Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo obraz jest wyraźnie ciemniejszy na tvp 4k. Nie da się tego oglądać i wróciłem z powrotem na normalne kanały. To samo było poprzednim razem jak udostępnili ten kanał. Myślałem naiwnie, że do tego czasu wyciągną wnioski i poprawią obraz ale wszytko jest po staremu. Szkoda nerwów.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
20 godzin temu, Marek G napisał(a):

Przejrzałem Allegro i oprócz tego ściemniacza są też inni ściemniacze, którzy sprzedają ten box jako usługę i robią problemy ze zwrotem. Jest też aukcja znanego elektromarketu NEO24, cena ta sama i brak problemu ze zwrotem. Przyjmują nawet zwroty od firm, a w tym wypadku nie muszą tego robić. Trzeba kupować w sprawdzonych sklepach.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I później kupujesz w takim dużym elektromarkecie lustrzankę z kilkoma tys. zdjęć na liczniku, ekspres gdzie ktoś zrobił nim kilkaset kaw, czy golarkę którą ktoś sobie wcześniej jaja ogolił. Mimo wszystko wolę tzw. januszexów, którzy nie chcą prowadzić wypożyczalni towaru. :P Przynajmniej wiem, że rzeczywiście kupuje nowy towar a nie testowany przez kogoś z podejściem jak nasz forumowy Marek - wypożyczę sobie, pobawię i obejrzę, najwyżej zwrócę, nie czytając warunków oferty i samego opisu, gdzie jak byk stoi, że gniazda antenowego nie ma.

Edytowane przez Gadol
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, piter7790 napisał(a):

Ja też mam wyłączony HDR i obraz trochę ciemniejszy niż inne kanały ale ok,ale dzwięk zdecydowanie cichszy .

 

22 godziny temu, electro69 napisał(a):

U mnie to samo obraz jest wyraźnie ciemniejszy na tvp 4k. Nie da się tego oglądać i wróciłem z powrotem na normalne kanały. To samo było poprzednim razem jak udostępnili ten kanał. Myślałem naiwnie, że do tego czasu wyciągną wnioski i poprawią obraz ale wszytko jest po staremu. Szkoda nerwów.

A jeśli można to podajcie jakie to są TV z tak słabym świeceniem w HDR. Chcę sprawdzić spec

  Do HDR żeby cokolwiek było widać potrzeba min 400 nitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne modele są zgodne z rozporządzeniem i w związku z tym, że nie było możliwości dodania dodatkowych funkcji wyrzucono tuner. Zdjęcia tyłu są retuszem, tam jest zaślepka, a nie czysta płyta. Natomiast na płycie brak głowicy oraz kilku elementów na płycie głównej. Tutaj była dyskusja na pepperze i ktoś zamieścił zdjęcia. https://www.pepper.pl/promocje/canal-box-4k-internetowy-z-dekoderem-hy4001cd-z-2-miesiecznym-dostepem-do-pakietu-canal-606860#comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter7790 napisał(a):

Model mojego telewizora to Xiaomi Mi TV 4S.Np.na Youtube nie ma problemu z prawidłowym wyświetlaniem materiałów z HDR.

Jeśli to dokładnie ten sam model to 

- jasność to niestety ok. 220 nitów -  za mało na widoczne HDR

- brak HLG  a TVP 4K i C+4K  mają HLG HDR. 

 

54.6" Xiaomi Mi TV 4S (2019) 55 - Specifications (displayspecifications.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jakim kodem podłączyć pilot uniwwersalny One For All Smart Control 5? ni uja nie moge go podłączyć. Z telewizorem się ładnie podlaczył, a z HY4001 niechce. Ewentualnie czy ktoś podłączył inny multi pilot do niego? 

Edytowane przez 2007rafi
Polszczyzna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w tym temacie już pisał na temat zwieszenia boxu cytat 

Zawiesiłem boxa na amen i to mi pomogło
Odłącz boxa (wyłącz zasilanie).

 Umieść wyodrębniony folder z załączonego pliku na karcie pamięci, w tym plik w środku (tak więc ścieżka to \skyworth\autotest_command).  Użyj karty pamięci sformatowanej w systemie FAT lub FAT32).

 Podłącz kartę pamięci do portu USB 

 Włącz urządzenie i poczekaj, aż urządzenie się ponownie wyłączy. Powinno to spowodować przywrócenie ustawień fabrycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilinho napisał(a):

Padł mi box, włącza się tylko recovery. Pilot nie działa więc nie mogę zrobić factory reset. Jakieś pomysły?https://photos.app.goo.gl/GzzWKqjrPRseSSG99

Podłącz klawiaturę przewodową pod USB, włącz boxa(włącz dopiero wtedy jak będzie podłączona), strzałkami najedź na reset i wciśnij enter. 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działała klawiatura przewodowa. Najtańsza możliwa, kupiona naprędce w markecie za 10zł, jednak musi być podłączona przed włączeniem boxa. Ten plik do resetu też u mnie działał tylko nie pamiętam jaka kolejność i jak miał być wrzucony na pendrajwa, bo tak bezpośrednio chyba nie dawało rady. Musiał być plik spakowany i rozpakowany razem, jakoś tak. Nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 12:03, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Elektromarkety sprzedają urządzenia po zwrocie taniej jako outlet. To właśnie podejrzane sklepy sprzedają je ponownie jako nowe.

A bo to raz komuś się zdarzyło, że ktoś kupił towar rzekomo nowy(nie jako outlet) a był ewidentnie po zwrocie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Wiem, że to się zdarza, ale przy tak dużej sprzedaży w elektromarketach jest to nieuniknione. Natomiast mali sprzedawcy to kombinatorzy, bo inaczej nic nie zarobią konkurując z dużymi sprzedawcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, salva napisał(a):

U mnie działała klawiatura przewodowa. Najtańsza możliwa, kupiona naprędce w markecie za 10zł, jednak musi być podłączona przed włączeniem boxa. Ten plik do resetu też u mnie działał tylko nie pamiętam jaka kolejność i jak miał być wrzucony na pendrajwa, bo tak bezpośrednio chyba nie dawało rady. Musiał być plik spakowany i rozpakowany razem, jakoś tak. Nie pamiętam. 

Udało się. Kupiłem inną najzwyklejszą klawiaturę i poszło. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Wiem, że to się zdarza, ale przy tak dużej sprzedaży w elektromarketach jest to nieuniknione. Natomiast mali sprzedawcy to kombinatorzy, bo inaczej nic nie zarobią konkurując z dużymi sprzedawcami.

Stereotyp. Telefony kupuję od kilku lat u jednego sprzedającego, który prowadzi niewielki sklep. Towar zawsze zgodny z opisem, wysyłka ekspresowa, kilka osób z mojej rodziny też od niego zamawiało telefon, raz się zdarzyło, że pudełko było uszkodzone na rogu(telefon wyglądał w porządku), sprzedawca bez wahania przyjął zwrot i wysłał nowy egzemplarz, w prawidłowym opakowaniu. 

 

A sam nie raz miałem już niemałe przejścia czy to z RTV EURO AGD czy Neonet. U tych ostatnich zamawiałem na początku listopada Smartwatch, dotarł po 8 dniach z niemałymi przygodami z wysyłką. Kiedy chciałem się czegokolwiek dowiedzieć to tylko na infolinii przerzucali odpowiedzialność na magazyn, z którym nie miałem żadnego bezpośredniego kontaktu.

Także jak to mówią, są ludzie i parapety. Nie ma reguły, że w dużym sklepie jest lepiej a w małym gorzej. Trzeba dokładnie czytać co się kupuje i u kogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Kupuję w x-kom i Euro RTV AGD, czasem Neonet. Zawsze nowy towar, zawsze obsługa na poziomie. Natomiast na Allegro już się parę razy naciąłem u małych sprzedawców. Chociaż raz trafiłem na komis, który faktycznie wysyłał nowe telefony i tak wynikało z komentarzy. Rzadko kiedy trafia się uczciwy komis 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...