Skocz do zawartości

krajes

Użytkownicy
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O krajes

 • Tytuł
  Niedoświadczony

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Instalacje RTV SAT - www.serwistvsat.pl

Sprzęt

 • Antena
  90cm corab
 • LNB
  dCSS
 • Multifeed
  Brak
 • Odbiornik
  Wiele
 • Operator
  CP, NC+, UPC, VECTRA

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. krajes

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Kto napisał, że w dekoderze nie ma IPLI? Bo na pewno nie ja. Co od samego pytania bigi1966 - w CP GO nie ma materiałów powyżej 720p.
 2. krajes

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Na poprzedniej stronie napisał to, co zacytował. Na dwóch kolejnych wcześniej nic nie znalazłem.
 3. Z odbicia próbuj siatką, bądź jakąś anteną Telmora typu ASR.
 4. krajes

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Mówisz o VOD w CP GO, czy VOD jako kanały PPV?
 5. krajes

  Instalacje i konwertery Unicable/SCR: 10 pytań i odpowiedzi

  Może być pod warunkiem, że podłączysz do niego konwerter Unicable.
 6. krajes

  Linbox AVIRA T21

  Pierwszy, który kupiłem swojemu Klientowi padł po 1 dniu - umarł wbudowany zasilacz. O kolejnych przypadkach będę informował na bieżąco. Aktualizacje softu chyba nie istnieją - typowy chinol?
 7. krajes

  Ferguson Ariva T760i

  Zaktualizowałeś soft w tym tunerze?
 8. Ogólnie dla mnie ta antena to chińczyk, którego plastiki rozlecą się po paru latach. Nie montuję takich anten moim Klientom ze względu na szacunek do nich. Co bym zrobił? Zastosował dwie anteny z symetryzatorem i "naturalnym" filtrem LTE (w przypadku anteny na UHF) o jak największym zysku np. https://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_44-21-60_tri_digit_dvb-t_uhf_A2670.htm oraz https://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjno-radiowa_dipol_7-5-12_dvb-t_dab_A0710.ht Przy pomocy profesjonalnego miernika a nie tego w TV ustawił je jak należy. Najważniejszym parametrem powinien być tu wysoki SNR - absolutne minimum to 21dB. Połączył to wszystko zwrotnicą z możliwościa przepuszczenia DC do UHF. np. https://www.dipol.com.pl/zwrotnica_antenowa_dc015l_vhfi-ii_fm-vhfiii-uhf_terra_R82018.htm Dopiero po tym wszystkim wzmacniałbym ją wzmacniaczem, który trzyma jakiekolwiek parametry np. https://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ca-215_szerokopasmowy_alcad_R90461.htm Jeśli sygnał byłby nadal za niski to wzmacniacz ten ma opcję zasilania przedwzmacnicza antenowego i w tym wypadku dopiero instalowałbym w antenie przedwzmacniacz typu LNA zaczynając od najmniejszego a nie od razu z grubej rury. PS. Wzmacniacz jak najbliżej anteny i dobry kabel w instalacji (np. Triset-113). Czarny na zewnątrz - biały wewnątrz.
 9. krajes

  nc+ – pytania początkującego

  Dlatego sprzęt NC+ i ich polityka to idiotyzm - dają główne boxy obsługujące Wi-FI i Unicable i dekodery multiroom, które technologii jednokablowej nie obsługują. A jak już obsługują to nie mają Wi-Fi. Dzięki takiej polityce instalacja, aby w pełni wykorzystać możliwości boxów musi być mieszana i droższa (dCSS + legacy). Ktoś powinien pójść po rozum do głowy - w CP można podłączyć wszystkie boxy w technologii jednokablowej, jednym kablem od anteny z opcją nagrywania, multiroomów i innych bajerów.
 10. krajes

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Przywróć ustawienia domyślne i zobacz, czy nadal tak się dzieje.
 11. krajes

  Instalacje i konwertery Unicable/SCR: 10 pytań i odpowiedzi

  Tak ,w tym przypadku również można skorzystać z dCSS. To jest opcja na pakiet Familijny HD z opcją zejścia do Rodzinnego HD.
 12. krajes

  Konfiguracja Universal Media Server dla EVOBOX PVR

  Najprościej byłoby zweryfikować różnicę we właściwościach plików, które się pojawiły, a których nie widzisz (rozmiar, bitrate, długość nazwy etc.).
 13. krajes

  4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

  Czy zauważacie różnicę w działaniu boxa / odbiorze między konwerterem unicable I (4 band) a dCSS (24 band)?
 14. krajes

  4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

  Switch SCR Terry mam zaprogramowany pod listę częstotliwości dla Evobox PVR i chce je wpisywać "z palca" do UltraBoxa - dalej wszystko jest ok?
 15. krajes

  4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

  Ok, czyli rozumiem, że korzystając z multiswitcha SCR Terra i chcąc aby na jednym kablu działał dekoder CP (na 1210MHz) i dwa Ultraboxy (jeden na częstotliwościach z tablicy od pozycji 2-5 a drugi na cz. od poz. 6 - 8 ) to nie można tego zrobić, bo Ultrabox nie ogarnie tego tematu?
×