Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wifibox+ to zenada. nawet sygnalizator nie dziala w pierwszej instalizacji. musialem ustawic drugi talerz z turboxem. kanaly zostaly wyszukane. aktualizacja jest teraz na softcie 1.030. jestem teraz na kanale 11 i czekam na sygnal dostepu.

 

turbobox jest w wifi z pomoga tplinka wr702. wifibox jest tez w wifi.

 

jak teraz pilotem mam zrobic polaczenie z turboboxem i wifiboxem? moj turbobox ma w setup okno 'multiroom standard HD' ale tam pisze tylko 'lista dekoderow' i jest wyswietlona jedna karta. a na pewno powinny byc dwa, tak?

wifibox ma 41% sily to mojego wifi routera. wystarczajaco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wifibox nie nadaje się do ustawiania anten. Na sygnał to sobie możesz długo czekać, najlepiej go ponowić i zaraz zadziała. Jeżeli masz jeden dekoder dodatkowy to i w turboboxie masz wymienioną jedną kartę w zakładce multirom->lista dekdoerów.

 

TPLinka masz podpiętego do turbacza a w konfiguracji sieci turbo jest automat? Robiłeś coś przy adapterze wifi czy ma fabryke? Jeżeli nic nie zmieniałeś to wchodzisz w wifiboxie w ustawienia->ustawienia sieci, następnie na pilocie przycisk "pilot/info" i wybierasz połączenie wifi, swoją sieć (TPLINK....) i wpisujesz hasło (na odwrocie TPlinka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, roberttosat napisał:

Ogólnie wifibox nie nadaje się do ustawiania anten. Na sygnał to sobie możesz długo czekać, najlepiej go ponowić i zaraz zadziała. Jeżeli masz jeden dekoder dodatkowy to i w turboboxie masz wymienioną jedną kartę w zakładce multirom->lista dekdoerów.

 

TPLinka masz podpiętego do turbacza a w konfiguracji sieci turbo jest automat? Robiłeś coś przy adapterze wifi czy ma fabryke? Jeżeli nic nie zmieniałeś to wchodzisz w wifiboxie w ustawienia->ustawienia sieci, następnie na pilocie przycisk "pilot/info" i wybierasz połączenie wifi, swoją sieć (TPLINK....) i wpisujesz hasło (na odwrocie TPlinka).

ah, ok. ja robilem konfiguracje tplinka na clienta. myslalem ze musze wejsc wifiboxem teraz w siec mojego domowego routera. ale napaweno musze wejsc wifiboxem w wifi tp-linka. Problem w tym ze nie jest widoczny w liscie wifiboxa. jak moge go zrobic znow widoczny?

Edytowane przez derko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Tplinka zrobiłeś klientem do swojej sieci domowej to teraz wifiboxa robisz też do swojej sieci domowej.

 

Jeżeli powrócisz do ustawień fabrycznych Tplinka to wówczas będziesz miał dostępne wifi Tplinka na wifiboxie ale połączenie będzie bez udziału internetu.

 

Jeden i drugi sposób jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie wybierzesz, takie przyślą.
Potrzebuję 3 dekoderów. Konsultant twierdzi, że będzie wifi premiumbox jako główny i dwa wifiboxy jako pomocnicze. Na pytanie czy nie da się odwrócić proporcji twierdzi, że premiumbox może być tylko jako główny. Na pytanie czy można do wifiboxa podłączyć swój dysk konsultant twierdzi, że nie będzie taki dysk działać jeśli wifibox będzie jako pomocniczy. Czy to aby na pewno prawda? Czy to znaczy że z 3 dekoderów tylko jeden będzie z nagrywarką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezar1125 napisał:
W dniu 6.12.2018 o 13:06, Pawel napisał:
Zależy jakie wybierzesz, takie przyślą.

Potrzebuję 3 dekoderów. Konsultant twierdzi, że będzie wifi premiumbox jako główny i dwa wifiboxy jako pomocnicze. Na pytanie czy nie da się odwrócić proporcji twierdzi, że premiumbox może być tylko jako główny. Na pytanie czy można do wifiboxa podłączyć swój dysk konsultant twierdzi, że nie będzie taki dysk działać jeśli wifibox będzie jako pomocniczy. Czy to aby na pewno prawda? Czy to znaczy że z 3 dekoderów tylko jeden będzie z nagrywarką?

Jeśli chcesz na wszystkich dekoderach bezproblemowe nagrywanie musisz dobrać multiroom w punkcie stacjonarnym, takim który posiada dekodery adb2851 tzw. mydelniczki.Tyle, że one nie mają wbudowanej sieci wifi, więc do routera musisz je spiąć kablem a wifipremium bezprzewodowo.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karolek1998

Prawdopodobnie nie będziesz mógł. Będziesz musiał tak jakby rozwiązać umowę o multiroom i zdać go, jednocześnie wziąć multiroom jeszcze raz już z wifiboxem. Ja tak robiłem w zeszłym roku, jednak ta opcja wiąże się z opłatą aktywacyjną 100 zł chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2018 o 05:28, Ozzy666 napisał:

@Karolek1998

Prawdopodobnie nie będziesz mógł. Będziesz musiał tak jakby rozwiązać umowę o multiroom i zdać go, jednocześnie wziąć multiroom jeszcze raz już z wifiboxem. Ja tak robiłem w zeszłym roku, jednak ta opcja wiąże się z opłatą aktywacyjną 100 zł chyba.

Zdałem DSI83 i był jako upgrade dekodera slave, bo jest obowiązkowa wymiana dekodera slave jeśli masz: DSI83, DSI87, 5800s i niektóre modele mydelniczki :). Bez żadnego zdawania dekoderów itd. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, wiecie ile może mnie kosztować multiroom?

Moja oferta to Ultrabox, pakiet chyba pełen - Canal+, HBO, mistrzowska piłka, pakiet z 4K.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post i poniższą odpowiedź na niego do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnośnie multiroomu, bo nigdy go nie miałem, a zamierzam teraz przy wznowieniu umowy dobrać. Czy oba dekodery, jak podłączęje ze sobą kablem Ethernet, a z multiroomu nie będzie podłączony do anteny satelitarnej yo czy na deku z multiroomu będzie normalnie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...