Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie

Jak wygląda możliwość podłączenia własnego dysku np. 1TB do tego dekodera?

Czy ktoś to testował?

Czy ten domyślny dysk zostaje wówczas zastąpiony tym większym?

 

Z tego co wyczytałem na forum ncplus są (sporadyczne) ale jednak uciążliwe problemy po podłączeniu dysku np. 1GB. Obraz HD odtwarzany z dysku zacina się.

Tak jakby był jakiś problem z transferem USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pace nigdy nie miałem jedyna moja styczność z tym dekoderem to dawno temu w punkcie.Pisałem w innym wątku że wymieniałem Newboxa na ten dekoder.Aktywacja trwała długo bo dekoder aktywował się na Nsport a nie na TVP1 HD i był głos a nie było obrazu.Na zmianę pilotem na 11 kanał dekoder nie reagował dopiero pomogło wyjęcie i ponowne wsadzenie karty.Obraz rzeczywiście trochę gorszy niż na Nboxach i Newboxach bo te ostatnio posiadałem.Ale ja tragedii z tego powodu nie robię jak inni może jestem mniej wymagający.Kolory są tak jakby trochę mdłe i nie są za bardzo ostre.Jednak działanie tego dekodera jak na kilka godzin zabawy to zdecydowanie plus.Jedyny minus to problemy z EPG na kilku kanałach ale może za krótko go trzymałem na 11 kanale.Jeśli chodzi o ilość funkcji sprawdzanie w Epg aktualnie oglądanego programu i kilka innych detali zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu niż Newbox.Choć tamten też działał dobrze ale mam wrażenie że był mniej czuły na pilota.Bardzo mi się spodobało jak wskakuje dolna belka z EPG przy zmianie kanału.Połączenie z internetem złapał momentalnie choć w tv mam z tym ciągłe problemy.Lista inna niż na innych ADB dodane są opcje francuskie i kanały np.XXL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając dekoder konkurencji na kanałach FTA różnicy nie widzę.Więc nie ma jakiejś tam tragedii wielkiej.Mnie bardziej interesują detale z których korzystam i jak to działa a nie jestem aż tak zboczony by wymagać od odbiornika operatora nie wiadomo czego.Na tyle co wczoraj zobaczyłem to mały minus to obraz i kłopoty z EPG a i jeszcze na kanałach erotycznych za każdym razem chce kod przy zmianie na inny kanał.Ale to pewnie można zmienić w ustawieniach.Z działania ogólnego jestem zadowolony ale jak podkreślam było to kilka godzin tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, mam pytanie

Jak wygląda możliwość podłączenia własnego dysku np. 1TB do tego dekodera?

Czy ktoś to testował?

Czy ten domyślny dysk zostaje wówczas zastąpiony tym większym?

  • Jeśli podłączysz dodatkowy dysk USB (przy zainstalowanym oryginalnym) dekoder wyświetli jedynie propozycję uruchomienia funkcji Media Player. Bo tylko jeden dysk może pełnić funkcję dysku podstawowego, na którym gromadzone są nagrania oraz VOD.
  • Jeśli odłączysz oryginalny dysk i podłączysz własny np. 1 TB, dekoder wyświetli propozycję przygotowania dysku do pracy z dekoderem (jako dysk podstawowy) oraz alternatywną - uruchomienia funkcji Media Player. Przy pojemności dysku mniejszej niż 500 GB będzie tylko ta druga propozycja (mniejsze dyski nie są akceptowane jako podstawowe). Jeśli zgodzisz się na przygotowanie dysku do pracy z dekoderem zostanie on sformatowany (co skasuje wszystkie dane, a ponowne zwykłe używanie będzie wymagało formatowania za pomocą PC). Około 180 GB zostanie zarezerwowane na VOD (i bufor PVR), a reszta będzie do wykorzystania na nagrania. Zamianie będziesz mógł stosować dwa dyski i w ten sposób powiększysz przestrzeń dla nagrań własnych . W tle dekoder będzie gromadził osobno kolekcje VOD.

Uwaga: dyski do 2 TB powinny zostać rozpoznane, ale aktualnie dekoder skorzysta tylko 1 TB.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STB&OTT

 

Dzięki za odpowiedź.

Niestety czym więcej czytam komentarzy na temat tego dekodera - tym bardziej jestem zniechęcony.

Wiele osób opisuje problemy (zacinanie obrazu) z odtwarzaniem nagrań HD (z wysokim bitrate) z dołączonego dysku USB.

 

Nie dość, że tylko maksymalnie można podłączyć 1 TB - to jeszcze wielka ruletka - może będzie dobrze chodził a może nie. Mam tutaj na myśli oczywiście markowy - wysokiej klasy dysk.

 

Dla mnie dysk 500 - czyli 320GB na własne potrzeby to nieporozumienie. Powinni już to dawno zrozumieć!!! Taki dysk miał rację bytu gdy było kilka kanałów HD!

Niech Ncplus bierze przykład z brytyjskiego SKY dysk 1,5 TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Nazir skąd te teorie posiadasz ale szczerze ci współczuję. 0.5 Tb jest przesadą w dedykowanym sprzęcie nie ma sensu niczego archiwizowac wszystko jest w necie. W sprzęcie z wolnego rynku bez ograniczeń nagrywania każda pojemność dysku jest za mała na stworzenie swojej kolekcji do której w dowolnym czasie można wrócić. Jednak nc+ wzięła przykład ze sky który jest liderem w ograniczaniu praw klientów. Nie ma czym się podniecać sky jest na takiej samej równi pochyłej jak nc+ z tym że jego jest dłuższa i nie tak pochyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.5 Tb jest przesadą w dedykowanym sprzęcie nie ma sensu niczego archiwizowac wszystko jest w necie.

 

To nie jest 0.5 Tb - tylko 320GB. To miejsce na zaledwie paręnaście filmów HD, kilka odcinków jakiegoś serialu HD czy programów z Planete. Dla casual viewera - to wystarczy nawet 250GB.

 

Tu nie chodzi o archwizowanie, przecież po obejrzeniu każdego programu - kasujesz go. Dekoder nie jest twoją własnością, więc archiwizacja to nieporozumienie.

 

Nie ma czym się podniecać sky jest na takiej samej równi pochyłej jak nc+ z tym że jego jest dłuższa i nie tak pochyła.

 

Nie wiem po jakiej równie pochyłej. Życzyłbym sobie taką ofertę oraz bitrate kanałów HD dochodzący do 16MB - w Polsce to mrzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 0.32 Tb jest przesadą chyba że bufor time shifta byłby większy. I może się zdziwisz nie nagrywam oglądam online.

Sky pada i sobie z tego zdaje sprawę prubuje się odbić od dna sprzedając neta i rozmowy tylko kto dzisiaj rozmawia przez stacjonarny i neta nie ma w tel .

Zachwycasz się cyferkami poczytaj dane Netflix czy Amazona które nie gryzą sky po kostkach tylko skaczą juz mu do gardła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 0.32 Tb jest przesadą chyba że bufor time shifta byłby większy.

 

To nie żadna przesada. Zadzwoń na infolinię. Zresztą popatrz ile tam jest tych śmieci VOD. Pomijam już fakt, że takie usługi jak Canal+VOD w SD to kompletne nieporozumienie - oszukiwanie abonenta i zabieranie miejsca na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma po co mieć większy dysk w media boxie była 0.5 i myślisz że udało mi się ją zapełnić? Udało się a owszem tylko wtedy dysk zaczął pracować jak snopowiązałka. Nie ma potrzeby w dedykach montować duże dyski.

Co do usług oferowanych przez nc+ może niektórym z braku dostępu do netu wydadzą się one atrakcyjne. Ale tak naprawdę są tragiczne wywołują jedynie uśmiech politowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma po co mieć większy dysk w media boxie była 0.5 i myślisz że udało mi się ją zapełnić? Udało się a owszem tylko wtedy dysk zaczął pracować jak snopowiązałka.

 

Zostańmy przy swoich zdaniach. Jesteś casual viewerem i tobie to wystarcza.

 

Ja nie mam czasu na oglądanie tv na żywo i 80% tego co oglądam jest nagrywane - łącznie z transmisjami sportowymi. Mam komfort taki, że mogę sobie nagrać 8 godzin US czy Australia Open w HD i potem przewijając oglądać to co najciekawsze w swoim wieczornym czasie. Jeden taki blok zajmuje ok 1/4 z tego 320GB - więc o czym tutaj mówimy - co to za wielkość dysku gdzie gdybyś nagrał cztery sesje z Rollanda Garrosa to miałbyś prawie 100% zapełnienia.

Poza tym, lubię mieć na dysku coś odłożonego na każdą porę: jakiś dobry dokument, spektakl, film określonego gatunku itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli zapełnisz oryginalny dysk, odłącz go od dekodera i potakuj jako archiwum, a do dekodera podłącz własny dysk USB (najlepiej 1 TB). Będziesz mógł wrócić do ulubionych nagrań z pierwszego dysku (odłączając wcześniej własny). Jeśli dwa dyski okażą się niewystarczające, kup kolejne.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli zapełnisz oryginalny dysk, odłącz go od dekodera i potakuj jako archiwum, a do dekodera podłącz własny dysk USB (najlepiej 1 TB). Będziesz mógł wrócić do ulubionych nagrań z pierwszego dysku (odłączając wcześniej własny). Jeśli dwa dyski okażą się niewystarczające, kup kolejne.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

 

Wszystko fajnie ale poczytaj opinie użytkowników tego dekodera jak potrafi (z niewiadomych przyczyn) zacinać odtwarzanie nagrań HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystko fajnie ale poczytaj opinie użytkowników tego dekodera jak potrafi (z niewiadomych przyczyn) zacinać odtwarzanie nagrań HD.

W tym przypadku nie muszę czytać opinii z forum, bo mam taki dekoder i mogę samodzielnie sprawdzić jak działa nagrywanie w wifi Premiumbox+. Natomiast czytając ten wątek mam wrażenie, że najwięcej postów zamieściły osoby, które z dekoderem nie mały nic wspólnego, a postawiły sobie zadanie popsucia opinii o sprzęcie rozpowszechniając plotki bez pokrycia.

 

Nie wykluczam, ze komuś z prawie 100 tys. użytkowników jakieś nagarnia nie udały się, ale to nie jest dowodem, że dekoder źle nagrywa (moje nagranie są OK).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STB&OTT. Jak wynika z Twoich postów.... to wcale nie masz problemów z dekoderem... odtwarzaniem z usb, obraz żyleta..itd... Może abonenci nie umieją go obsługiwać i niektórzy z biegiem okolicznści dostali wybrakowane sprzęty....... Nikt tutaj nie robi antyreklamy i nie sieje plotek tego cuda, bo to coś samo sobie pracuje na taką opinię,a nie inną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystko fajnie ale poczytaj opinie użytkowników tego dekodera jak potrafi (z niewiadomych przyczyn) zacinać odtwarzanie nagrań HD.

W tym przypadku nie muszę czytać opinii z forum' date=' bo mam taki dekoder i mogę samodzielnie sprawdzić jak działa nagrywanie w wifi Premiumbox+. Natomiast czytając ten wątek mam wrażenie, że najwięcej postów zamieściły osoby, które z dekoderem nie mały nic wspólnego, a postawiły sobie zadanie popsucia opinii o sprzęcie rozpowszechniając plotki bez pokrycia.

 

Nie wykluczam, ze komuś z prawie 100 tys. użytkowników jakieś nagarnia nie udały się, ale to nie jest dowodem, że dekoder źle nagrywa (moje nagranie są OK).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT[/quote']

Też dokonałem kilka nagrań na swój dekoder i wszystko działało bardzo dobrze.Jak do tej pory dekoder działa bardzo dobrze choć zauważyłem że dekoder nie chce wejść w ofertę VOD.Ale to może być powodem że jest większość czasu odłączony od prądu włączam tylko wtedy gdy coś oglądam lub nagrywam.A z tym że najwięcej mają do napisania osoby które ten dekoder to widziały ale w punkcie NC+ na półce to bardzo trafne spostrzeżenie.A sprzętem idealnym który można wielbić pod niebiosa to Moduł CP lub Ferdek za 300zł bo taki się posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...