Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Krzysiek11:) napisał(a):

jest wyraźnie napisane w specyfikacji boxa

Jeszcze godzinę temu było inaczej :) i tego dotyczyła dyskusja 2 dni temu. 

A chyba jeszcze wczoraj można było kupić ten box. 

@bgmnt 2 dni temu wyglądało to inaczej:) 

W specyfikacji było:

 

USB, wejście antenowe DVB-T/T2, LAN RJ45, HDMI 2.0b, USB 3 .0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nix124 napisał(a):

Ja jestem tylko ciekaw jak zachowają się w stosunku do starych boxów. Żeby się nie okazało, że też je po cichu wykastrują aktualizacją z obsługi DVB-T2 i żeby korzystać trzeba będzie instalować np. customowy launcher.

 

Ja dawno po 2 miesięcznym okresie promocyjnym zresetowałem boxa i bez aktywacji zainstalowałem wolf, więc mogą sobie robić co chcą 🙂

Chyba że dadzą jakąś aktualizację androida i to wyłączą, ale to chyba niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, danielpes5 napisał(a):

Dekoder-CANAL-BOX-4K-HY4001CD-6.jpg

Nowa wersja boxa bez wejścia antenowego DVB-T2

Jak dla mnie dziwnie wygląda - i strasznie razi mnie w oczy - ta dziura powstała po skasowaniu wejścia antenowego w tym tunerze... mogli te wejścia inaczej ułożyć, lub coś nowego dodać. Jak widać, mi się "upiekło", że trafiłem - miesiąc temu - na numer z wejściem antenowym DVB-T. :D 

 

I mam jeszcze jeden zarzut co do mojego obecnego tunera - jak wkładałem kable do wyjść, to ledwo co się to pomieściło - było za mało miejsca jak dla mnie. 

 

Szkoda, że nowa wersja nie ma głowicy DVB-T - czyżby jedyny tuner, gdzie można mieć jednocześnie NTC i telewizję płatną - to tuner od Playa? Oby nie wyłączali w obecnych tunerach Canal + możliwości działania NTC, ale zobaczymy, co wymyślą. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@Gierekprzeprojektowanie układu wejść czy dodanie czegoś nowego wymagałoby większych nakładów finansowych i produkcji nowych egzemplarzy niż po prostu w wyprodukowanych już boxach wyjęcie złącza antenowego i zaślepienie miejsca po nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie włoży , elementy głowicy są na płytce montowane. 

 Sama głowica zajmuje tylko 1/5 blaszanej obudowy,  dokładniej to  ok 1 cm szerokości i 3 cm  długości na wprost gniazda.   Reszta to po prostu elementy SMD. 

Z tego co widać w podstawowej wersji płytka dostosowana jest też do montaży głowicy SAT albo combo  SAT/TV. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwie. Różnią się tylko kilkoma elementami i numerem płyty głównej  :)   

 

 

Głowicy to akurat mam zdjęcie, potrzebowałem modelu chipsetu. 

 

7f2b220041fe9.jpg 

 

 

Moduł za gniazdem to cała głowica.  Reszta to tylko elementy + nie zamontowany układ DVB-S2 satelity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Praktycznie żaden tuner USB  nie ruszy na zablokowanym boxie, nie widzi po prostu podpiętych tunerów system czy jakikolwiek program.  

Ale są sprzedawane takie tandemy i działają bardzo dobrze. Homatics  Box + tuner pod USB-C. 

Ten tuner działa z każdą przystawką Homatics na Android TV(Box Q, Box R 4K, Box R 4K plus). 

https://hollex.pl/odbiornik-dvb-tt2c-do-homatics-box-q-p-4777.html

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie argumenty są bez sensu pisząc o tunerze Canal+ Box 4K przecież w nim ten tuner nie zadziała. Tak samo w każdym dowolnym boxie nie zadziała żaden tuner nie mający obsługi. 

Tuner Homatics   jest tylko i wyłącznie do danej marki czy serii boxa Homatics ,  system ma obsługę bo tak to zrobił sobie producent.

 

Identyczny tuner DVB-T2 i DVB-S2 ma przecież Nokia 8000 ale  nie ma na razie możliwości używać tunerów wzajemnie. 

Nawet oprogramowanie do obsługi tunera w Homatics i Nokii  jest IDENTYCZNE. 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
7 godzin temu, salva napisał(a):

Ale są sprzedawane takie tandemy i działają bardzo dobrze. Homatics  Box + tuner pod USB-C. 

Ten tuner działa z każdą przystawką Homatics na Android TV(Box Q, Box R 4K, Box R 4K plus). 

https://hollex.pl/odbiornik-dvb-tt2c-do-homatics-box-q-p-4777.html

Widać te boxy mają w sofcie sterownik obsługujący to urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi Boxa 3 i MyGica T230C. Jeżeli chodzi o aplikację FTA Loader w połączeniu z Live Channels to nie dość, że obraz się tnie (na kanałach DVB-T2) to jeszcze nie wyszukuje VHF.
Można zainstalować z apk oryginalną apkę PadTV, wtedy obraz jest OK ale ta aplikacja jest przystosowana do sterowania dotykiem a nie pilotem.

Zamówiłem tuner Canal+ Box 4K za 249 ma Allegro. Zobaczymy co przyjdzie. Najwyżej zwrócę.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Chińskie urządzenia mogą ze sobą współpracować, ale C+ nie ma w tym żadnego interesu 😀

 

Nikt nie ma w tym interesu by wyposażyć system boxów na Android w obsługę przynajmniej kilku  tunerów  na USB, zwłaszcza producent, operator  czy sprzedawca. Zamiast używać kilku modeli zalecanych tunerów do wielu modeli  boxów klient zmuszony jest do zakupu konkretnego tunera USB działającego tylko z boxem  albo przynajmniej działającego w KODI jeśli box umożliwia samodzielne  uruchomienie tego systemu

 

Uniwersale dla  boxów bez tunerów  są zalecane zewnętrzne tunery które umożliwiają streaming po sieci LAN ( enigma2,  niektóre prostsze tunery czy routery FRITZ!Box do streamingu kablówki ) 

To jest moim zdaniem najprostsze rozwiązanie zamiast szukać tunera na USB. 

 

@Marek G

też był z tym problem u mnie, myszka czy pilot z myszką miał problem ze znalezieniem działającego  miejsca kliknięcia albo wcale nie działał, podłączyłem monitor dotykowy IIYAMA to dopiero dało się obsługiwać bez problemów.  

MyGica T230C działa często z większością starszych boxów z Android 5 do 7 często z modowanym systemem  albo KODI, potem zaczęto wycinać obsługę tunerów USB z kernela.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...