Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Mako napisał(a):

Cześć

szukam dekodera (tylko po WiFi) do przyczepy na wakacje, jeśli bym kupił CANAL+ BOX 4K to mógłbym odbierać na nim wszystkie kanały które mam w abonamencie w C+ ?

Jeśli masz abonament to zaloguj się na na jakimś smart tv i zobaczysz co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób działa na tym dekoderze udostępnianie ekranu czyli funkcja chromecast? 

 

Wybieram film w aplikacji Canal+ na telefonie, klikam ikonę przesyłania ekranu za pomocą chromecast w prawym górnym rogu, wybieram moje urządzenie czyli Canal Plus Box, na telefonie jest napis łącze z urządzeniem (lub coś w tym stylu) i nic się nie dzieje - na dekoderze cały czas strona główna. 

 

Oba urządzenia są w tej samej sieci internetowej. Funkcja ta nie działa też gdy robię to samo w aplikacji YouTube, tylko na Netflix udało mi się to uruchomić.

 

Co mogę robić źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś po włączeniu boxa na ekranie tv pokazuje się napis Canal+ po kilku sekundach tv pokazuje odłączone źródło HDMI i tyle. Można jakiś boxa odratować czy od razu dać na gwarancję? Jest to box z wejściem antenowym.

Edytowane przez Adam82
Poprawa treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2022 o 22:49, ircios napisał(a):

Nic, bo każdy chwali swoje. Poczytaj o przystawkach z androidem tv. Możesz nawet udostępnić obraz z telefonu, jeśli tv wspiera takie rzeczy.

Faktycznie, zainstalowałem apke C+ na telefonie i jest opcja wyświetl na TV.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 21:03, Adam82 napisał(a):

Witam, dziś po włączeniu boxa na ekranie tv pokazuje się napis Canal+ po kilku sekundach tv pokazuje odłączone źródło HDMI i tyle. Można jakiś boxa odratować czy od razu dać na gwarancję? Jest to box z wejściem antenowym.

Wymień kabel HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Czy ktoś spotkał się iż po zainstalowaniu aplikacji Live Channels jak i nawet w samym launcherze Canal+ przy przełączaniu kanałów DVB-T na początku jest szum przez około 1 sekundę? Czy ktos wie jaka jest tego przyczyna? Drugi dekoder podłączony do tej samej antenty DVBT działa normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś ciekawe gry na tego boxa? Kiedyś miałem zainstalowany Asphalt 8, fajna grafika. Nawet w darmowej wersji można było pojeździć po kilku ciekawych trasach. Oczywiście przy użyciu gamepada. Teraz niestety nie mogę zainstalować ponownie tej gierki, wyskakuje jakiś błąd. Macie jakieś inne sprawdzone gierki, które da się odpalić? Ze sklepu Google Play albo z plików APK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 07:02, PIOOLE napisał(a):

No a ten nowy dekoder oprócz tego dvb t czymś się różni od starego?

 

Nowy box ma dziurę w miejscu anteny DVB-T, ma też androida już 11 po wyjęciu z opakowania. Poza tym to to samo. Ma tylko 2GB pamięci i 16GB flasha z czego wolne 9GB. Lepiej wziąć Amazon Fire Max lub jeszcze lepiej coś nieblokowanego z DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem odtwarzać z pendriva (szybkiego sandiska) film w rozdzielczości 4K (60fps) ale szarpanie było straszne - tak, jakby w ogóle nie buforował treści. Pierwsza sekunda płynnie a później masakra. Czy tam są jakieś ograniczenia odnośnie bitrate czy coś w tym stylu? Kodek h.264.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam głownie VLC albo dreamPlayera  ( korzysta z modułów VLC czy  ExoPlayer do odtwarzania )  praktycznie zawsze idzie płynnie i mogę nawet przewijać ripy mkv  4K h.264/265 po 30-60 Gb bez problemów z zacinaniem.  50/60 fps też sprawdzałem, działa nieźle ale zacięcia się zdarzają tylko a początku a potem w miarę płynnie. Przy niektórych plikach ma tylko rozpływanie się dźwięku i czasami opóźnienia maja 1-2 s  w stosunku do obrazu ale  to chyba tylko wina materiału nagranego.  

Problem na wyższych fps to chyba ma większość sprzętów jeśli nie maja dobrego wsparcia hardware, tu sam procesor często niewiele daje i dodatkowa akceleracja sprzętowa po prostu jest wymagana ( na Nvidia Shield płynnie zawsze idzie ) 

 

Też zauważyłem że jednak napędy klasyczne USB pendrive potrafią przycinać bez względu jakie są czy USB 2, 3 czy nawet 3.1 , tu chyba jest to wąskie gardło przy tym odtwarzaniu przez USB. :/ 

Zwykle używam dysków M.2 czy SSD  na  przynajmniej kontrolerze USB 3 lub 3.1    i na nich brak problemów. Tu chyba wyższość jest w zastosowana kontrolera do obsługi pamięci dysku innego niż dla pamięci penów.   

 

Niestety od taniego boxa z niższowej półki ( jak ponad 90% sprzętów na rynku z androidem ) nie ma co wymagać tego co robią tylko dobrej jakości boxy. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie ta ostatnia aktualizacja (likwidująca zakładkę DVB-T) pije mi krew. To kolejny popis Canal+. Mam dwa Boxy i na obu jest to samo. Trzy lub więcej razy w ciągu dnia „pudełka” tracą internet. Na ekranie kręci się w kółko strzałka informująca o braku internetu. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki. Wtedy mam na dwie, trzy godziny spokój. Jak w Kabarecie Dudek – „co by tu jeszcze spie.. panowie” z Cyfry+.

Na razie przesiadłem się na dwa boxy Mecool.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ww. usterka pojawiła się dokładnie w dniu wydania „poprawki” do aktualizacji likwidującej DVB-T innych aktualizacji pozostałych aplikacji w tym czasie nie było.

Boxy Canal+ mam tylko do oglądania TV i VOD.

Na boxach Mecool nie ma tego problemu, a aplikacje mam na nich dokładnie takie same jak na boxach Canal+

Oprócz jednego, nie mam na nich firmowego oprogramowania CANAL+ BOX 4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, ircios napisał(a):

Jedyny problem to jakość tych urządzeń. 

Fakt-widać że to urządzenie made in china. Mi po niespełna 12 miesiącach umiarkowanego użytkowania już rozwalił się pilot. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...