Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Martinos, jak chcesz korzystać z dekoderów od nc+ to muszą być połączone (sagemcom sprawdza co 6h połączenie), ale jak dostaniesz sagemcoma do multi, to możesz kartę z niego przełożyć do innego dowolnego dekodera z uniwersalnym czytnikiem i będzie wtedy działał bez żadnego łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jak dostaniesz sagemcoma do multi, to możesz kartę z niego przełożyć do innego dowolnego dekodera z uniwersalnym czytnikiem i będzie wtedy działał bez żadnego łączenia.

 

Czy tą dodatkową kartę od multiroomu mogę zapodać do splitera i będzie śmigać na kolejnych dekoderach? Np Clone+ :

http://www.pl.cloneplus.com/strona/5,po ... clone.html

 

Czy muszę szukać innego wynalazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Nie wiem kto tu sobie robi z kogo jaja, ale to nie jest forum nc+, żeby wciskać ludziom ciemnotę, bo akurat taką ma ktoś w tym momencie pracę (moderatorzy, admini, nOlsbit). Nie wiem co to za klon cyfry.tv ten profik, ale chyba każdy już wie, że kolega @patrick może sobie wziąć multiroom z dodatkowym dekoderem sagemcom, główny może sobie stać gdzie chce, a z kartą z sagemcoma może sobie jeździć po świecie i będzie ograniczony tylko zasięgiem Hot Birda.

 

I zagwarantujesz mu, że CAŁY CZAS będzie to w ten sposób działało - bo z multiromu nie można zrezygnować w okresie zobowiązania - poza tym to nie zmienia faktu, że do multiroomu zostanie wydany dekoder operatora (co właśnie znaczyło moje sformułowanie, że multiroom tylko na sprzęcie operatora- nie można wziąć SAMEJ karty). To że można wyciągnąć kartę i chwilowo działa ona na innym sprzęcie nie jest pełną odpowiedzią na pytanie bo fizyczne sparowanie dekodera z kartą jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz ja piszę o faktach, a nie o jakichś wymyślonych teoriach o późniejszym sparowaniu kart. A fakty są takie, że do multi w sagemcomach siedzi normalny kameleon. Oczywiście można się bawić w trzymanie wersji nc+, że karta jest sparowana do dekodera i dekoder do karty tylko po co ludzi wprowadzać w błąd?

 

UWAGA OFFTOP

Chyba każdy kto czyta fora wie, że można się nimi zasugerować, a i tak decyzję każdy podejmuje sam, a nie dlatego, że ktoś mu coś napisał w internecie. Gwarancji dlatego nie daję (bo w przeciwieństwie do niektórych nie jestem dystrybutorem, a i tak ich gwarancje są o kant hmmm stołu potłuc), tak samo nikt nie dawał gwarancji, że nie sparują dotychczasowych wolnych kart po cyfrze (co niektórzy też wie[beep]i od lat), a jakoś nikt nie sparował. I tak uważam, że moje podejście jest bardziej uczciwe w stosunku do pytających, bo im niczego nie zaciemniam. Wcale nie jest powiedziane, że można na sagemcomach od tak wprowadzić takie parowanie, o którym mówisz. Przecież gdyby tak było to by zrobili tak od razu, a nie bawili się w tajemnice. Jak chcesz podyskutować o przyszłości to są od tego inne wątki, a tu raczej trzymamy się faktów. A że ja raczej za dywagacjami nie przepadam to raczej sporadycznie zaglądam do takich wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam zestaw multiroom... 1 dekoder mediabox, drugi sagecom... połączone ze sobą kablem... jest możliwość, że odłączam dekoder mediabox u siebie, jadę do rodziny, która ma zestaw antenowy cały dobrze ustawiony... i tam podłączam swoj dekoder i działa mi normalnie nc+? oczywiscie w tym samym czasie u mnie w domu nie działa sagecom, wiadomo... ale ten mediabox normalnie działa i mogę mecz z rodziną w innym mieście obejrzeć czy są jakieś problemy z uprawnieniami itd. itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem byłym abonamentem n-ki obecnie w nc+ mam turbodekoder i multirum standart, dekodery połączone są kablem lan między sobą, chciałbym dodatkowo umożliwić w pokoju dzieci możliwość oglądania nc+ (czyli na 3 telewizorze) jak to najprościej i najtaniej wykonać?Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierasz 3 dekoder do multiroom - następnie kupujesz switcha lan - podłączasz 3 dekodery do switcha kablami lan - ustawiasz na każdym dekoderze IP z zakresu 192.168.0.x - za x wstawiasz kolejne cyferki 1 - pierwszy dekoder ,2 - drugi dekoder, 3 - trzeci dekoder i po sprawie

 

oczywiście musisz podłączyć także 3 dekoder do konwertera - konwerter quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o poradę jak to podłączyć w moim przypadku. Mam router pentagrama cerberus P6361 z wifi, główny dekoder mam podłączony kablem do pentagrama, a drugi dekoder chcę podłączyć przez wifi. Czy ktoś tak już próbował i czy to sie uda? Oby dwa dekodery mam podłączone do konwertera. Proszę o wskazówki, dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie Panowie,

czy można dobrać MR z samą kartą (opłacić jakąś aktywację itp) i odmówić brania od nich kolejnego dekodera? Nie chcę napychać im kieszeni za wynajem deka. Przy okazji ostatniej rozmowy z konsultem zostałem poinformowany, że deki muszą być spięte skrętką bezpośrednio (u mnie jest router po drodze, który spina wszystkie gniazda sieciowe z pokoi), ew. za pomocą adapterów wifi.

Czy przy zamawianiu MR do Mediabox+ jest możliwość wydania samej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wydania samej karty, ale najprawdopodobniej dostaniesz dekoder sagemcom z nieparowaną kartą (wbrew temu, co Ci będą wmawiać) i możesz włożyć ją do innego dekodera, którego nie musisz łączyć z dekoderem głównym. Konsultant też był niedouczony, bo dekodery nie muszą być spięte bezpośrednio, mogą być też przez router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...