Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy Pace PVR 500GB nadaje się do podłączenia do multiroom? Mam podłączone 3 dekodery za pomocą solitera ale chcę zrezygnować z tego gdyż często sie wiesza no i potrzebuję dwóch dekoderów HD. Chciałem założyć multiroom na 3 TV. Obecnie mam Pace PVR 500GB za darmo od Nc+. Na infolinii dostałem informację że ten dekoder nie nadaje się i że muszę brać 3 inne po 10zł za każdy a ja chciałem zostawić tego PACE i wsiąść tylko 2 za 10zł. Da się tak zrobić czy w NC+ coś ściemniają by mnie oskubać na kolejne 10zł za dodatkowy dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie multiroom chodzi bez problemow na winstarsie tylko troche starszego typu.

przy dekoderze dodatkowym musi byc ustawiony w trybie pracy jako bridge i trzeba w nim wylaczyc serwer dhcp

umnie w domu dekodery sa na roznych pietrach i niema zadnych zaciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti90: Wygląda jak stary turbodekoder, który też miał 1TB dysk. Wypychają ciągle stary szrot ADB.

 

u mnie multiroom chodzi bez problemow na winstarsie tylko troche starszego typu.

przy dekoderze dodatkowym musi byc ustawiony w trybie pracy jako bridge i trzeba w nim wylaczyc serwer dhcp

umnie w domu dekodery sa na roznych pietrach i niema zadnych zaciec

Ale masz pewnie MR standard a kolega ma premium, a to jest różnica. U ciebie przesyłane są małe paczki danych co jakiś czas, a w premium leci stream transpondera i niezadowalający zasięg może temu mocno zaszkodzić, do tego stopnia ze takie oglądanie nie będzie miało sensu.

I weź pod uwagę schemat który kolega przedstawił. Wynika z niego, że najpierw będzie łączył się bezprzewodowo z głównym routerem na I piętrze, do którego podłączony jest kolejnie bezprzewodowo access point i mediabox. Nie wiadomo jakie na tych urządzeniach są zasięgu i jakie można osiągnąć transfery. Pocieszające jest jedynie to, że pracują w standardzie N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat prawie w całości i mam lekki mętlik w głowie. Powiedzcie mi jakie teraz dają dekodery gdy chciałbym założyć multiroom i jakiej są jakości gdyż jedno piszą że to szroty inni je chwalą. Druga sprawa ile kosztuje aktywacja gdyż ktoś napisał że po 49zł a mnie na infolinii powiedzieli że 49zł za dekodery dodatkowe i 149zł za dekoder główny. I jeszcze jedno pytanie. Nikt tu nie wspomina o stabilności multiroomu. Czy są jakieś problemy z uprawnieniami itp czy wszystko działa stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat bym montował na skrętce gdyż leży w garażu chyba 200m po starej sieci. Pytam o tą stabilność bo teraz mam na spliterze troche problemów. Często się zawiesza i muszę reaktywować kartę. A jakie dokładnie dają dekodery bo w temacie przewija się ich kilka. Chodzi mi o pakiet standard na 3 TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że coś testują ale ja mam podpięte 3 tv pod spliter. Ojciec i siostra mają tv w hd ale na dekoderach strong które hd nie obsługują.Chcieli kupić dwa dekodery hd ale to koszt ok 300zł za jeden. Jak tak obliczyłem to lepiej wziąć multiroom. Jeszcze nc coś kombinuje i boję się że kupimy dwa dekodery i za chwile nie będzie się dało oglądać przez spliter. Wtedy i tak będę musiał wziąć multiroom i jeszcze będę 600zł w plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...