Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o ile rozumiem @Marcin_M pyta o jeden kabel antenowy właśnie do Turbacza/Media, czyli mastera w Multiroom Premium...

 

Dokładnie o to mi chodzi :-)

 

Pytanie, czy i jak wtedy jest podłączony dodatkowy do sygnału???

 

Tutaj właśnie miałem koncepcję bezpośredniego połączenia dekodera master z dekoderem slave za pośrednictwem kabla Ethernet, tak żeby już nie podpinać slave'a do konwertera w antenie satelitarnej, ale z tego co zrozumiałem z wypowiedzi Kolegi @kaspian0007 takie rozwiązanie nie jest zbyt fortunne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy poniższe podłączenie w MR będzie działać:

Dekoder główny podłączam pod jeden kabel antenowy, dekoder dodatkowy podłączam pod również jeden kabel antenowy. Oba wchodzą do konwertera twin. Dekoder główny spinam do routera po kablu ethernet, dekoder dodatkowy po WIFI.

Chodzi mi czy będzie możliwość oglądania równoczesnego różnych kanałów na tych dekoderach? zakładam że nagrywanie na dekoder główny nagrań będzie wymagało oglądania tego samego kanału na tym że dekoderze ale czy na dodatkowym również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dopytać to czy efektem takiego połączenia jest "tnący" się obraz itp. ?

Kolego to jest dosyć prosta sprawa, sam napisałeś, że podłączenie jednym kablem głównego dekodera powoduje, że nie możemy nagrywać innego kanału niż oglądamy chyba, że jest z tego samego transpordera. Zastąp sobie słowo "nagrywać" zwrotem "oglądać na drugim dekoderze" i wszystko jasne. Działanie tego jest dosyć logiczne, główny dekoder jeżeli jest podłączony dwoma kablami to ma dwa źródła sygnału i jednym może się podzielić,

ale też jeżeli oba dekodery są włączone na różne transpordery to nagrywanie możliwe tylko z jednego z nich. Jak masz jeden kabelek tylko do głównego dekodera (nie wiem czy zadziała) ale w najbardziej optymistycznej wersji na dekoderze dodatkowym będziesz mógł oglądac ten sam transporder co na głównym, chyba że główny będzie wyłączony to wtedy wszystkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję zwiększyć swój abonament w nc+ o Multiroom, ale taki który nie będzie wymagał połączenia ze sobą dwóch dekoderów, gdyż obecnie posiadam moduł CAM i nie chcę z niego rezygnować.

Jak nazywa się taki Multiroom w nomenklaturze nc+?

 

Możecie też napisać cos pomocnego przy negocjacjach z konsultantami, bo nie chciałbym być wkręcony w Multiroom który nie spełni moich wymagań.

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka konfiguracja zadziała ? Dekoder główny Technisat(którego chcę kupić), a w nim karta nieparowana(via Aston) z dekodera od MR.W drugim pokoju Mediabox a w nim oryginalna karta parowana.Wszystko poprawnie podłączone kablami do anteny sat.

 

Najpierw pożycz od kogoś byle jaki tuner, który obsługuje karty camela i sprawdź.Nie musisz żadnego połączenia robić, bo się nie da. tzn. da się, ale bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka konfiguracja zadziała ? Dekoder główny Technisat(którego chcę kupić), a w nim karta nieparowana(via Aston) z dekodera od MR.W drugim pokoju Mediabox a w nim oryginalna karta parowana.Wszystko poprawnie podłączone kablami do anteny sat.

Najpierw pożycz od kogoś byle jaki tuner, który obsługuje karty camela i sprawdź.Nie musisz żadnego połączenia robić, bo się nie da. tzn. da się, ale bez efektu.

1.Po co mam sprawdzać (?) skoro działa u mnie w dekoderze do MR.To co zamierzam zrobić to sprawdzić te kartę

w dekoderze Technisata wyposażonego w Astona.

2.Jak to się nie da skoro teraz mam tak(poprzez kable od anteny sat) połaczone w wszystko działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

":1bcnpv9k]To na czym polegają i jak działają:

- MR Premium?

- MR iti?

- MR 2 x Cameleon?

MR na cameleonach to dwie niezależne karty, które są w dwóch różnych tunerach

pozostałe opcje mr(standard/premium) należy połączyć kablem lan

 

Czyli MR na cameleonach to jest coś co pozwoli mi nie rezygnować z modułu CAM.

 

:jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak teraz już za późno i drugiego cameleona nie dostaniesz. Ten CAM jest Twój czy dzierżawiony? Jeśli dzierżawiony to zapomnij o module w multiroomie :( Jeśli to Twój własnościowy to możesz wziąć multiroom i najprawdopodobniej dostaniesz mediaboksa ze sparowaną kartą i do tego sagema z nieparowaną, teoretycznie trzeba je kablem połączyć, ale kartę z sagema możesz zawsze wyjąć i włożyć do modułu. Innego wyjścia nie ma, bo z modułem CI+ splitter nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam pytanie co do multiroomu w nc+. Byłem klientem C+ dzięki czemu mam dwa dekodery z dwoma niezależnymi kartami pod różnymi adresami. Wczoraj zadzwonił jakiś gość z NC+ mówiąc, że zamiast SAGEMCOMA DSI87 tego co kupiłem X czasu temu dadzą mi inny dekoder w dzierżawę kilka razy lepszy niż ten co mam (tu pewnie ma rację bo ten sagemcom to g*wno jakich mało - codziennie o 7 rano nawet jak jest wyłączony to się resetuje), jak zapytałem gdzie jest haczyk to powiedział, że w wędkarskim.

 

Dlatego mam pytanie do Was czy wiecie coś na temat takiej wymiany sprzętu? W sumie nie zapytałem go czy w związku z tym, że wymienię dekoder będę musiał połączyć jakoś dekodery, żeby MR działał, ale może ktoś z Was wie coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...