Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 stycznia w Cieszanowie tankowałem ON po 3.95zł/l, przed granica z Niemcami było po 4.48 a w Niemczech (Oldenburg) 97 centów, teraz w NL cena wróciła do lipca 2009 roku czyli 96centów/l, pisał mi znajomy że w Dortmuncie ON jest na Aral-u po 89 centów

Edytowane przez BODEK510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą rzecz znalazłem. Otóż "Gazeta Polska" na swojej stronie internetowej udostępniła archiwalne wydania czasopisma, wydawanego jeszcze w czasach zaborów: http://www.gazetapolska.pl/archiwum/historia

 

Tu takie wyjaśnienie: obecny tygodnik "Gazeta Polska" jest następnym wcieleniem tego tytułu. Wcześniej był to dziennik, wydawany w Warszawie najpierw w latach 1826-1907, potem po I WŚ w latach 1929-39 (wtedy ukierunkowany sanacyjnie). W międzyczasie tym tytułem posługiwano się także w Poznaniu.

 

Tutaj muszę pochwalić redakcję "GP" (choć czasem nie zgadzam się z ich poglądami, ale to nie o tym tu mowa), bardzo fajna inicjatywa, zresztą nie pierwsza. W listopadzie 2014 do jednego z numerów dołączono reprint wydania "Gazety Polskiej" z 10 listopada 1935 roku.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 101 lat skończyła Danuta Szaflarska - Polska aktorka filmowa i teatralna, znana przede wszystkim z filmów ''Zakazane piosenki'', ''Skarb'', ''Dolina Issy'', ''Pożegnanie z Marią'', ''Pajęczarki'', ''Królowa chmur'', ''Pora umierać'' i ''Ile waży Koń Trojański?''.

 

Ja życzę Pani Danucie Szaflarskiej 200 lat i długowieczności przede wszystkim.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś weszły nowe przepisy dotyczące pobierania przez służby specjalne danych telekomunikacyjnych, internetowych i pocztowych oraz prowadzenia kontroli operacyjnej. http://fakty.interia.pl/polska/news-wchodza-w-zycie-nowe-przepisy-odnosnie-sluzb-specjalnych,nId,2141168
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ograniczyć funkcjonowanie w clearnecie (czyli w normalnym, komercyjnym internecie). A do poważniejszych rzeczy używać programu TOR, to cię nie namierzą. Tylko najpierw poczytaj trochę o temacie, bo to nie jest zabawka.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że u niektórych myślenie wyparowało. No bo przecież za napisanie "Wiadomości TVP straciły oglądalność" od razu przyjeżdżają panowie w czarnych kurtach o 6 nad ranem :crazy:  Czy tu piszą tylko dzieci na tym forum? Może jednak jest kilka osób powyżej 18 lat i wie, że posty takiego typu jak przedstawiłem nie wtrącą ich do więzienia? Bo jeśli piszą to osoby powyżej 18 roku życia to chyba nie ma sensu iść w dyskusję. Konspiracyjne forum Satkurier.pl, no nie, to już jest poniżej pasa zagranie wielkich myślicieli :roll:

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej śmieszy, jak ludzie panikują o ingerencji służb w ich prywatność, a sami każdym "[beep]nięciem" chwalą się na fejsie i wszyscy o tym wiedzą. Oznaczają miejsca w których się znajdują (bardziej lub mniej świadomie) i można każdą ich trasę prześledzić. I tu mi się nasuwa pytanie, co to za różnica, czy dane, które są w posiadaniu amerykańskich korporacji (i amerykańskich służb ) będą też dostępne dla naszych służb? Zasada jest i tak niezmienna, że jeśli cokolwiek umieszczamy w Internecie to musimy zakładać, że to już nie będzie nasze prywatne tylko publiczne, a jak ktoś tej zasady nie uznaje, to potem jest zdziwiony i się "sąduje" z właścicielami portali, "bo dane wyciekły".

 

Do tora najlepiej mieć dedykowane urządzenie (używane), kupione na jakiejś giełdzie za gotówkę. Łączyć się z niezabezpieczonych sieci WiFi, w miejscach, w których nie ma kamer i oczywiście za pomocą liveUSB z Tailsem. Oczywiście pamięć USB kupiona z drugiej ręki, za gotówkę i w realu, żeby po transakcji żaden ślad nie został. Jeśli ktoś chce korzystać na własnym łączu internetowym to najlepiej żeby urządzenie z Tailsem chodziło 24 godziny na dobę, wtedy minimalizujemy możliwość deanonimizacji przez porównanie aktywności w torze o danej godzinie w danym kraju. To tak na wszelki wypadek napisałem, skoro i tak już parę osób wybiera się do "podziemia" ze strachu przed Macierewiczem i Ziobro :mrgreen:

Edytowane przez emirates
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emirates, widzę, że masz pojęcie co to TOR, ale pamiętaj, że większość myli TOR z VPN :D Na żądanie(czyli podobnie jak z tą nieszczęsną ustawą) nasze służby mogą dostać dane od Amerykańskich władz. Właśnie przez to były te wielkie dyskusje nt. Snowdena, bo ludzie się obudzili, że Google wie o nich więcej niż myślą. Snowden był ścigany przez wszystkich(oprócz Rosji) bo ujawnił właśnie, że dane mają na żądanie wszyscy. Niby nikt nie chce terrorystów, ale to właśnie przez dane z sieci(nawet TOR), podsłuchy codziennie zostają wyłapani tacy delikwenci.

 

Więc jak ktoś się boi, że za post w dziale TVP będzie miał wizytę to niech pamięta: TOR - osobna sieć, żadnych Google, forum satkurier itp. VPN - Google, forum satkurier, ale przeglądacie je z Dżibuti, czy Gabonu :D I pamiętajcie, nigdzie w internecie nie jesteście Anonymous. Sorry, taka prawda i mówię to jako gość co z sieciami ma trochę wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snowdenowi to powinni podziękować. Myśleli, że będzie przez niego afera, a dzięki niemu nie muszą się czaić ze swoimi praktykami. Ludzie się oburzyli na parę dni i mają to gdzieś. Najśmieszniejsza sprawa była z tymi podsłuchami u głów państw. Z jednej strony chcieli to jak najszybciej zamieść pod dywan (bo raz, że wszyscy tak robią, a dwa, że akurat w tym przypadku robił to największy wszystkich sojusznik), a z drugiej chcieli wyjść z twarzą wśród własnych obywateli i pokazać swoje oburzenie. Jakież były szumne zapowiedzi, jak mieli się domagać wyjaśnień i co? Opinia publiczna się na parę dni zadowoliła, a potem tak jak ze wszystkim - zapomniała.

 

Śmiesznie też było jak swego czasu popularna się zrobiła wtyczka z TORem do Firefoksa, ludzie myśleli, że jak sobie włączą na Windowsie taką wtyczkę w przeglądarce to będą anonimowi. Na pewien czas wzrosła liczba aresztowań za występki internetowe :mrgreen:

 

alks2p.jpg

:mrgreen:

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obchodzony jest dzień Walentego. Walentynki już daliście swojej drugiej kochanej połowie?

Jeszcze nie, bo jej nie ma. Wróci wieczorem. Szykuję specjalną kolację, itp. :)

 

A jakaś rocznica zmarłych mnie nie obchodzi, @kacper130700. Wolę czcić żywych. Innym też polecam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś rocznica zmarłych mnie nie obchodzi, @kacper130700. Wolę czcić żywych. Innym też polecam. :D

Narażę się na bana, warna, czy jeszcze inne, ale jako Polak powiem Ci: masz coś z głową człowieku. Mogłeś się w szkole nauczyć matematyki, możesz znać kilka języków, zarabiać dziesiątki tysięcy złotych, ale jak zapomnisz o historii to ona zapomni o Tobie. I mówię Ci to w internecie, ale jakbym miał szanse Cię poznać to biorę Cię za kark i prowadzę do jednego z weteranów II wojny światowej(m.in. do jednego z członków Armii Krajowej), żebyś powiedział mu to co tu napisałeś prosto w twarz. Postanowiłeś obrażać wszystkich i wszystko. To się nie uda człowieku, tak się żyć nie da. To wróci. 

  • Popieram 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo źle i ten post człowieku nie był wart minusa.

Był. Bo w moim odczuciu wspominanie o tej rocznicy chwilę po tym, jak ktoś pisze o Walentynkach i nie otrzymał jeszcze żadnej odpowiedzi zakrawa na złośliwość. A nawet jeśli nie, jest to cicha próba negowania Walentynek.

 

Narażę się na bana, warna, czy jeszcze inne, ale jako Polak powiem Ci: masz coś z głową człowieku.

Tak, na pewno mam coś z głową. Bo myślę inaczej niż ty, prawdopodobnie mamy różnice w obyczajach, i ośmieliłem się napisać, że wielbię swoją (żywą) kobietę, bardziej od (zmarłych) żołnierzy AK. Zbrodnia. Czekam na karę. Z mojej perspektywy napisałem tylko, że cenię bardziej tą, która da mi wkrótce życie, a nie tych, którzy kiedyś zabijali (w imię jakiejś idei).

 

Mogłeś się w szkole nauczyć matematyki, możesz znać kilka języków, zarabiać dziesiątki tysięcy złotych, ale jak zapomnisz o historii to ona zapomni o Tobie.

Ale dlaczego mam niby zapomnieć? Żyjąc w Polsce nie da się zapomnieć. Akurat my wyjątkowo pamiętamy o zmarłych. Twierdze tylko, że przeszłość nadmiernie kieruje naszym życiem. Zbytnio zwracając uwagę na to co było, zapominamy o tutaj i teraz. Historię się tworzy, a nie ją wspomina. Nie zgadzam się, żeby historia mówiła mi co mam robić. Ona mi karze np. nienawidzić sąsiada, a tego nie chcę.

 

I mówię Ci to w internecie, ale jakbym miał szanse Cię poznać to biorę Cię za kark i prowadzę do jednego z weteranów II wojny światowej(m.in. do jednego z członków Armii Krajowej), żebyś powiedział mu to co tu napisałeś prosto w twarz. Postanowiłeś obrażać wszystkich i wszystko. To się nie uda człowieku, tak się żyć nie da. To wróci. 

Nie jestem żadnym smarkaczem. Uważasz mnie za takiego, bo masz problemy z tolerancją. Uważasz, że osoba po 30, 40, lub 50-tce nie ma prawa nic podobnego napisać, bo w twoim środowisku nikt podobnych herezji nie wygłasza? Nic dziwnego, jeśli się zhermetyzowało i nie jest otwarte na człowieka, tylko reguły i porządek. Ja myślę tak jak napisałem i śmiało, przedstaw mi taką osobę. Tylko po co? Mamy się wzajemnie denerwować? Obaj mielibyśmy swoje racje, tylko żyliśmy w innych epokach. Jestem człowiekiem twardo stąpającym po ziemi i uważam tak jak napisałem. Od wielu lat płynę pod ten zakłamany, mało otwarty na współczesne problemy, nurt i dobrze mi z tym. I uważam się za patriotę. Tylko pojmuję to inaczej, niż ty.

 

Jak? Choćby żyjąc tutaj i pisząc po polsku, chociaż na co dzień używam bardziej innego języka i mam możliwość mieszkania poza Polską. Kupuję najczęściej Polskie produkty w sklepie. Tutaj płacę podatki. Głosuję w różnych wyborach, czy innych Polskich inicjatywach społecznych. Daję na WOŚP. To mało, żeby nazywać siebie patriotą?

 

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Zacytuj mi kredo jakiegoś żyjącego, nie zmarłego. A może się dostosuję. Poza tym, nigdzie nie napisałem, że nie cenię przeszłości. Napisałem tylko, że bardziej cenię teraźniejszość i przyszłość. To taka hańba?

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita:

 

Mam nadzieję, że to nie jest spisek z tym negowaniem Walentynek... komercyjne święto jak każde takie inne, a tutaj rozkręca się jakąś dziwną dyskusję bez ładu i składu. O historii nie zapominamy, a Walentynki swoją drogą. Choć też można tak idiotycznie prowokować, nie ma problemu. ;)

 

Szczególnie, że piszesz o zabijaniu przez żołnierzy Armii Krajowej bez większego rozwinięcia - a takich mędrców mamy sporo. Jak już bredzimy, to chciałbym, aby ktoś bredził konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 101 lat skończyła Danuta Szaflarska - Polska aktorka filmowa i teatralna, znana przede wszystkim z filmów ''Zakazane piosenki'', ''Skarb'', ''Dolina Issy'', ''Pożegnanie z Marią'', ''Pajęczarki'', ''Królowa chmur'', ''Pora umierać'' i ''Ile waży Koń Trojański?''.

 

Ja życzę Pani Danucie Szaflarskiej 200 lat i długowieczności przede wszystkim.

No cóż ta Pani trafiła do szpitala kilka dni temu i wszystkie jej spektakle zostały przełożone na wiosnę/lato. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem oburzony na @Mr.Chiquitta za to, że nazwał bohaterów AK ''żołnierzykami''. Dla mnie to byli prawdziwi bohaterowie, którzy walczyli o wolność i walczyli o to, żebyśmy się wyrwali z Hitlerowskiej okupacji. Mój pradziadek należał do AK, walczył w ''Powstaniu Warszawskim'' i zginął w walce o wolność.

 

Dla mnie @Mr.Chiqutta po tych słowach nie jest patriotą.

Edytowane przez Frontowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zxcvbnm
Komercja daje mi i państwu dochody i polepsza poziom życia. Dlaczego mam ją negować?

Byłeś ty kiedy w wojsku? W armii dostaje się broń i karze zabijać, tym bardziej na wojnie. Takie są fakty. Trzymając broń w dłoni podczas konfliktu, nieważne z jakiego powodu, chcesz najczęściej kogoś zabić.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...