Skocz do zawartości

Platforma Orange TV


Wizjoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim nc+, z tego co widzę w temacie oferty dla stałych abonentów przedłużając umowę można znacznie obniżyć abonament albo uzyskać lepszą ofertę w tej samej cenie. A orange zadzwoniło do mnie, że ma dla mnie hiperofertę dla przedłużających a w rzeczywistości zaproponowali gorszy pakiet, tyle że 10zł taniej.

 

To chyba w orange tylko takie praktyki. Cyfrowy Polsat, nc+ dają dla przedłużających lepsze oferty.

 

 

A wypowiedzenie wysyłałeś? 

Swego czasu ok 4m temu nc+ mi też osobiście proponowało śmieszne warunki. Po napisaniu wypowiedzenia otrzymałam po 4-5 telefonie super promocję. Nawet dzwonili po zakończeniu umowy z prawie 45% obniżeniem abonamentu. Warto czekać do końca umowy. Umowa moja do 30/11/2016 a 2/12/2016 telefon z mega ofertą. Dopiero po zdaniu sprzętu nie dzwonią już.

 

Przeszłam z mężem do Orange ze względu na przeprowadzkę do TBS, gdzie zabronili nam wieszania anteny satelitarnej. Jednak jestem zadowolona ze zmiany. Obraz super, kanały też ok. Internet słaby zasięg, ale ważne, że 1 pokój obsługuje. 

Za 20 miesięcy wysyłam wypowiedzenie i będę cierpliwie czekała na dobrą ofertę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba odwrotnie. Jak Ty dzwonisz to udowadniasz, że Ci zależy na przedłużeniu umowy. Proponuję nie dzwonić tylko wysyłać wypowiedzenie i czekać na telefony z propozycjami i je odrzucać, aż do ostatniego dnia trwania umowy lub dalej. 

Edytowane przez martusia83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba odwrotnie. Jak Ty dzwonisz to udowadniasz, że Ci zależy na przedłużeniu umowy. Proponuję nie dzwonić tylko wysyłać wypowiedzenie i czekać na telefony z propozycjami i je odrzucać, aż do ostatniego dnia trwania umowy lub dalej. 

Nie do końca się zgodzę. Jeśli internet jest ci potrzebny bez ryzyka że będą przerwy w ostępie to naprawdę warto wcześniej podzwonić.

Wbrew pozorom ceny nie są sztywne i da się ponegocjować.

Dużo zależy od tego z kim się rozmawia i na jakim szczeblu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiany Polsatu SD na HD nie będzie. Na profilu na FB Orange odpisali jednemu z użytkowników, że w najbliższym czasie żadnej zmiany nie będzie. Tylko po co w takim razie informowali o tym wszem i wobec?

Pewnie liczyli, że jak nie będzie streama dla TNK, to Polsat w ramach must carry z automatu da im wersje HD, widać się przeliczyli i Polsat kazał im zrobić kolejną kopię w SD.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polsatem w HD oraz innymi kanałami Polsatu sytuacja jest bardziej skomplikowana.
Są w pakietach NC+ ponieważ NC+ ma z Polsatem stosowną umowę.
W ofercie własnej Orange IPTV takiej uowy nie ma -trwają negocjacje. Także co do Polsatu sport. I wiadomo jak jest Solorz chce sprzedać drogo a Orange chce kupić tanio. Więc trochę to jeszcze potrwa ale pewnie w końcu się dogadają.

Edytowane przez Doliwa79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś nowego w temacie wprowadzenia nowego dekodera 4K do oferty Orange Światłowód? Kiedy można się tego spodziewać?

 

Podobno ma się pojawić wraz z nową ofertą, czyli ok. połowy lutego. Co do VDSL to pewnie też będzie dostępny, a na pewno nie będzie dostępny dla posiadających TV po satce, bo nie będzie miał tunera satelity. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma się pojawić wraz z nową ofertą, czyli ok. połowy lutego. Co do VDSL to pewnie też będzie dostępny, a na pewno nie będzie dostępny dla posiadających TV po satce, bo nie będzie miał tunera satelity. :)

Jeżeli ukaże się w lutym to świetna wiadomość. A skąd te wieści jeżeli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z moich informacji wynika, że nowe dekodery 4k przeznaczone będą tylko dla nowych klientów. Starzy, nie tylko, że nie będą mogli ich wymienić od tak sobie to nawet przy przedłużaniu umowy może być problem. Ba, nawet jeżeli ktoś posiada już internet światłowodowy i będzie chciał dokupić telewizję z nowym dekoderem to może być problem - tak mi napisał pracownik orange. A jak będzie, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nikt nie próbował, bo każdy kolejny dekoder był gorszy :P

Ale wydaje mi się, że przedłużanie, to chyba za mało. Zgaduje, że trzeba rozwiązać umowę i przyjść jako nowy klient.

Ewentualnie można dostać nowy model, gdy poprzedni ulegnie awarii (nie dosłownie, po prostu uzyskać zgodę na na wymianę na infolinii po jakimś pretekstem), a starych już nie mają na stanie, bo wymianę zawsze starają się robić 1:1.

Ale zapasy WHD80 pewnie starczą na długo zanim Samsung ICU100 stanie się jedynym dekoderem w dystrybucji.

 

Opieram się głównie na wiedzy jak jest z routerami i to sprzed kilku lat: jak wchodził Livebox 2.0 i chciało się pozbyć 1.1

 

Ale chętnie usłyszę jak jest obecnie, mam nadzieje, że nic się nie zmieniło ;)

Planuję przejść z pakietu Podstawowego na Optymalny.

Czy mój biały SHD85 jest bezpieczny?

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nikt nie próbował, bo każdy kolejny dekoder był gorszy :P

Ale wydaje mi się, że przedłużanie, to chyba za mało. Zgaduje, że trzeba rozwiązać umowę i przyjść jako nowy klient.

Ewentualnie można dostać nowy model, gdy poprzedni ulegnie awarii (nie dosłownie, po prostu uzyskać zgodę na na wymianę na infolinii po jakimś pretekstem), a starych już nie mają na stanie, bo wymianę zawsze starają się robić 1:1.

Ale zapasy WHD80 pewnie starczą na długo zanim Samsung ICU100 stanie się jedynym dekoderem w dystrybucji.

 

Opieram się głównie na wiedzy jak jest z routerami i to sprzed kilku lat: jak wchodził Livebox 2.0 i chciało się pozbyć 1.1

 

Ale chętnie usłyszę jak jest obecnie, mam nadzieje, że nic się nie zmieniło ;)

Planuję przejść z pakietu Podstawowego na Optymalny.

Czy mój biały SHD85 jest bezpieczny?

 

 

Najważniejsze to że karta biała jest. Był okres czasu że można było SHD85 wymienić na UHD88 i zostawić sobie biała kartę do kompletu.

Jak będziesz przechodził na wyższy - inny pakiet to żeby ci właśnie ta biała karta została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś dobry (bezpłatny) plan przejścia na Optymalny?

Bezpłatnie się chyba nie da. Po prostu umowa mi się kończy. A że poprzednio miałem pecha (przedłużyłem po 64zł, miesiąc zanim weszła oferta 59,9zł), to teraz Optymalny będzie kosztować mnie tylko 6 zł więcej. Na razie poczekam jeszcze miesiąc, żeby nie popełnić drugi raz tego samego błędu, bo ktoś tu pisał, że w połowie lutego nowa oferta może się pojawić.

 

W sumie ten Podstawowy teraz dużo lepiej wygląda, jak dodali TVNy HD.

Jakbym płacił 59zł, to mocno zastanawiał czy nie zostać z Podstawowym na 6-miesięcznych umowach.

 

 

Najważniejsze to że karta biała jest. Był okres czasu że można było SHD85 wymienić na UHD88 i zostawić sobie biała kartę do kompletu.

Jak będziesz przechodził na wyższy - inny pakiet to żeby ci właśnie ta biała karta została.

Ale trzeba coś extra robić, żeby karta została?

Zazwyczaj przedłużam przez Internet, bo dają jakiś prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...