Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dostałem taką odpowiedź: "Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość wymiany modułu CAM CI+ na któryś z poniższych modeli dekoderów:
Mini HD 2000;
HD 5000;
HD 5500s;
HD 6000;"

Który model polecacie, najlepiej aby współpracował z moim dyskiem.

Pozdrawiam

Edytowane przez swojadroga
Proszę pytania zadawać we właściwych tematach. Przeniosłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem dziś stary dekoder MINI HD 2000 na HD 5500s. Prosiłem w APS o model, z czulszą głowicą, bo przy intensywnych opadach deszczu lub śniegu mam problem z odbiorem. Na HD2000 miałem (przy dobrej pogodzie) siłę 72% i jakość 52%, natomiast na HD5500s mam siłę 58% i jakość 49-42%. Myślę, że odbiór po zmianie będzie jeszcze gorszy. Konwerterem już kręciłem, więc więcej pewnie nie "wycisnę". Czy możecie mi polecić inny model dekodera najlepiej z wyświetlaczem, który będzie miał lepszą głowicę czy może jednak zależy to od konkretnego egzemplarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiążesz swojego problemu wymianami dekoderów. Ustaw prawidłowo antenę i skręt konwertera. Wtyczki niechlujnie zarobione też mogą być powodem problemów z sygnałem, jak również uszkodzony mechanicznie lub kiepskiej jakości przewód antenowy. Ewentualnie sprawdź, czy jakiś gzyms, okap, rynna, maszt, drzewo lub inny obiekt nie przysłania sygnału na drodze niebo - Twoja antena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na tym samym gniazdku mój drugi dekoder HD3000 z Darmowym HD i pokazuje on również silniejszy (72%) oraz lepszej jakości (52%) sygnał od HD5500s. Miało być lepiej, a jest niestety gorzej.

 

Chcesz rozwiązać swój problem? Jeśli tak, to zajmij się swoją instalacją antenową, bo sygnał z niej masz za słaby. I nie masz co szukać problemu tam, gdzie go nie ma. Chyba, że taki masz cel, lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52% jakości sygnału? Z tego, co ja wiem, to odbiorniki HD by CPT mają inne wyskalowanie procentowe paska jakości sygnału.

 

Z pamięci, kolejno:

Q: 36%, MER 9 dB

Q: 42%, MER 10 dB

Q: 49%, MER 11 dB

Q: 50%, MER 12 dB

Q: 66%, MER 13 dB

Q: 83%, MER 14 dB

Q: 100%, MER 15 dB

Tak, masz rację, jest 50%.

 

Chcesz rozwiązać swój problem? Jeśli tak, to zajmij się swoją instalacją antenową, bo sygnał z niej masz za słaby. I nie masz co szukać problemu tam, gdzie go nie ma. Chyba, że taki masz cel, lubisz.

Bez zaczepek proszę. Instalacją się zajmę. Znalazłem problem z nowym dekoderem, a dokładniej z gorszą siłą sygnału. W APS zapewniali, że sygnał będzie lepszy, bo HD5500s ma niby czulszą głowicę.

Edytowane przez 89damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację, jest 50%.

Bez zaczepek proszę. Instalacją się zajmę.

Znalazłem problem z nowym dekoderem, a dokładniej z gorszą siłą sygnału. W APS zapewniali, że sygnał będzie lepszy, bo HD5500s ma niby czulszą głowicę.

 

 

Wskaźniki sygnału są skalowane w zależności od sprzętu i możliwości jakie ten sprzęt oferuje programistom w celu wizualizacji.

Dekodery HD 2000/3000 a HD 5500s to są dwie różne platformy sprzętowe.

Wskazania sygnału z dekodera HD 5500s są zbliżone do pomiaru wykonanego profesjonalnym miernikiem.

W dekoderach HD 2000/3000 parametry są nico zawyżone, to jednak w dalszym ciągu pozwala na ocenę jakości instalacji antenowej.

Twoja instalacje antenowa nie spełnia minimalnych wymagań jakie są niezbędne do stabilnego odbioru, czułość głowicy nie ma tu większego znaczenia.

Czułość głowicy wpływa głównie na poziom sygnału, który akurat w twoim wypadku jest powyżej wymaganego minimum.

O jakości instalacji antenowej świadczy parametr MER.

Napraw swoją instalacje antenową. Jak nie potrafisz sam to zatrudnij wyspecjalizowanego instalatora.

Więcej na temat pomiaru i interpretacji wyników diagnostyki sygnału w menu dekodera masz w wideo.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem problem z nowym dekoderem, a dokładniej z gorszą siłą sygnału. W APS zapewniali, że sygnał będzie lepszy, bo HD5500s ma niby czulszą głowicę.

 

Z dekoderem nie ma żadnego problemu, problem jest tylko i wyłącznie z instalacją.

 

To, jaką dany dekoder procentową jakość pokazuje nie ma znaczenia, przy pogorszeniu warunków atmosferycznych obydwa będą w tym samym momencie krzaczyć tylko jeden będzie pokazywał wtedy 5% a drugi 20%... i tak nic nie pooglądasz.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...