Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, WebMat napisał:

 

.... Przełączanie kanałów to mordęga (zamiast jednego przycisku np. w górę/dół, trzeba dostać się do listy kanałów, przesunąć ją dalej i jeszcze zatwierdzić), brak numerów kanałów, osobna lista dla kanałów z NTC, kanały z NTC nie mają EPG itd.

..

Testowałeś z aplikacją Live Channels  ?Na Magencie zarówno na wbudowanej aplikacji jak i LC odbiera EPG. Pewnie poprawią tą kwestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja mam tego boxa glownie dla Canal+ bo z satelity mam full pakiet CP i Smart HD+. Ale jeśli nie poprawia TV na zywo to po 3 miesiacach darmowych zrobie z niego podstawke pod kwiatki i podziekuje. Bo placic za zacinajace sie kanaly, to jednak jest [beep]stwo. A zgloszenie w Canal+ poszlo 4.12. i do dzis cisza. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WebMat osoby broniące jakości usługi brały pod uwagę działanie C+OTT na android TV w telewizorach albo innych lepszych jakościowo przystawkach jak Mi Boxy czy Nvidie Shield. Przynajmniej ja czy @kingofsouth.
Jeśli jest tak jak podajesz to spartolili swojego flagowego boxa do tej usługi ale sama usługa nie powinna dostawać batów za problemy dekodera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jakosc na 6 calowym ekranie telefonu jest ok, ale znow problem buforowania i to nie wazne czy wi-fi czy net w telefonie. Mysle, ze musza lekko popracowac nad tematem tego buforowania i mogloby byc calkiem niezle. A tak jest miernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





@WebMat osoby broniące jakości usługi brały pod uwagę działanie C+OTT na android TV w telewizorach albo innych lepszych jakościowo przystawkach jak Mi Boxy czy Nvidie Shield. Przynajmniej ja czy @kingofsouth.
Jeśli jest tak jak podajesz to spartolili swojego flagowego boxa do tej usługi ale sama usługa nie powinna dostawać batów za problemy dekodera.


Jakość i płynność kanałów live jest dokładnie taka sama na C+ Box, jak i na NVIDIA Shield.

Jeszcze a propos porównywania jakości kanałów sportowych w usłudze C+ przez internet do kanałów z satelity. Przez kilka dni, na początku działania uslugi, chyba C+ Sport 3 był testowo nadawany z bitrate 12 Mb/s i 50 fps. I to wyglądało na moim 65" TV jak satelita. Dwa razy wyższy bitrate i dwa razy wyższe odświeżanie.

I jeszcze jedno, kanały filmowe wyglądają o niebo lepiej niż sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bushiken napisał:

@WebMat osoby broniące jakości usługi brały pod uwagę działanie C+OTT na android TV w telewizorach albo innych lepszych jakościowo przystawkach jak Mi Boxy czy Nvidie Shield. Przynajmniej ja czy @kingofsouth.
Jeśli jest tak jak podajesz to spartolili swojego flagowego boxa do tej usługi ale sama usługa nie powinna dostawać batów za problemy dekodera.

Nie wiem czy to jest obrona, w każdym razie - odpukać - nie rejestruje u siebie żadnych z wymienionych przez Was problemów. Był krótki czas po wprowadzeniu nowych kanałów miedzy innymi TVP, że przycinało mi np na Comedy Central Extra i zgłosiłem to, teraz nie przycina. Zacząłem korzystać z oferty na aplikacji pod MiBox i poźniej kupiłem BOX C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Testowałeś z aplikacją Live Channels  ?Na Magencie zarówno na wbudowanej aplikacji jak i LC odbiera EPG. Pewnie poprawią tą kwestię.

 

Tak, testowałem. I tam jest ok, jeżeli chodzi o EPG. Może źle się wyraziłem, na natywnej aplikacji pojawia się tytuł programu, ale nic poza tym. Nie można zobaczyć co będzie później (brak podmenu z zegarkiem). EPG jako przewodnik z listą programów.

 

19 minut temu, PawelU1981 napisał:

Ja mam tego boxa glownie dla Canal+ bo z satelity mam full pakiet CP i Smart HD+. Ale jeśli nie poprawia TV na zywo to po 3 miesiacach darmowych zrobie z niego podstawke pod kwiatki i podziekuje. Bo placic za zacinajace sie kanaly, to jednak jest [beep]stwo. A zgloszenie w Canal+ poszlo 4.12. i do dzis cisza. Szkoda.

 

Przycinanie u mnie też się zdarza, ale ja to zwalam na razie na to, że podłączam przez WiFi, dopiero jak zorganizuję switch i podłączę przez kabel, to będę mógł to obiektywnie ocenić. Dodatkowo przewijanie nie zawsze działa dobrze, czasami trzeba przesunąć dodatkowo o 10 sekund w lewo lub w prawo, inaczej jest wieczna ikona postępu.

 

14 minut temu, Bushiken napisał:

@WebMat osoby broniące jakości usługi brały pod uwagę działanie C+OTT na android TV w telewizorach albo innych lepszych jakościowo przystawkach jak Mi Boxy czy Nvidie Shield. Przynajmniej ja czy @kingofsouth.
Jeśli jest tak jak podajesz to spartolili swojego flagowego boxa do tej usługi ale sama usługa nie powinna dostawać batów za problemy dekodera.

 

Nie mam niestety jak porównać z innymi boxami. Mogę tylko porównać z satelitą lub naziemną z telewizora. A jak wy porównujecie u siebie z dekoderem satelitarnym, to widać różnice w jakości obrazu?

 

Oczywistości już nie powtarzam jak niska płynność sportowych kanałów, bo to kwestia już samego źródła sygnału. Są takie dziwne małe bugi, np. oglądamy telewizję na żywo, wracamy do listy kanałów i raz na jakiś czas box się zacina na jakieś 2 sekundy. Nagle następuje aktualizacja tytułów programów na poszczególnych kafelkach z kanałami i wtedy box się odblokowuje. Albo w ogóle nie ma listy kanałów i niczego w menu z katalogami wideo, trzeba przechodzić pomiędzy poszczególnymi podmenu, żeby zaskoczyło.

 

Są też takie mikro błędy, bugi, które prawdopodobnie są błędami samego Android TV. Np. raz się zdarzyło, że było włączone coś z YouTube, włączamy strumieniowanie Tidala z telefonu, po czasie wyłączamy strumieniowanie i YouTube już nie chciał wracać i nie dało się go odblokować czy włączyć/wyłączyć. Trzeba wyłączyć go ręcznie w liście aplikacji albo uruchomić ponownie boxa. Albo telewizor i wszystkie inne urządzenia były wyłączone (na stand-by), wyłączono na chwilę prąd i po przywróceniu zasilania boxa się uruchomił i tak został (nie wrócił do trybu uśpienia jak było przed wyłączeniem prądu) - jak się później okazało nie wrócił, bo pilot sam się rozłączył od urządzenia. I trzeba było nacisnąć kombinację przycisków, aby znów go sparować.

 

Żeby nie było, ten box jako przystawka Android TV jest super i sprawdza się bardzo dobrze, bo po prostu jest Androidem TV. Testowałem kiedyś jakieś dziwne konstrukcje typu Raspberry Pi + Kodi i tam to była prawdziwa tragedia, żeby cokolwiek uruchomić + nieprzyjazny interfejs. Jednakże jak dla mnie jakość nie dorównuje tej "telewizyjnej". Co jak co, ale dekoder satelitarny do linearnej telewizji nadaje się dużo lepiej. Dlatego Francuzi zrobili to dobrze, ich dekoder 4K (który ma zupełnie inne oprogramowanie) odbiera linearny sygnał z satelity, zaś internetowy jest do cofania oraz do treści na żądanie. I jest normalnie lista kanałów z numerami, telewizja jest podstawą funkcją, dopiero dalej wybieramy sobie coś na żądanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, all999 napisał:

@Bushiken Może to i miłe, ale niezgodne z prawdą. Kanaly C+ na satelicie wygląda zdecydowanie lepiej niż w boxie C+.
 

 

Mówię o kanalach filmowych z tzw. biblioteki. Każdy może uważać jak chce ale na satelicie masz 1080i czyli coś koło 720p a na OTT masz 1080p z dość dobrym bitrate 6 mb/s. Różnica jest widoczna gołym okiem. Gdyby to ktoś porównywał do Netflixa czy Amazona to możemy dyskutować i tu się zgodzę ale jakość na satelicie jest dużo gorsza. Mniejszy bitrate sprawia, że szczegóły są mniej wyraźne, szczególnie na dużym tv.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport w usludze wyglada gorzej jak ten z satelity.
Ogladam za pomoca Ultraboxa 4K(PC+) a OTT Canal + na Play Now Box TV oraz Mi Box S.
Samsung Smart TV 55 cali.
Plynnosc sportu jest ZENUJACA.
HDTV bajki pisze.
Jedyne co da się ogladac to fimy i seriale.





  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:




 

 


Przez kilka dni, na początku działania uslugi, chyba C+ Sport 3 był testowo nadawany z bitrate 12 Mb/s i 50 fps. 
 

 

Wygląda na to, ze mogłaby usługa dorównac do tej z satelity.

Skoro były takie testy, to pewnie w jakimś celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport w usludze wyglada gorzej jak ten z satelity.
Ogladam za pomoca Ultraboxa 4K(PC+) a OTT Canal + na Play Now Box TV oraz Mi Box S.
Samsung Smart TV 55 cali.
Plynnosc sportu jest ZENUJACA.
HDTV bajki pisze.
Jedyne co da się ogladac to fimy i seriale.






No ale o tym braku płynności wspominają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

 

ten box C+ ma wykastrowaną obsługę [beep]-t. wygląda to na blokadę w sofcie. odtwarza tylko kanały, które nadawane są w naziemnej cyfrowej TV. nie piszę tu o parametrach technicznych nadawanych kanałów tylko o ich nazwach - tak jest to ograniczone.

moja kablówka jest specyficzna bo pakuje wszystkie kanały w [beep]-t. do tv tylko antena - żadnych tunerów. ten box wyszukuje wszystkie kanały - ponad 100. widać je na liście, ale tylko te, które są nadawane "powietrzem" mają swoje loga i da się je odtworzyć. przy próbie odtworzenia innych kanałów - czarny ekran.

szkoda bo boxa kupiłem właśnie dlatego, że ma dvb-t i funkcje internetowe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 10:49, all999 napisał:

Postanowiłem odstąpić od umowy na Boxa od Canal+, ponieważ nie znalazłem tam nic, co miałbym w samej aplikacji na android tv. Jak się okazuje, dekoder nie kosztuje jednak 299, a pakiety nie są w gratisie.

Taką odpowiedź na zgłoszenie wypowiedzenia umowy, otrzymałem od pracownika C+.

 

"Szanowny Panie,

dziękuję za zgłoszenie z 18 listopada 2020 roku. Sprawa dotyczyła Serwisu CANAL+.

Przyjęłam Pana odstąpienie od oferty. Anulowałam subskrypcję . Opłacił Pan kwotę 299 zł, na kwotę tą składa się opłata za dekoder 178,51 zł i 120,49 zł za pakiety. Za czas korzystania czyli od 5 do 18 listopada 2020 roku czyli za 13 dni kwota należności za korzystanie z usługi wynosi 52,15 zł. Do zwrotu zleciłam kwotę 68,34 zł na kartę z której pobrana została opłata. Środki zostaną zwrócone do 14 dni.

Kwota za dekoder czyli 178,51 zł zostanie zwrócona dopiero po oddaniu CANAL+ Box-a. Zwrot należy dokonać w terminie 14 dni. Zwrotu można dokonać:

na adres korespondencyjny: CANAL+ Polska S.A., skr. pocztowa nr 8, 02-100 Warszawa;
w punkcie CANAL+.

Reklamację uznałam.

Może Pan pozostawić u siebie CANAL+ BOX+, opłata nie będzie wtedy zwracana za niego.

W przypadku zwrotu dekodera proszę koniecznie o zachowanie terminu 14 dni, po jego przekroczeniu i oddaniu po terminie, konieczne będzie osobne zgłoszenie o zwrot aktywacji."

Ja chciałbym zrobić taką kombinacje... Natomiast pytam canal plus na czacie i piszą mi że warunkiem rozwiązania umowy jest zwrot sprzętu... A chciałbym zostawić sobie boxa za 178 zł. Czy spróbować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

Nie, koledze chodziło o aplikację Live Channels ze Sklepu Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv&hl=pl&gl=US

Zainstalowałem. Jest to samo. Wykrywa wszystkie kanały, odtwarza wybrane. Widzę nazwy kanałow, ale nie mogę ich odtworzyć. Brak również epg dla nich. 

 

Edit.

Wracam do rozwiązania zastępczego, które wdrożyłem. Mianowicie tvheadend pkus dongle usb dvb-t na serwerku z ubuntu i dream player na końcówkach. Tylko do tego nie potrzebuję canal+ boxa :) wystarczy zwykły mi box.

Edytowane przez mrskoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrskoku napisał:

witajcie.

 

ten box C+ ma wykastrowaną obsługę [beep]-t. wygląda to na blokadę w sofcie. odtwarza tylko kanały, które nadawane są w naziemnej cyfrowej TV. nie piszę tu o parametrach technicznych nadawanych kanałów tylko o ich nazwach - tak jest to ograniczone.

....

To byłoby dziwne ograniczenie, bo każdy nowy kanał w sieci naziemnej wymagałby aktualizacji.Mało prawdopodobne. Tym nbardziej, że chyba ktoś wspominał o odbiorze multipleksow zagranicznych. Kablówka nie koduje kanałów w swojej sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...