Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż... my jesteśmy ogólnie przyzwyczajeni do tego, że w dyskoncie musi być ładnie, a z tego co widziałem na zdjęciach to to Mere wygląda bardziej jak magazyn hurtowni. Ale jakby faktycznie było tam taniej o 30%... kto wie? Przy czym to jak na razie będzie tylko jeden sklep w jednym miejscu, zapewne kilka lat potrwałoby rozprzestrzenienie się marki, gdyby chwyciła. Teraz bym nie zaryzykował stwierdzenia, że Biedronka, Lidl i inne sieci mogą się bać, bo one mają jednak mocną pozycję rynkową. Prędzej sądzę, że konkurencją powoli staje się sieć Dino.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.05.2019 o 19:50, Kirk napisał:

Cóż... my jesteśmy ogólnie przyzwyczajeni do tego, że w dyskoncie musi być ładnie, a z tego co widziałem na zdjęciach to to Mere wygląda bardziej jak magazyn hurtowni. Ale jakby faktycznie było tam taniej o 30%... kto wie? Przy czym to jak na razie będzie tylko jeden sklep w jednym miejscu, zapewne kilka lat potrwałoby rozprzestrzenienie się marki, gdyby chwyciła. Teraz bym nie zaryzykował stwierdzenia, że Biedronka, Lidl i inne sieci mogą się bać, bo one mają jednak mocną pozycję rynkową. Prędzej sądzę, że konkurencją powoli staje się sieć Dino.

Sieć Dino nie buduje placówek (przynajmniej w założeniu) w dużych  miastach , tylko w miasteczkach i dużych wsiach, bo ich ceny nie są aż tak dyskontowe, raczej w granicach supermarketów, ale taniej niż w małych sklepikach  oraz jest w nich porządek i są czynne do późniejszych godzin, co mi akurat odpowiada.

Co do samego Mere to ja chyba bym się tam więcej niż raz nie wybrał, nie lubię sklepów gdzie wszystko jest pozastawiane paletami (mniejsze Biedronki), towar w porozrywanych opakowaniach wala się po podłodze, "Janusze" walczą o klapki i co chwilę słychać tylko  głośne reklamy przez głośniki sklepowe. 

Z tego co pamiętam to Biedronki chyba tez tak startowały, ale potem się trochę ucywilizowały.

Ja jako osoba pedantyczna osobiście wolę jak sklepy są ładne, schludne, czyste, mają elegancko poukładane towary na półkach, duży wybór tych samych produktów różnych marek, a nie tylko własnych i miła muzyczka w tle, jak w InterMarche czy Kauflandzie.

 

Dla tych którzy nie były nigdy w Stanach lub nie widzieli tamtejszych sklepów polecam sobie zobaczyć jak wyglądają tamtejsze hipermarkety, dla przykładu nie słynny Walmart, tylko Jewel Osco

Co prawda jedzenie głównie śmieciowe, ale typowo amerykańskie rozmiary i  ogromy wybór  ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazuje się, że jest w Kauflandzie butelkomat za który otrzymujemy bon z daną kwotą pieniężną po wrzuceniu pustych butelek, tylko w naszym przypadku wygląda to inaczej niż w Niemczech czy w Danii - możemy tam wrzucić tylko i wyłącznie butelki po piwie (30 groszy), zaś za bon nie dostajemy pieniędzy tylko możemy zrobić zakupy z bonem.

 

Natomiast jeśli chodzi o dyskonty, to u mnie w mieście są 2 Netto, 2 Biedronki i Lidl (do niedawna był jeszcze Intermarche ale zlikwidowali). W okolicy są też Polo Market (w Dziwnowie, Dziwnówku i w Golczewie) i Dino (w Świerznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Twoja odpowiedź wpisuje się w aktualną narrację, że wszystko ma być jak najładniejsze, idealne, fit. Warto jednak byś sobą.

Meritum.

Ja bym wolał jednak 50-latkę. Tak na szybko, to myślę że 13-latka mogłaby mi zrobić aborcję, oddać na śmietnik, do domu dziecka, zabić po narodzinach w stodole. Jednak młodzież teraz robi się strasznie interesowna i podstępna. Myślę, że przy dobrym kalkulatorze, nazywaliby ojca pedofilem, a wtedy nie masz życia - jesteś wykluczony i masz tylko kilka myśli przed samobójstwem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 22:21, Marek79 napisał:

A pomyślałeś o tym że jeśli urodzi Cie 13 latka to ojciec może być rok lub 2 lata starszy ??!!!

Dlaczego od razu wyskakujesz z najgorszymi przyczyno skutkami aborcja śmietnik stodoła

 

Czyli 15 latek z 13 latką jest legalne? Pomyślałeś o tym? To ciekawe dlaczego sąd skazuje niepełnoletnich powyżej 14 roku życia za takie coś. Pewnie wina sądu. A co robi 16 latka w rejestrze pedofilów?

To nie jest od razu, słysząc o niedostosowanych do życia kobiet takie wnioski nasuwają się same. Skoro nie potrafią gotować, sprzątać, pralke obsłużyć to jak ma sobie poradzić z dzieckiem? Zresztą wystarczy popatrzeć na aktualne czasy, gdzie nawet dwudziestoparoletnie kobiety są mało życiowe. Mało to patologicznych przypadków? Nie pamiętam przypadku by 13/14 latka z dobrego wychowanego domu zaszła w ciążę i chciała się jej pozbyć. O kwestii aborcyjnej nie usłyszysz przecież. Można śmiało przyjąć, że to co się dowiadujemy to i tak jest tylko namiastka, tego co się dzieje.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...