Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Od 1 grudnia mam go u siebie i wkurza mnie, mimo iz mam orange swiatlowod 1 gb, wieczne buforowanie na Club MTV. Lepiej jest kiedy wlaczam program od poczatku, gdy trwa juz okolo 15 min. Jednak zdarza sie, ze kanaly na zywo cofaja sie co jakis czas o 5 do 10 sek. i nastepuje stop klatka i buforowanie. Jedynie tresci VOD nie tna i nie ma problemu z plynnoscia. Dosc czesto przy odtwarzaniu kanalow na zywo pojawia sie tez komunikat o bledzie. Np. Ipla w tej konkurencji bije Canal+ Box zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli usługa lepiej działa w ramach aplikacji na smart tv- android.

Odpukać;-) ale żadnego uciążliwego buforowania w trakcie oglądania programu live

nie zauważyłem.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W momencie pisania tego tekstu (druga połowa grudnia 2020), nie znajdziemy na dekoderze kanałów na żywo w rozdzielczości 4K, co ma jednak wkrótce ulec zmianie w postaci pojawienia się np. CANAL+ 4K Ultra HD znanego z telewizji satelitarnej. Otrzymujemy zatem standardową jakość, która potrafi momentami odbiegać od tej znanej w telewizji (szczególnie płynność sportu, która pozostawia trochę do życzenia), jednak biorąc pod uwagę, że jest to zwykła telewizja streamowana po sieci, to i tak robi to już dziś niezłe wrażenie."


Źródło: https://hdtvpolska.com/sprawdzamy-nowy-dekoder-canal-box-4k-z-android-tv-ktory-poszerzy-mozliwosci-twojego-telewizora-co-potrafi-test/?fbclid=IwAR0BOPzmK2kXmqUoCyYJh-23eQ_u5YY6aI-bw5DR-DSMFjE4Y_JmmMQ2rAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135 zł za telewizję, w której brakuje wielu podstawowych kanałów.

Sport w dziwnej jakości.

Bez kanałów 4K.

Doliczyć usługę Internetu , to chyba lepiej wybrać operatorów takich jak np Orange IPTV, UPC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:

"Otrzymujemy zatem standardową jakość, która potrafi momentami odbiegać od tej znanej w telewizji (szczególnie płynność sportu, która pozostawia trochę do życzenia), jednak biorąc pod uwagę, że jest to zwykła telewizja streamowana po sieci, to i tak robi to już dziś niezłe wrażenie."

 

Jeśli dla autora jakość odbiega od tej na satelicie to znaczy, że ma problemy ze wzrokiem. No chyba, że abonenci na Boxie otrzymują obraz w 720p co byłoby dziwne ale tak należy sądzić po tym co napisał autor tego artykułu.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rasheed napisał:

 

Jeśli dla autora jakość odbiega od tej na satelicie to znaczy, że ma problemy ze wzrokiem. No chyba, że abonenci na Boxie otrzymują obraz w 720p co byłoby dziwne ale tak należy sądzić po tym co napisał autor tego artykułu.

 

Ciekawe i miłe, że ktoś broni jakości na C+ OTT. Zdecydowana większość uważała, że jakość jest dużo gorsza niż przez SAT i wykłócała się ze mną jak mówiłem iż jest porównywalna oraz nie mam efektu komety na meczach. Komu jak komu ale portalowi HDTV Polska należy ufać. Siedza w temacie od kiedy przechodzono z SD do HD. Kalibrują TV w całej Polsce i  projektory w kinach więc znają się na rzeczy.

 

17 minut temu, bugmenot napisał:

Bardzo "rzetelne" te testy na HDTV Polska ;).

Może dostali testowy soft :P

Edytowane przez Bushiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jakość w OTT C+ jest taka sama jak przez lata była (i jest) w Playerze, żadna rewolucja i nic specjalnego...

W dodatku brak w artykule wielu istotnych informacji, które są tutaj na forum typu brak wsparcia boxa dla Prime Video (trzeba wgrywać apk), problemy z dźwiękiem przestrzennym itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bushiken napisał:

 Siedza w temacie od kiedy przechodzono z SD do HD. Kalibrują TV w całej Polsce i  projektory w kinach więc znają się na rzeczy.

 

 

I co z tego ? Ci co testowali Cyberpunka przed premierą,  tez go zachwalali a jak on wyglada w rzeczywistości,  teraz wszyscy wiemy.

Recenzja sponsorowana ma sie nijak do tego co widzę na moim 55 calowym TV , mowa o aplikacji Canal+. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, all999 napisał:

@Bushiken Może to i miłe, ale niezgodne z prawdą. Kanaly C+ na satelicie wygląda zdecydowanie lepiej niż w boxie C+.
 

Jeśli odnosisz się do kanałów sportowych to prawda.

Cześć kanałów poza sportem oglądam przez aplikację( nie chce mi się włączać ultraboxa ) i nie narzekam.

Streaming na pewno lepszy niż np. w Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann Play (i Vectra) z tego co pamiętam też jako platformę dla swoich usług online używają redcdn, tak samo Player/OTT C+. Stąd też wszystkie te usługi mają podobnego laga jeśli chodzi o transmisje i inne różne wspólne bolączki.

Ipla (od niedawna) i OTT Polsatu (od początku) mają swoje rozwiązania i własne datacenter, podobnie WP Pilot.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla kogoś oferta z dekoderem C+ OTT jest w stanie zastąpić tradycyjną telewizję.

Drogo, do tego dziury w ofercie ( brak Cinemaxów, Eurosportu i można tak wymieniać) i jakość sportu odrzuca.

Na razie jako wyłącznie  dodatek- uzupełnienie  bezpłatne w formie aplikacji do oferty sat jak najbardziej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 17:20, nix124 napisał:

Pytałem o to w innym wątku, ale tam to był lekki off-topic, a ten wątek wydaje się właściwszy. Może ktoś powiedzieć jak wygląda na tym boxie obsługa Multi-view? Czy jak uruchomi się dwa, trzy lub cztery kanały jednocześnie to wszystko działa tak samo płynnie jak w przypadku odtwarzania tylko jednego strumienia jednocześnie?

 

Sam mam Mi Boxa i tam widać wyraźne spadki płynności i lekkie klatkowanie już przy dwóch kanałach, a jak uruchiomi się 3 albo 4 to klatkują już tak, że tego w ogóle nie da się oglądać. Sprzęt już chyba po prostu nie daje wtedy rady. I nie jest to kwestia internetu, bo mam światłowód. Widać, że to wyraźnie problemy z wydajnością na samym sprzęcie.

 

Jak to wygląda na tym boxie? Głupio by chyba było jakby to nie działało też poprawnie na ich własnym sprzęcie, ale już różne rzeczy widziałem w życiu :)

 

Wygląda to tak, że już na 2 i 3 kanałach w Multi-View klatkuje i przycina. Ale jak się człowiek bardzo mocno uprze, to można oglądać. Przełączenie wtedy na satelitę, to jak przejście z podziurawionej drogi z kostki brukowej na nowy asfalt. Z kolei przy 4 kanałach nie da się oglądać.

 

Obraz na tym urządzeniu jest gorszej jakości niż na dekoderze satelitarnym. Nie wiem czy jest to wina oprogramowania, ustawień czy sprzętu. Żeby wykluczyć kwestię jakości samej usługi C+ TPI można porównywać na podstawie NTC. Obraz jest dziwnie przeskalowany, jakby miał problem z prawidłową interpolacją. Najłatwiej to zobaczyć w pierwszym momencie po logo np. TVP1 HD, ale ogólnie widać to najbardziej na krawędziach poruszających się obiektów. No i kolory są podbite, zbyt duży kontrast.

 

Wcześniej pisałem jeszcze o wysyłaniu niewłaściwego dźwięku do amplitunera, oprócz NTC zawsze jest to zniekształcony/podbity DD+.

 

Jak dla mnie ten dekoder może służyć jedynie jako rozszerzenie do telewizorów bez Smart TV. Do oglądania YouTube, strumieniowania obrazu z telefonu, puszczania muzyki itp. Można też puścić sobie jakiś kanał z C+ TPI z odtworzenia. No i jest świetnym pomysłem jako taki darmowy, pasywny multiroom dla obecnych klientów C+ DTH, szczególnie jeśli ktoś rzadko korzysta z TV np. w sypialni albo w kuchni.

 

Jednakże ewentualne myśli i plany zastąpienia nim telewizji satelitarnej, nawet gdyby były tam wszystkie kanały uważam za nieporozumienie. Przełączanie kanałów to mordęga (zamiast jednego przycisku np. w górę/dół, trzeba dostać się do listy kanałów, przesunąć ją dalej i jeszcze zatwierdzić), brak numerów kanałów, osobna lista dla kanałów z NTC, kanały z NTC nie mają EPG itd.

 

Za chwilę miliony gospodarstw domowych będą musiały wymienić dekodery na DVB-T2. Większość wybierze najtańsze i najprostsze przystawki. Jednakże część z nich będzie skłonna dopłacić dla zwiększenia funkcjonalności. I rywalizację z C+ wygra po raz kolejny Cyfrowy Polsat, bo tam z tego, co widzę, ich box działa jak normalny dekoder, kanały z NTC są wymieszane z internetowymi. Jest sklep, gdzie można kupić sobie dostęp do danego pakietu, można z niego zrezygnować itp.


Dygresja w spoilerze.

Spoiler

Naprawdę nie można się dziwić, że ZSŻ jest liderem listy najbogatszych osób (lub oficjalnie częściej drugim), bo dobrze rozumuje potrzebę rynkową. Nie lubię jego produktów, ale widać, że dobrze rozumuje. Ma swoją "fabrykę" dekoderów, gdzie nie jest zależny od nikogo, dostosowuje sobie urządzenia pod swoje wymagania. A jeśli ktoś chce skorzystać z jego oferty z zewnątrz ekosystemu CP, czyli np. z Android TV, to ma od tego Iplę (inna grupa docelowa, inny profil klienta).

 

Polski oddział C+ jest technologicznie na out'cie. Kopiuje 1:1 część rozwiązań z francuskiej matki, gdzie uwarunkowania są inne. Jest zależny od zewnętrznych producentów jak ADB, który może dyktować ceny za każdą funkcjonalność. I już dla świętego spokoju bierze z Chin urządzenie z otwartym oprogramowaniem, nie siłując się na większą finezję czy pomyślunek jak lepiej dostosować pudełko do polskiego klienta.

 

A tracą szansę, bo mogli przebić ofertę CP. Bo taka przystawka DVB-T2 z Android TV, z mądrze zaprojektowanym interfejsem, gdyby był w dobrej cenie (nawet po kosztach), mógłby być hitem sprzedażowym przy migrowaniu ludzi do DVB-T2. I wtedy takim osobom można sprytnie przez lata proponować dyskretnie płatne kanały, można nawet co jakiś czas włączać coś promocyjnie. Zrobić listę kanałów podobną do oficjalnej (nie tak wariacką jak w satcę), gdzie na przodzie wtrącone byłyby kanały od C+, TVN24 itp. To jest świetna baza sprzedażowa. A tak, jestem przekonany, że sporo potencjalnych klientów zdecyduje się na prostsze rozwiązanie albo właśnie te od CP.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,  czyli kolejna rzecz - dedykowany box nie radzi sobie też z multiview... Tego też HDTVPolska nie sprawdziło.

Ciekawe jak tam testy kolegi @ermyeu co twierdził, że ten Skyworth wszystkie inne boxy zjada na śniadanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie to ominęto, bo w artykule o aplikacji to sprawdzano.

Testy zakończyły się tym, że " winę" za to ponosi oprogramowanie telewizorów.

A...tu box taki surprise zrobił. ;-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...