Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam hy4001cd i 4 dni temu przestał działać player (TVN). wyskakuje tylko czarna plansza na sekundę i wraca do ekranu głównego.

Box nie był aktywowany wrzuciłem tam LeanbackLauncher i wszystko hulało. Chciałem sprawdzić czy może jest aktualizacja, ale apki playera nie wyszukuje w sklepie, wrzuciłem najnowszą wersję ręcznie przez ADB i też nie działa - taki sam objaw, czarny ekran na sekundę i powrót na pulpit.

Ktoś wie może co się mogło wydarzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 20:56, kamil-box4k napisał(a):

Witam. Jestem użytkownikiem boxa 4K myślę że już około roku. Od razu po zakupie zainstalowałem Wolf Launchera. Od samego początku jednak mam taki problem, że raz na jakiś czas (średnio raz na 2 tygodnie-czasem rzadziej, czasem częściej) box wraca do ustawień fabrycznych. Objawia się to wystąpieniem czarnego ekranu z kółkiem na środku i podpisem: kasuję dane - czy jakoś tak. Box restartuje się i trzeba przeprowadzać całą konfigurację od początku (dodawania pilota, logowanie do wifi, konta google itp.). Po restarcie następuje aktualizacja której w zasadzie nie da się pominąć żeby przejść dalej.

Z tego powodu już nie korzystam z Wolfa bo szczerze już mi się nie chce dodatkowo przechodzić przez proces kopiowania plików,instalacji itp. Instaluję jedynie live channels, button remapper i kilka innych apek.. Problem nie występował gdy wyłączyłem połączenie internetowe ale wtedy jaki sens jest korzystania z boxa? Nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania,czy też nawet opcji żeby anulować automatyczną aktualizację. Być może takie rozwiązanie by pomogło. Proszę o rady bo już mnie dobija ten box :/

Miałem ten sam problem za każdym razem jak miałem zainstalowana appke button remapper, bez niej problem z powrotem do ustawień fabrycznych całkowicie zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2023 o 03:12, Riss napisał(a):

Miałem ten sam problem za każdym razem jak miałem zainstalowana appke button remapper, bez niej problem z powrotem do ustawień fabrycznych całkowicie zniknął

Dzięki. Spróbuję bez  remappera. A używasz innej aplikacji do mapowanie przycisku?

 

Edytowane przez kamil-box4k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z was z aplikacji UPC TV na tym boksie? U mnie jakiś dramat jak to działa. Chcąc obejrzeć mecz szarpie, tnie, zacina się, przerywa. Po kilku minutach wywala całkowicie. Za drugim razem to samo. Dopiero za trzecim razem zaczyna działać normalnie. Ale tym sposobem ucieka mi 10 minut meczu. 

Aktualnie tylko z tej aplikacji korzystam na tej przystawce. 

Ciekawostka taka, że po uruchomieniu boxa włącza się od razu Netflix. 

Po włączeniu UPC TV nagle po paru minutach też się włącza Netflix, sam z siebie. 

Co to za czary? 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.06.2023 o 19:39, lotus napisał(a):

Korzysta ktoś z was z aplikacji UPC TV na tym boksie? U mnie jakiś dramat jak to działa. Chcąc obejrzeć mecz szarpie, tnie, zacina się, przerywa. Po kilku minutach wywala całkowicie. Za drugim razem to samo. Dopiero za trzecim razem zaczyna działać normalnie. Ale tym sposobem ucieka mi 10 minut meczu. 

Aktualnie tylko z tej aplikacji korzystam na tej przystawce. 

Ciekawostka taka, że po uruchomieniu boxa włącza się od razu Netflix. 

Po włączeniu UPC TV nagle po paru minutach też się włącza Netflix, sam z siebie. 

Co to za czary? 

 

Zrób na początek przywracanie do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłego roku zainstalowałem tego boxa znajomemu. Głownie do DVBT2 i Netflixa. Była awaria anteny i Box odbiera tylko Mux1. Nie widze w opcjach mozliwości przeskanowania tunera naziemnego. Dowiedziałem sie po telefonie do dystrybutora canal, że Dvbt jest w nich wygaszane. fakt nowe wersje w ogóle głowicy juz nie maja. Nie wiem jakim cudem ten Mux1 jeszcze odbiera. Pytanie czy jest szansa przywrócic opcje skanowania DVBT2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

Cudów nie ma,

 

To prawda. Akurat w tym przypadku box był podpięty do niewłasiwego gniazdka bo do sat. Mux1 ma najwieksza czestotliwość i jeszcze jakos odbierał. Boxa mam w domu i opcje strojenia na spokojnie znalazłem ukrytą w "Ustawieniach canal plus". Znalazło serwisy tyle, że po kliknieciu "Wyjdź" ( opcji zapamietaj nie było tylkoi to) dalej odbierał tylko Mux1. po kolejnym przeskanowaniu juz ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner w boxie tak ma, że potrafi czasami przy słabszym sygnale nie odbierać ale po przeskanowaniu zaczyna ponownie odbierać normalnie. 

 

U mnie skanuje ponad 100 kanałów ale działają tylko muxy z najbliższego nadajnika ( mam 5 km do nadajnika )  a ignorowane są nadajniki o słabym sygnale zwłaszcza   Słowackie   które dopiero działają jak skieruję antenę dokładnie na  nadajnik i załączę wzmacniacz . :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyrównane pozomy wzmacniaczem kanałowym. Odbieram nawet kanały słowackie i czeskie ale te nie zawsze/ poziom mam zgrubsza zawsze ten sam ale z powodu róznej propagacji i SFN odbiór jest w kratke. Ciekawostka jest taka, że jak odbieram czeskie nie odbieram słowackich i na odwrót. no ale mam trzy anteny UHF. Chorągwica  Słowacja (pion) skierowana na Namiestów i ostatnia w poziomie skierowana na Frydek-Mistek. Niestety SFN z Pradziada powoduje odbiór w kratkę.

Edytowane przez darek.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz osłabia w sumie sygnał i wprowadza więcej szumów do niego im słabszy jest sygnał wzmacniany i im więcej go wzmacnia.  Niestety tunery w boxach są prostymi układami praktycznie ograniczonymi do minimum co umożliwia sygnał cyfrowy. Brak odpowiedniego przedwzmacniacza sprzężonego z układami tunera w głowicy ( głównie obsługa AGC, ARW, ARC itp. )  też powoduje problemy ze słabym odbiorem. 

 

By to było w lepszym wykonaniu jakościowy box powinien być 2-3x droższy tylko poprawiając głowicę.

A ludzie się dziwią dlaczego zwykły tuner sat czy dvb-t w kosmicznej dla niektórych cenie działający idealnie kosztuje więcej niż byle jaki box na Androidzie za grosze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy komus sie to przyda ale kupilem poleczke pod tego boxa ktora jest idealnie zeskalowana pod ten dekoder

link jest przypadkowy a nie znalazlem katalogu producenta tej mikro polki stalowej wiec wrzucilem pogladowo fote z mediaexpert

 

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/uchwyty-do-tv/uchwyty/polka-scienna-pod-dekoder-dvb-t2-odtwarzacz-blue-ray-dvd-max-3kg-d-52-art-dualny-montaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zainstalować wersie pochodne Facebooka. U siebie używam Lite. 

 

Kiedyś bez problemu instalowało, niestety jakiś czas temu zrezygnowałem z aplikacji Facebooka z powodu reklam i częstego wylogowania z aplikacji. 

 

Problemy z pilotem wiadome ciężko obsługiwać standardowym albo air mouse, pomaga monitor dotykowy. Sam używam Iiyama 27 cali albo podpiętą myszkę.

 

 

Nie wiem jak się instaluje na nowych wersjach systemu, u mnie aplikacja instalowania ponad rok temu jeszcze działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...