Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Anita Kaźmierska napisał:

To prawda, że Ferguson Ariva T760i nie wspiera DVB-C, więc albo korzystasz z AZART-u odbierając DVB-T albo masz inny model dekodera.

Poza tym CANAL+ BOX 4K nie ma złącza SCART, więc jeśli nie masz w telewizorze HDMI, to będzie problem.

Dekoder na pewno ten, model przepisałem z urządzenia :) Ogólnie na początku sam kupiłem tuner dvb-c (bo ten wydawał mi się odpowiedni, w końcu mam kablówkę) i nie odbierał mojej kablówki, dopiero po wymianie na wspomnianego fergusona udało mi się wyszukać kanały.

Moje pytanie wynika z tego, że wszędzie w informacjach o boxie C+ wspominają o darmowych programach z anteny i nie wiem, czy moja kablówka dvb-t to tak naprawdę technicznie to samo i dam radę wyszukać wszystkie programy co w fergusonie :)

A i co do złącza to mam hdmi w tv, nie jest to aż tak wiekowy tv, ale na tyle wiekowy, że nie potrafił sam odebrać dvb-t :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maks27 napisał:

Sam korzystam z usług  Multimedia i w paśmie DVB-T nie ma kompletnie nic, kanały telewizyjne są tylko w DVB-C.

Kwestia lokalizacji.Ja u siebie mam wszystkie muxy w paśmie DVB-T.

@fipo19 zamów,sprawdź a jak coś będzie nie tak możesz dokonać zwrotu.Możesz też poczekać na jakieś obszerniejsze testy tego boxa.Moze ktoś wyjaśni kwestię odbioru naziemnych kanałow.Czy dekoder skanuje pasmo czy wczytuje jakąś gotowa listę kanałów dla danej miejscowości.Wtedy będzie lipa bo kablówka raczej nadaje na innych kanałach niż naziemnie.

Swoją drogą jaki to operator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na stronie nie mogę znaleźć informacji w jakim paśmie i na jakich częstotliwościach nadają kanały.Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać na więcej informacji ;)

Może kolega @kingofsouth napisze jak to wygląda w dekoderze play, bo on też ma możliwość odbioru naziemnych kanałów. Być może w tym boxie będzie podobnie bo to tez android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji wynika że skanuje następujące częstotliwości

Tuner Naziemnej Telewizji Cyfrowej:
• Standard: DVB/T2
• Zakresy częstotliwości UHF: 470 – 606 i 606 – 862 MHz
• Zakresy częstotliwości VHF III: 174 – 230 MHz
• Szerokość kanałów: 7 MHz, 8 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva T760i pracuje z takimi częstotliwościami: 177,5 – 227,5 MHz i 474 – 858 MHz, więc CANAL+ BOX 4K spokojnie może stanowić jego zastępstwo w tym zakresie. Pamiętajmy jednak, że CANAL+ BOX 4K nie jest odbiornikiem typowo pod telewizję naziemną - ma inny pilot (bez klawiszy numerycznych), nie pozwala na prosty zapping strzałkami (góra/dół) czy nie ma EPG dla kanałów naziemnych. Zapping strzałkami i EPG tylko po zainstalowaniu osobnej aplikacji Live Channels z Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma już dekoder niech sprawdzi czy jest możliwość zalogowania w aplikacji do konta połączonego z abonamentem SAT. Wydaje mi się że tak bo to ta sama aplikacja. Wolałbym mieć pewność że nie jest coś zablokowane i dekoder nie jest przypisany do konta prepaid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma już dekoder niech sprawdzi czy jest możliwość zalogowania w aplikacji do konta połączonego z abonamentem SAT. Wydaje mi się że tak bo to ta sama aplikacja. Wolałbym mieć pewność że nie jest coś zablokowane i dekoder nie jest przypisany do konta prepaid. 
Aplikacja nazywa się Canal+ Box i logujesz się aktywując dekoder na stronie Canal+. W sklepie nie znajduje aplikacji Canal+.

Edit. Dekoder aktywuje się przez swoje konto na Canal+, ale logujesz się normalnie danymi do usługi Canal+ przez i internet.


@all999 udało się wyłączyć tryb HDR?
Tak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...