominajmy jednak że w haśle "misja" mieści się przede wszystkim emitowanie programów użytecznych społecznie, a niekoniecznie opłacalnych finansowo.

 

Moim zdaniem, najlepsze co robi TVP w obecnym kształcie, mieści się w ramach dwóch kategorii programów o których napiszę poniżej - i które to specjalizacje realizowane są głównie w kanałach tematycznych. Za czasów rządów Kurskiego i Matyszkowicza po pierwsze wzrosła liczba kanałów realizujących specjalizację z podpunktu a), po drugie rozszerzono dostępność kanału realizującego specjalizację z podpunktu b).

a) programy popularnonaukowe;

b) sport.

 

I teraz:

 

Ad. A) W momencie jak PiS przejmował władzę w TVP, to z tego co pamiętam, z kanałów tematycznych realizujących programy popularnonaukowe (i w ogóle misyjnych) to była tylko Kultura i Historia. Prócz tego jeszcze był jeden kanał dla dzieciaków, czyli ABC.

Właśnie za PiS uruchomiono, najpierw Dokument, później Naukę, z kolei dzieciakom dołożono dodatkowy kanał dla nastolatków, czyli Alfę - tym samym ABC może się skupiać na programach dla przedszkolaków.

Prawdę mówiąc, od dawna mi brakowało w portfolio TVP kanału realizującego programy popularnonaukowe z dziedziny innej niż historia. Nie wiem czy pamiętacie, ale plany uruchomienia TVP Dokument to się pojawiły w tym samym czasie jak uruchamiano Historię, czyli gdzieś koło 2006 r. (!) Zresztą, o Nauce chyba też się raz na jakiś czas przebąkiwało od dawna. 

Jakby się uprzeć, to by można jeszcze uruchomić TVP Przyroda i Podróże, a Naukę zostawić dla programów dotyczących chemii, astronomii, fizyki i medycyny. Ale nie bądźmy już drobnostkowi - programy przyrodnicze i podróżnicze można puszczać w ramach istniejących TVP Dokument i TVP Nauka. Zresztą takie programy jak najbardziej są emitowane na obydwu wymienionych. 

A zarzut że kanały takie jak Dokument czy Nauka puszczają głównie powtórki? To chyba dobrze, bo narzekaliście że TVP kosztuje za wiele pieniędzy. Ja wiem że jest TVP VOD, ale nie każdemu chce się przeszukiwać serwis internetowy. O wielu tego typu produkcjach widz może w ogóle nie wiedzieć że zostały nakręcone.

 

Pozwolę jeszcze sobie zauważyć, że komercyjni nadawcy owszem, mają w swoim portfolio kanały popularnonaukowe. Jest paczka Discovery rożnotematyczna, jest paczka Polsat Viasat, jest Canal+ Dokument czy Planete+. Wszystko to jednak są kanały płatne. Żeby było jeszcze śmieszniej, praktycznie wszyscy emitują na nich reklamy i chyba nawet przerywają nimi programy mimo że biorą kasę za dostęp. (Prawdopodobnie C+ Dokument jako jedyne z wymienionych nie emituje, a Planete+ nie przerywa programów - choć ani jednego ani drugiego pewny nie jestem.)

 

A co proponują do naziemnej jak jest konkurs? Albo się nie zgłaszają, albo śmietnik powtórek przerywany reklamami. Wiadomo, kasa.

 

Tymczasem TVP większość swoich kanałów puszcza w naziemnej + streaming też za free.

 

Ad. B )

 

Znowu - pozwolę sobie zauważyć że nieraz już czytałem wypowiedzi typu: Jedyny raz kiedy włączam TVP to na taki czy inny mecz tudzież inny sport.

Czyli są tacy ludzie, którzy z jednej strony krytycznie odnoszą się do jakości redakcji publicystycznej TVP, z drugiej strony są zadowoleni z pracy części sportowej i nie mają problemu oglądać tam transmisję.

 

Tak w ogóle: jak często krytykuje się redakcję sportową TVP na tle konkurencji?

Ja mam wrażenie że ze sportu najczęściej pod ostrzałem są:

a) Viaplay (bo słaba jakość obrazu i częste awarie)

b) Polsat (bo kiepscy komentatorzy)


TVP stara się kupować licencje wszędzie tam, gdzie Polacy odnoszą jakieś większe sukcesy. Ostatnio dobrze sobie poradzili z meczami Legii i Rakowa w europejskich pucharach, gdzie co 2 tygodnie trzeba było negocjować z kim innym, bo inny klub dysponował licencją na dane spotkanie wyjazdowe w eliminacjach. Wszystkie szczeble udało się kupić. A potem załatwili sublicencję na mecz grupowe (to może nie taki wielki sukces, bo Viaplay było już na skraju bankructwa).

Na najważniejsze imprezy piłkarskie, czyli Euro i MŚ od dawna kupują pełny pakiet praw i wszystkie mecze, nawet nie Polaków, są od deski do deski w TVP1 i TVP2, nawet wliczając 3cią kolejkę jak mecze są grane równocześnie.

Do tego trochę siatkówki i coś pewnie jeszcze, czego teraz nie pamiętam. Owszem, nie mają skoków - prawdę mówiąc zaszkodziło im przede wszystkim zacietrzewienie redakcji propagandowej, właśnie jak nawalali w TVN. I tak dobrze że udało się obronić sublicencję na igrzyska olimpijskie.

 

Przyznam uczciwie że niedociągnięciem z ich strony było nie przedłużenie sublicencji na Ligę Mistrzów.

 

Od czasu Kurskiego, wszystko jest dostępne bezpłatnie, bo odkodował TVP Sport. Konkurencja właśnie za kanały sportowe kosi najwięcej.

 

Tak więc, w mojej wypowiedzi chodziło mi o to żeby nie wylewać dziecka z kąpielą i nie obcinać - zwłaszcza kanałów tematycznych popularnonaukowych, no bo ze sportu nikt poważny nie zrezygnuje (chociaż mogą się pokusić o mniejsze zakupy praw).

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poland napisał(a):

To nie będzie demonstracja tylko wiec poparcia dla utrzymania konserwatyzmu w TVP gdyż organizatorem wydarzenia jest Gazeta

Polska. 

Ja bym nawet nie powiedział, że to jest utrzymywanie konserwatyzmu, bo akurat władz TVP od 2016 nie uznałbym za jakieś bardzo ideowe. Myślę, że bardziej tymi wartościami kierowała się choćby ekipa "pampersów" Wiesława Walendziaka (i wtedy na przykład było możliwe, aby w Jedynce program miał Cejrowski, a w Dwójce Diatłowicki), albo Bronisław Wildstein (tu jako przykład mogę dać decyzję o wycofaniu z emisji "Czterech pancernych"). Natomiast aż takiego zacięcia nie widzę w ostatnich latach.

 

Owszem, Kurski próbował na początku rządów z weekendami tożsamościowymi, ale bodajże po jednym pomysł odrzucono, i w sferze wartości tradycyjnie rozumianych TVP robi w sumie taką jazdę obowiązkową, ewentualnie trochę więcej ponad to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...