Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, możecie polecić jakiś najtańszy prosty dekoder bez żadnych dysków, który by posłużył jako multiroom w drugim telewizorze? Telewizor stary, ma jakieś wejście na euro.

Dekoder główny to MediaBOX+ i chcę w tym drugim dekoderze sygnał bezprzewodowo (nie chcę puszczać kabla po całym mieszkaniu).

 

Jeśli masz mediabox+ to wg twoich wymagań w grę wchodzi jedynie MR premium. Dekoder od MR możesz połączyć z dekoderem głównym bezprzewodowo po wlan i obejdzie się bez żadnych kabli. Oczywiście podstawa to Mediabox+ podłączony do konwertera twin i routera oraz dobry zasięg wlan w mieszkaniu.

 

 

dobry zasięg nie pomoże jeśli internet to 1 Mbit/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, możecie polecić jakiś najtańszy prosty dekoder bez żadnych dysków, który by posłużył jako multiroom w drugim telewizorze? Telewizor stary, ma jakieś wejście na euro.

Dekoder główny to MediaBOX+ i chcę w tym drugim dekoderze sygnał bezprzewodowo (nie chcę puszczać kabla po całym mieszkaniu).

 

Jeśli masz mediabox+ to wg twoich wymagań w grę wchodzi jedynie MR premium. Dekoder od MR możesz połączyć z dekoderem głównym bezprzewodowo po wlan i obejdzie się bez żadnych kabli. Oczywiście podstawa to Mediabox+ podłączony do konwertera twin i routera oraz dobry zasięg wlan w mieszkaniu.

 

 

dobry zasięg nie pomoże jeśli internet to 1 Mbit/s

 

Internet 40/2mbps więc chyba będzie okej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że do działania MR premium nie jest potrzebny internet tylko sieć lokalna. Stream z Mediaboxa do box+ odbywa się poprzez sieć lokalną LAN lub wlan i prędkość internetu nie ma tu żadnego znaczenia. Ale znaczenie ma jakość sygnału np w przypadku wlan. Przy kiepskim sygnale strumień HD z bitratem 8-10Mb/s moze się zacinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku dniach na MR ADB. Na razie wszystko wygląda OK. Całość połączona kablem (ponad 20m), bo niestety na WIFI u mnie szwankowało.

Ogólnie to "łączenie" to najbardziej poroniony pomysł w całej tej zabawie...

 

Przejście z PACE PVR na MediaBOX na chwilę obecną oceniam na wielki plus. Wg mnie w MR powinien być drugi dek też jakości pierwszego.

Ten Seagecom (mam czarnego z oznaczeniami cyfry) na razie działa bez zarzutu ale jakość wykonania (również pilota) czy grafika ekranowa zalatuje minioną epoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martinos - fajnie, że się podzieliłeś wrażeniami z pierwszych dni korzystania z multiroom'u :-)

Ja dzisiaj robiłem rozeznanie odnośnie Multiroomu. Oczywiście nie są skłonni wydać karty Cameleon tylko chcą mnie "zmusić" do wymiany sprzętu na ADB (zamiana Pace PVR na MediaBOX+ oraz jako dodatkowy dekoder BOX+). Za zamianę Pace na MediaBoX+ brak opłat, natomiast aktywacja drugiego dekodera za 49 zł i opłata miesięczna za Multiroom 10 zł. Oczywiście warunkiem skorzystania z Multiroom jest wycofanie pisma o rezygnacji z usług z upływem okresu minimalnego umowy i zawarcie umowy na 15 lub 24 miesiące.

Będę walczył o Cameleona bo do końca aktualnej umowy mam jeszcze trochę czasu (do końca roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór

Mam następujący problem z multiroom premium: Jak tylko podłącze router(technicolor tc7200 - UPC) do głównego dekodera,to ciągle zrywa mi połączenie z dodatkowym dekiem(wszystko połączone kablem lan). Jak dekodery są podłączone bezpośrednio ze sobą to nie żadnych problemów.Próbowałem ustawień automatycznych jak i ręcznych, niestety prowadzi to zawsze do tego samego,czyli zrywania połączenia.Może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mam zbytnio czasu przeglądać tematów, aby znaleźć odpowiedź na moje pytanie... może znajdzie się ktoś życzliwy i mi pomoże...

 

Mianowicie... obecnie jestem abonentem Cyfry+. Mam normalny multiroom, dwa zwykłe dekodery (każdy z osobną kartą). Umowę mam do końca października, wypowiedzenie złożone miesiąc wcześniej, więc pod tym względem wszystko ok. Problem jest taki, że wraz z nową umową będę chciał multiroom na 5 telewizorów. I tutaj pojawia się moje pytanie... jak powinny wyglądać teraz moje negocjacje? Czy w CYFRZE+ da się mieć multiroom na 5 tv? Czy muszę przejść do NC+? Coś gdzieś przeczytałem, że migrować można było do końca września...? A jak to wygląda teraz?

 

W rozmowie z konsultantami chce wyglądać na konkretnego gościa, który wie czego chce, a nie dopiero sie Ich dopytywać co i jak... więc proszę Was o pomoc w przybliżeniu mi tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migrujesz z 2 kartami. Nie dostaniesz dodatkowych 3 kart. Będziesz musiał cały sprzęt wymienić na ADB. Mediabox+ 4 sagemy. Będzie to kosztowny zabieg Aktywacja mboxa 199 lub 49 z dzirżawą miesięczną 5/10zł/m + aktywacja mr 49 i za każdy dekoder + 10zl/m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Kaspian o co chodzi z tym linuxem? Jeśli chodzi o połączenie to nie ma problemu, bo kable skrętki mam już w ścianach pod tynkiem, także z połączeniem lan nie będzie kłopotu. Tylko na jakiej zasadzie to działa? Zakupie dekoder za 160 zł, połącze go do dekodera z cyfry i będe tam miał wszystkie te same kanały itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czy orientujecie się czy w przypadku Multiroomu Premium do dekodera głównego można użyć jednego kabla antenowego zamiast dwóch i pozostać na konwerterze single ? Połączenie pomiędzy dekoderem głównym i dodatkowym kablem Ethernet (bez podpinania dekodera dodatkowego do anteny satelitarnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dać 1 nboxa na serwer+ kilka ariv np 100 200:P:) Ircios nie powiem złego słowa na ten sprzęt a to że mamy e2 powoduje w razie coś łatwiejszy podział;) Nie wiadomo tak naprawde co NC + zrobi a tak mamy nie jako zapas na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder dodatkowy musi miec sygnał satelitarny.

 

Z opisu (i schematu) usługi Multiroom Premium w wersji minimalnej wynika, że sygnał satelitarny do dekodera dodatkowego może być "dostarczany" wyłącznie za pośrednictwem kabla Ethernet łączącego dekoder główny i dodatkowy - chyba, że to ja coś źle interpretuję ;-)

Moje pytanie natomiast dotyczyło połączenia dekodera głównego z anteną (wiem, że mając podpięty 1 przewód antenowy do dekodera nie mogę równocześnie oglądać TV i nagrywać programu z innego kanału). Natomiast nie wiem czy takie podłączenie w przypadku Multiroom'u Premium będzie miało tylko takie ograniczenie jak napisałem w zdaniu poprzedzającym, czy w ogóle nie zadziała Multiroom gdy nie będą szły 2 przewody antenowe do dekodera głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile rozumiem @Marcin_M pyta o jeden kabel antenowy właśnie do Turbacza/Media, czyli mastera w Multiroom Premium... Pytanie, czy i jak wtedy jest podłączony dodatkowy do sygnału???

 

O ile pamiętam, to na forum n-ki kiedys na ten temat (lub podobny) pisał Tomasz Berezowski. O ile dobrze złapałem, to w MP wszystkie tunery (czyli dwa SAT w masterze, jeden SAT i ewentualnie jeden naziemny w slave) wpadają do wspólnej puli i każdy z deków może TEORETYCZNIE korzystać z każdego z nich. Czyli pewnie działać będzie, ze wszystkimi związanymi z tym ograniczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...