Skocz do zawartości

Oferty - dla stałych abonentów platformy CANAL+ (wyłącznie pytania i odpowiedzi dot. bieżących ofert!)


marcin7650
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie wymieniłbym dekoder na Ultraboxa, o ile dadzą możliwość zrobienia tego poprzez kuriera, bo w moim mieście 85% punktów wymiany właśnie zostało zamkniętych przez rozporządzenie Morawickiego o zamknięciu niespożywczego handlu w galeriach handlowych.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, giecik napisał:

Mam pytanko.
Mam 2 camele i 1 pace z comfortem na nieokreslony. Czy jest szansa dobrac 2 moduly przy przedluzeniu? Ktos to przerabial?
 

@giecik W Twoim przypadku jeśli masz na umowie jeden dekoder główny z kartą Cameleon, a do usługi Multiroom post Cyfra+ masz tylko gołą kartę Cameleon, to możesz w tym przypadku uzyskać tylko jeden moduł CAM do Multiroomu, bo do pierwszej karty masz już wydany dekoder. Taka możliwość jest dostępna od niedawna, bo od 4 marca, ale tylko dla klientów z tym Multiroomem na zasadach z Cyfry+. Takiej wymiany dokonują Salony CANAL+ i udajesz się po prostu do Salonu z jedną gołą kartą Cameleon i jak chcesz, to wymienią Ci ją bezpłatnie na ten najnowszy moduł CAM CI+ ECP z kartą Cayman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wyokbrażasz 

20 godzin temu, lukx95 napisał:

@giecik W Twoim przypadku jeśli masz na umowie jeden dekoder główny z kartą Cameleon, a do usługi Multiroom post Cyfra+ masz tylko gołą kartę Cameleon, to możesz w tym przypadku uzyskać tylko jeden moduł CAM do Multiroomu, bo do pierwszej karty masz już wydany dekoder. Taka możliwość jest dostępna od niedawna, bo od 4 marca, ale tylko dla klientów z tym Multiroomem na zasadach z Cyfry+. Takiej wymiany dokonują Salony CANAL+ i udajesz się po prostu do Salonu z jedną gołą kartą Cameleon i jak chcesz, to wymienią Ci ją bezpłatnie na ten najnowszy moduł CAM CI+ ECP z kartą Cayman.

 

A jak sobie wyobrażasz załatwienie czegokolwiek w salonie CANAL+ w takim mieście jak Kraków?

 

Z 15 punktów CANAL+ 13 zostało zamkniętych, bo mieściły się w galeriach handlowych, a te 2 co zostały to punkty, które są czynne tylko do 17-tej i najgorzej zaopatrzone. 

Potrzebuję wymienić dekoder na Ultrabox+ bo zawarłem nową umowę z wymianą dekodera, a w tych punktach Ultraboxów nie ma . Przynajmniej tak twierdzą  przez telefon.

 

CANAL+ zamiast pisać na swej stronie:

 

W związku z zagrożeniem związanym z epidemią koronawirusa informujemy, iż niektóre punkty sprzedaży CANAL+ mogą być nieczynne.

Przed udaniem się do punktu prosimy o kontakt telefoniczny z wybranym punktem. Numer telefonu dostępny na naszej stronie.

 

 

powinien udostępnić wymianę dekoderów przez kuriera. 

 

Nie mówiąc już o tym, że na linkowanej stronie żadnych numerów telefonów jak dotąd nie ma.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

 

Posiadam umowę do końca marca z pakietem Extra+ z Canal+ (wypowiedziana). Chcę otrzymać najtańszą ofertę z dostępem do kanałów Canal+.

 

Aktualna propozycja:

Start+

pakiet Canal+

nc+GO - 100h

WiFi PremiumBox+ -  za darmo (było 5zł)

cena: 42,50 zł

 

Ze zbiorczego zestawienia wnioskuję, że Start+ mógłby być nawet za 10zł, tylko zastanawiam się, czy tej zniżki za dekoder gdzieś w to nie wliczyli. Miła pani mówi, że to maks co może zaoferować.

 

Czy według was jeszcze coś mogę ugrać? Pakiet Canal+ będzie miał wszystkie kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacek3 napisał:

Jak sobie wyokbrażasz 

 

A jak sobie wyobrażasz załatwienie czegokolwiek w salonie CANAL+ w takim mieście jak Kraków?

 

Z 15 punktów CANAL+ 13 zostało zamkniętych, bo mieściły się w galeriach handlowych, a te 2 co zostały to punkty, które są czynne tylko do 17-tej i najgorzej zaopatrzone. 

Potrzebuję wymienić dekoder na Ultrabox+ bo zawarłem nową umowę z wymianą dekodera, a w tych punktach Ultraboxów nie ma . Przynajmniej tak twierdzą  przez telefon.

 

CANAL+ zamiast pisać na swej stronie:

 

W związku z zagrożeniem związanym z epidemią koronawirusa informujemy, iż niektóre punkty sprzedaży CANAL+ mogą być nieczynne.

Przed udaniem się do punktu prosimy o kontakt telefoniczny z wybranym punktem. Numer telefonu dostępny na naszej stronie.

 

 

powinien udostępnić wymianę dekoderów przez kuriera. 

 

Nie mówiąc już o tym, że na linkowanej stronie żadnych numerów telefonów jak dotąd nie ma.

Faktycznie w obecnej sytuacji w kraju najważniejszą rzeczą jest  wymiana dekodera....

Edytowane przez P_Canal+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie znów jakiś nierozgarnięty chłopaczek dzwonił. Zero kompetencji, sam nie wie co może zaoferować, takie czekanie i bieganie ze wszystkim do kierownika tylko wydłuża rozmowę i wkurza rozmówcę - czyt. mnie :P

Nie chcieli dać dekodera 4k za 0zł to podziękowałem. Oferta bez zmian (podpis). Gość był zdziwiony, że APS też przedstawia oferty telefonicznie, ha a jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!

Umowa do końca marca. Wymówienie wysłane i zarejestrowane. Telefon z propozycją(identycznie jak teraz mam i płacę 81.99): Extra+, 6xC+, Eleven x4, 2x Cameleon, 1x Pace i 1 x Sagemcom = 81,99 zł. Na pytanie co po lipcu usłyszałem, że karty Cameleon zostają u mnie ale da się na nich oglądać tylko z tunerami dedykowanymi  NC+. Zapewniał, że mogę sobie taką kartę włożyć w dowolny ich tuner w dowolnym miejscu i wszystko będzie grać. Czyli niby parowany a niby nieparowany... Hmm... Ciekawe ... ale skoro tak mówił...?

Do finalizacji przedłużenia  umowy jednak nie doszło bo konsultant nie chciał mi dać 25% rabatu ze względu na urodziny Canal+ twierdząc, że już i tak jako stały klient od kilkunastu lat mam go ogólnie teraz więcej niż taki klient z ulicy który za to samo musiałby zapłacić ponad 100 zł...

Jak to jest z liczeniem tego rabatu? Należy mi się czy nie?

Czy to dobra cena na obecną chwilę czy można jeszcze coś ugrać?

Pozdr

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat 25% był dla nowych i stałych(widziałem to i nie tylko ja na ich stronie) klientów. Sam konsultant to potwierdzał tylko jakoś dziwnie go liczył i tym mnie zdenerwował.

Jeśli chodzi o MR na Cameleonach to nie do końca jest pewne czy to będzie chodzić po zmianie kodowania w lipcu? Niby konsultant potwierdzał, że tak ale to dziwne aby karta(Cameleon) chodziła na każdym tunerze od Cyfry+ a na innym tzw. zewnętrznym już nie? Wątpliwość co do jego wiedzy potwierdzał fakt, że proponował mi zamianę Pace na Ultrabox 4K z dyskiem 1 T płatnym 5 zł miesięcznie. Drugiego tunera(Sagemcom DSI 83) już niestety nie da się zamienić na lepszego.

Nie znam się więc proszę o rozwianie wątpliwości.

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, P_Canal+ napisał:

Faktycznie w obecnej sytuacji w kraju najważniejszą rzeczą jest  wymiana dekodera....

 

Chętnie odłożę wymianę dekodera, ale w warunkach aneksu mam, że muszę do 7 dni zdać stary dekoder i odebrać nowy. A nie za bardzo mam gdzie to zrobić...

 

Mam nadzieję, że w tej wyjątkowej sytuacji CANAL+ prolonguje terminy w jakich trzeba wymienić dekoder po przedłużeniu umowy, w ramach którego była wymiana dekodera. 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianO2 napisał:

...Jeśli chodzi o MR na Cameleonach to nie do końca jest pewne czy to będzie chodzić po zmianie kodowania w lipcu? Niby konsultant potwierdzał, że tak ale to dziwne aby karta(Cameleon) chodziła na każdym tunerze od Cyfry+ a na innym tzw. zewnętrznym już nie? Wątpliwość co do jego wiedzy potwierdzał fakt, że proponował mi zamianę Pace na Ultrabox 4K z dyskiem 1 T płatnym 5 zł miesięcznie. Drugiego tunera(Sagemcom DSI 83) już niestety nie da się zamienić na lepszego.

Nie znam się więc proszę o rozwianie wątpliwości.

Damian

Jaka zmiana kodowania? Wyłączą tyko na kartach Cameleon tunelowanie Seca Mediaguard, a co za tym idzie karty będą działały tylko z dedykami, czyli w dekoderach po C+ jak i w Wifibox I WifiPremiumbox. Zmieniając Pejsa na 4k, zmienia się też kartę na Cayman. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...