Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder canal+box startuje ale nie uruchamia się do końca (na środku ekranu tv kręci się kółeczko). Tak się dzieje tylko w przypadku, gdy nie ma dostępu do wifi (wyłączony ruter) a dekoder włączam metodą przez podpięcie kabla zasilającego. Dopiero wtedy, gdy włączę ruter i po ok. 6min dostępne jest wifi znika w/w kółeczko i pojawia się okno CANAL+ uruchomienia dekodera.

Innym razem, w przypadku, gdy włączam dekoder pilotem (standby), wówczas uruchamia się szybko bez problemu pomimo braku dostępu do wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech

@Ktosiu

Dzięki

Dziś załapało, opcje co pomogło to prawdopodobnie albo ustawienie szyfrowania na sam WPA albo w globalnych ustawieniach połączenia 2,4GHz nr kanału z auto na 13 - może komuś się przyda te info. Mesh wyłączony bo nie mam drugiego routera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie kilka miesiecy a tu widze ze watek  box 4k sie rozwija :)

troche go uzywalem ostatnio i zauwazylem ze po tych  dwoch aktualizacjach przestala mi sie grzac gorna plastikowa obudowa box i pilot jakby sprawniej chodzi

niestety apki prime video nie mozna zainstalowac wiec na zapas zainstalowalem skyshowtime 

w miedzyczasie robilem tez testy polacznenia  po wifi boxa i max co uzyskalem to 390MBs na 287MBs a na kablu cat 6   LAN bylo tylko 97MBs /87 przez gniazdo w obudowie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie kilka miesiecy a tu widze ze watek  box 4k sie rozwija
troche go uzywalem ostatnio i zauwazylem ze po tych  dwoch aktualizacjach przestala mi sie grzac gorna plastikowa obudowa box i pilot jakby sprawniej chodzi
niestety apki prime video nie mozna zainstalowac wiec na zapas zainstalowalem skyshowtime 
w miedzyczasie robilem tez testy polacznenia  po wifi boxa i max co uzyskalem to 390MBs na 287MBs a na kablu cat 6   LAN bylo tylko 97MBs /87 przez gniazdo w obudowie
 

Prime Video idzie zainstalować. Jak i Apple TV +. Wiem bo mam. Wystarczy pendrive i aplikacja ściągnięta na niego i eksplorator plików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni pojawia się na dole co jakiś czas na sekundę komunikat "niedostępna". Pojawia się na ekranie głównym i na włączonych kanałach. Gdy mam włączone Kodi, nie. Nie za bardzo mi to przeszkadza, bo 90% czasu spędzam w Kodi, ale może to jakaś drobnostka i da się tego łatwo pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SkyShowtime, a konkretnie oglądam serial FBI, "zamraża" się na sekundę obraz, tak co około 30-60 sekund przez cały odcinek i na wszystkich kolejnych począwszy od pierwszego.

Na Mecool KM6 obraz jest ostry i bez zacięć. Od  rana grzebię w ustawieniach CANAL+ BOX 4K. Jakie wprowadzić zmiany w ustawieniach aby to wyeliminować? Już nie mam żadnych nowych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pszonek napisał(a):

Na SkyShowtime, a konkretnie oglądam serial FBI, "zamraża" się na sekundę obraz, tak co około 30-60 sekund przez cały odcinek i na wszystkich kolejnych począwszy od pierwszego.

Na Mecool KM6 obraz jest ostry i bez zacięć. Od  rana grzebię w ustawieniach CANAL+ BOX 4K. Jakie wprowadzić zmiany w ustawieniach aby to wyeliminować? Już nie mam żadnych nowych pomysłów.

Też mam podobnie na Skyworth,  na Tizen, iOS i Mibox jest OK.  Światłowód Orange. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie najwięcej narzekają ci co spodziewali się profesjonalnego boxa o jakości porównywalnej z boxami z wyższej klasy. Niestety to box z nizszowej klasy głównie do obsługi usług operatora tylko z możliwością instalowania własnych aplikacji. ;)

 

Ja też nie narzekam bo nigdy nie kupił bym takiego boxa do użytku na dobrym sprzęcie audio czy TV zwłaszcza przy nastawieniu się na obsługę multimediów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabywając TV Canal+ BOX nie spodziewałem się profesjonalnego sprzętu. Jeśli się nie mylę to producent deklaruje u niego obsługę 4K, w takim razie bez problemu powinien działać przynajmniej przy 720p.

Tak na marginesie to mam jeszcze trzy inne TV boxy.

Dodatkowo i inne platformy: Disney, HBO Max, SkyLink i Prime Video. Dlaczego tylko na wspomnianym boksie Canal+ tylko SkyShowtime zamraża się obraz? 

Notabene, już poradziłem sobie z tym problemem i sprawa nie jest aktualna.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani od dzisiaj jestem użytkownikiem tego boxa i powiem krótko jestem zielony jak szczypiorek na przednówku. Chodzi mi po pierwsze o to jak wgrać apkę spoza sklepu google. Mam apkę w postaci pliku na telefonie.  Teraz to samo z pendrive jak włoże do boxa to pisze , że po formacie do użytku tylko na boxie to jak ja mam na ten pedrive coś nagrać i wrzucić na boxa. Prosze o jakiekolwiek info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...