Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli podpinasz do ultraboxa 4 K to podpinasz tylko od złotego wyjścia w konwerterze i do wejścia SAT1 dekodera, jeśli podpinasz do wifipremiumboxa lub mediaboxa to podpinasz tylko do złotego wyjścia w konwerterze (tak jak przy ultraboxie 4K) a przy dekoderach musisz zastosować rozgałęźnik na dwa wejścia (sat1 i sat2). Drugiego przewodu nie używasz.

 

Ewentualnie rozgałęźnik możesz zastosować zaraz przy antenie po wyjściu ze "złotego" wyjścia w konwerterze i dwa kable które idą do dekodera podpinasz na sat1 isat2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne relacje z użytkowania tego pudełka.

Wnerwiające jest manewrowanie z tą listą ulubionych. Masz ją ustawioną. Ale wciśnie ci się inny kanał spoza listy i z automatu wychodzisz ze swojej listy i znów musisz ja kliknąć, żeby była aktywna.
Brzydko jest zrobiona ta zakładka "Moje nagrania". W jednym worku są zaplanowane audycje i nagrane. Powinien być oddzielny folder w tej zakładce. Tak jak to było w Pace. Szkoda, że nie ma większych możliwości sortowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego już się przywyczaiłem.

Mnie dużo bardziej irytuje, że tak dużo trzeba sie naklikać, żeby w ogóle dostać się do menu z nagraniami a wystarczyło wykorzystać jeden z wolnych klawiszy na pilocie, np zileony lub żółty, na podobnej zasadzie jak niebieski jest przypisany do NC+GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się przymierzam do zmiany poczciwego PACE'a, który generalnie przestał mi szczególnie przeszkadzać już parę lat temu ale jednak jest coraz głośniejszy, na noc trzeba go wyłączać z gniazdka bo strasznie buczy. Myślałem właśnie o czymś z rodziny mediabox+ albo wifi premium box. Przeczytałem kilka postów i jestem bardzo zniesmaczony - czy to prawda, że nagrywając jakiś tam zaplanowany program i jednocześnie oglądając inny kanał nie można nagrać tego drugiego z time shiftingu?? Jak dla mnie nie do pomyślenia, że byłoby to niemożliwe - bardzo często korzystam z takiej opcji nagrywania 2 kanałów jednocześnie. W ogóle aktualnie jakiś nowszy dekoder ze stajni nc+ ma takie możliwości?

 

Włączając jakiś kanał spoza listy ulubionych wychodzi się automatycznie z tej listy i od nowa trzeba ją uaktywniać? Słabo.

 

Audycje nagrane i zaplanowane w jednym worku? Słabo.

 

Widzę, że nie ma sensu chyba się męczyć z tymi nowszymi pudełkami nc+ (skoro najlepsze funkcje z PACE są nieaktywne)

 

Generalnie ktoś by jeszcze podsumował plusy i minusy tego boxa w porównaniu do PACE?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z pejsa.

 

Pejs jest wolny i ślamazarny ale nagrania były ładniej ułożone. W tym nowym to wszystko jest w jednym worku i zaplanowane i nagrane. Żeby można było chociaż sortować według własnych upodobań. 

Na pewno ten nowy sprzęt jest szybszy. Planowanie nagrań jest nieco łatwiejsze.

I ta lista ulubionych... w pejsie trzeba było więcej wysiłku włożyć żeby z niej wyjść. A tu byle co i już jest według ich upodobań. + listy jest kolejność ustawiania kanałów. W sensie nie numeracji ale kolejności. Dzień temu np. będące hen hen daleko cbs czy stopklatkę można wrzucić do grupy filmowej. To samo z viasat polsat można żeby były gdzień wśród naukowych.

Ciekawe jak te kwestie wyglądają w 4k box 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam taki problem.Dekoder zawiesił się po wyłączeniu i pokazywał ten sam czas.Po wyjęciu wtyczki i restarcie utracił wszystkie ustawienia i zapisaną listę kanałów.Po zainstalowaniu cały czas mam na ekranie komunikat mniej więcej takiej treści: "Ostrzeżenie.Urządzenie podpięte do jednego z wejść usb pobiera za dużo prądu.Odłącz je aby dekoder mógł poprawnie działać"Do dekodera był podpięty dysk od nc+ ale oczywiście go odłączyłem a komunikat dalej się pojawia.Wielokrotne restarty przez odłączenie od prądu nic nie dały.Czasami takie restarty powodują całkowitą utratę wszystkich ustawień i dekoder trzeba instalować od nowa a czasami nie.Ktoś się już spotkał z czymś takim?Czy winny może być zasilacz?

Edytowane przez sztywniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do tej pory miałem stary dekoder Philips z kartą Cameleon podłączony w salonie przez HDMI, a przez Scart puszczone do sypialni, żeby coś grało do snu. 3 dni temu wyskoczył komunikat, że karta uszkodzona, czyli pewnie ją wyłączyli i jestem zmuszony wymienić dekoder i kartę. Czy ten dekoder również wyświetli obraz równocześnie na HDMI i Scart?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WPB+ nie chcial sie wlaczyc po odlaczeniu pare razy kabla z sieci w koncu sie wlaczyl i pokazal:

"loader odbiornika cyfrowego

ADB 2.3B04--0x7...(...)

pobieranie sekcji

pobieranie naglowka

aktualizacja prosze czekac"

ale od 10m caly czas 0% i wali bledami

 

orientujecie sie co to moze byc za aktualizacja i jak to ewent przerwac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz tego przerwać. Dekoder stracił oprogramowanie i próbuje je pobrać z satki (w tym czasie musi mieć poprawny sygnał z  HotBirda 13E). Bez tego się nie uruchomi. Jak problem się będzie powtarzał to konieczna będzie wymiana dekodera w POK.

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą mojego wysłużonego Pace (jeszcze z logo Cyfry+) na ten model dekodera.

Czy jeśli posiadam MR po Cyfrze (2 karty Cameleon) to jest to możliwe bez zmiany systemu Multiroom ?

Bo jeśli nie to szkoda zachodu :P MR mam zrabatowany do 0 zł jak i 2 dekodery Pace.

No i w jakiej cenie można wyrwać tego boxa ? Czytałem gdzieś że za free dają tylko od Pakietu Superpremium wzwyż, ja posiadam pakiet Start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Colsman123 ja wymieniałem ze 3 miesiące temu. Też mam multiroom po Cyfrze, karty cameleon zostały u mnie. Wymieniałem tylko Pace na ten tuner. Koszt aktywacji 49 zł, doszła miesięczna opłata 5 zł (mam pakiet extra+ 8xC+). Tunerek ujdzie w tłoku, stabilny, bez zwiech, do dzisiaj nie mogę się przyzwyczaić do menu. W porównaniu do starego Pace ma mniej intuicyjny pilot (dość płaskie klawisze), który dodatkowo przy każdym naciśnięciu klawisza - wydaje dźwięk kliknięcia. W dzień to nie przeszkadza, ale jak oglądam w nocy i "skaczę" po kanałach, to jest to już irytujące. Ale ogólnie nie jest źle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nc i zapytaj o ofertę na wymisnę sprzetu. Nie daj sie naciągnąć na jakąś aktywację jak kolega @Pablito, bo niby z jakie racji. Ja mam 2 Pejsy i mi sami zaproponowali wymianę na P.box i Wifibox za free. Oczywiście nie zgodziłem się. nc+ go na tym brzydalu działa stabilnie. Wszystko jest podobnie tak jak na mobilnym nc. Nie masz tylko dostępu do ogladania kanałów w streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

Sorry, ale głupoty piszesz. Jak ma dostać bez aktywacji i opłat, tym bardziej że ma Start, skoro chce sam wymienić? Co innego, jak go będą zmuszać do wymiany, ale teraz nie ma szans na to. Tylko będziesz przeciągał tę wymianę albo poczekaj 2-3 lata, może kiedyś będą dawać do Startów za 0 zł.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 21:28, Don kichot napisał:

WPB+ nie chcial sie wlaczyc po odlaczeniu pare razy kabla z sieci w koncu sie wlaczyl i pokazal:

"loader odbiornika cyfrowego

ADB 2.3B04--0x7...(...)

pobieranie sekcji

pobieranie naglowka

aktualizacja prosze czekac"

ale od 10m caly czas 0% i wali bledami

 

orientujecie sie co to moze byc za aktualizacja i jak to ewent przerwac ?

 

Po kilku restartach, odłączeniach prądu etc w końcu samo zaskoczyło i TV znów działa, jednakże nie rozpoznał dysku i musiałem go sformatować.. a innym skutkiem ubocznym jest to, że szwankuje nagrywanie, nie działa time shift, nie reaguje na pauzę na pilocie i nie nagrywa ustawionych do nagrania programów, po fakcie jest tylko nazwa nagrania i "iks", a jeszcze innym ciekawym objawem jest to, że w liście nagrań pozycje do nagrania nie są nazwane np "nazwa_filmu" tylko "polsat HD",

 

Czy ktoś spotkał się z takowym problemem ? oby tylko reset do ustawień fabrycznych nie był jedynym rozwiązaniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Don kichot napisał:

 

Po kilku restartach, odłączeniach prądu etc w końcu samo zaskoczyło i TV znów działa, jednakże nie rozpoznał dysku i musiałem go sformatować.. a innym skutkiem ubocznym jest to, że szwankuje nagrywanie, nie działa time shift, nie reaguje na pauzę na pilocie i nie nagrywa ustawionych do nagrania programów, po fakcie jest tylko nazwa nagrania i "iks", a jeszcze innym ciekawym objawem jest to, że w liście nagrań pozycje do nagrania nie są nazwane np "nazwa_filmu" tylko "polsat HD",

 

Czy ktoś spotkał się z takowym problemem ? oby tylko reset do ustawień fabrycznych nie był jedynym rozwiązaniem..

Jak już sformatowałeś dysk to co za problem stanowi reset do ustawień fabrycznych ?W zasadzie od tego powinieneś zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel napisał:

Jak już sformatowałeś dysk to co za problem stanowi reset do ustawień fabrycznych ?W zasadzie od tego powinieneś zacząć.

 

No tak ale wtedy bym np stracił listę kanałów swoich, to jest troche zabawy z tym, jest troche tych konfigów

 

9 godzin temu, zetorson napisał:

A nie podpiąłeś przypadkiem do drugiego USB? 

 

Z tyłu jest tylko jeden port USB, jest drugi z boku ale jest nieaktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

Ja osobiście wolałbym nie formatować dysku a w pierwszej kolejności wykonać reset fabryczny.Ale to kwestia gustu ;)

 

Nagrania już poszły w pi.. także teraz jedynie co mnie jeszcze wstrzymuje z resetem fabrycznym to może jakaś cudowana rada od któregoś z forumowiczów, która by mi zaoszczędziła trochę czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...