Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można oglądać jaki chce się kanał podczas nagrywania na innym. Ja mam za to inny problem ostatnio jak oglądam jakiś nagrany film po wciśnięciu pauzy, dekoder nie reaguje na nic, wciskam play i totalnie nic się nie dzieje. Chcę wyłączyć go z pilota i też nic, dopiero wyciągnięcie wtyczki z gniazdka pomaga. Też tak macie czasami ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy to znaczy, że na Wifi Premium boxie nie można oglądać dowolnego programu w trakcie nagrywania innego dowolnego?

 

Przy prawidłowo wykonanej zalecanej instalacji antenowej z dwoma niezależnymi sygnałami (np. konwerter TWIN i dwa kable antenowe bądź instalacja antenowa UNICABLE) można nagrywając wybrany program jednocześnie oglądać dowolny inny.

 

Ale przy podłączeniu tylko jednego sygnału antenowego, po rozpoczęciu nagrywania odgadać można wyłącznie kanały transmitowane tylko przez ten transponder, z którego pochodzi nagrywany program.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Edytowane przez STB&OTT
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Instalator z nc+ stwierdził,że antena jest prawidłowo ustawiona.
Na kanałach SD w MIERNIK SYGNAŁU na ANTENA 1 i 2 - siła 100%,jakość 80%,tylko na HD jest slabsza jakość na ANTENA 1.

 

Kontrolę jakości zestawu antenowego (użytych elementów i precyzji ustawienia) możesz przeprowadzić porównując wyniki odczytane z dekodera  dla tych samych transponderów z wynikami również z  dekodera wifi Premumbox+ z innego zestawu antenowego o tych samych rozmiarach anteny i z tego samego regionu Polski (wyniki różnią się ze względu na nierównomierne porycie sygnałem). Należy porównać wyniki uzyskane przy dobrej pogodzie, ponieważ deszcz, a nawet mocne zachmurzenie wpływa na odbiór sygnałów z satelity. Porównanie wyników uzyskanych z różnych dekoderów nie sprawdza się, ponieważ nawet wśród dekoderów nc+ występują różnice w skalowaniu miernika sygnału ( https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=64997). Dla porównania należy wybrać transpondery nadające w nowym standardzie 8PSK/BVB-S2, ponieważ ten system transmisji stwarza ostrzejsze wymagania dotyczące jakości sprzętu i ustawienia. Ten standard wykorzystuje kilkanaście transponderów przekazujących kanały z oferty nc+. Proponuję wybrać dla porównania sygnał z  kilku z nich ( wybór kanału przed uruchomieniem funkcji MIERNIK SYGNAŁU określi transponder):

Nr kanału Kanał Transponder

70    BBC HD     10834V

28     KUCHNIA+ HD   11411H

11    TVP1 HD     11449H

1     TVN HD     11508V

12    TVP2 HD     12265V

118   BBC Brit     12475H

 

W przypadku dekodera z podłączonymi dwoma sygnałami antenowymi przy zebraniu wyników należy ustalić, z którego tunera dekoder przekazuje obraz do telewizora. MIERNIK SYGNAŁU pokazuje dwa wyniki, z których jeden praktycznie nie ulega zmianie przy zmianie transpondera (przełączaniu kanałów) i należy go pominąć (mamy ograniczony wpływu na odbierany transponder). Istotne są jedynie wyniki dla parametru JAKOŚĆ.

 

Poniżej przesyłam dzisiejsze wyniki parametru JAKOŚĆ dla zestawu antenowego z anteną 80 cm (konwerter monoblok TWIN) z południowo-zachodniej Polski (silniejszy sygnał z satelity niż w pozostałych obszarach Polski) przy mocnym zachmurzeniu (zamgleniu).

 

Nr          Kanał     Transponder (JAKOŚĆ)

70          BBC HD             10834V      (78)

28          KUCHNIA+ HD    11411H     (75)

11          TVP1 HD            11449H     (80)

1            TVN HD             11508V     (70)

12          TVP2 HD            12265V     (68)

118         BBC Brit             12475H     (45)

 

Aktualanie najniższy wynik (JAKOŚĆ) dotyczy transpondera 12475H (ze względu na większą szerokość pasma transpondera).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Edytowane przez STB&OTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moje wyniki JAKOŚĆ,również mam czaszę 80 cm i konwerter monoblock twin - zachodnia Polska

 

Nr Kanał Transponder (JAKOŚĆ)

70 BBC HD 10834V(60)

28 KUCHNIA+ HD 11411H(50)

11 TVP1 HD 11449H(46)

1 TVN HD 11508V(47)

12 TVP2 HD 12265V(42)

118 BBC Brit 12475H(28)

115 TVP Sport 10719V(80)

 

 

Został wymieniony dekoder na nowy, taķże konwerter na Inverto RED EXTEND TWIN.

Wg instalatora z nc+ antena jest prawidłowo ustawiona.

Edytowane przez NEWs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A masz problemy z odbiorem?

 

"JAKOŚĆ" sygnału z wymienionych transponderów nie spada poniżej progu 20%, wiec kanały przez nie transmitowane odbierane są poprawnie. Ale problemów z odbiorem nie da się uniknąć. Intensywny deszcz tak skutecznie tłumi sygnał docierający do anteny, że do zaników odbioru  dochodzi także przy stosowaniu dużych anten odbiorczych (przez krótszy okres niż przy małych antenach). Zapas sygnału zestawu antenowego powinien zawsze pokryć pogorszenie odbioru wywołane zmoczeniem powierzchni anteny i konwertera, czy niewielkim przysypaniem anteny śniegiem. Słabe wyniki przy dobrej pogodzie skutkować będą problemami z odbiorem programów w trudniejszych warunkach. Dlatego warto sprawdzić czy zestaw antenowy działa prawidłowo, czyli oferuje odpowiedni dla danej  wielkości anteny zapas sygnału.

 

Pozdrawim

 

STB&OTT

Edytowane przez STB&OTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator z nc+ ustawił antenę dla częstotliwości 10719,pozostałych transponderów nawet nie sprawdził.

Na HBO HD mam teraz 28% jakości.

W tej chwili nie mam pikseli bądź zacinania obrazu,ale co będzie jak pojawi się ulewa albo padający śnieg.

A może to wina nowego konwertera INVERTO RED EXTEND TWIN - obcina pasma?

Edytowane przez NEWs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz problemy z odbiorem?

On nie ma problemów z odbiorem. U niego ten dekoder działa wyśmienicie i na wszystko jest rozwiązanie, co u innych się przewaznie nie sprawdza. Dekodery działają bezawaryjnie u pracowników ITI itp. ;). Fakt faktem kilka wskazówek zawsze poda z których można skorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinienem wezwać tego instalatora z nc+,żeby sprawdził jeszcze raz antenę?

A może to kable od konwertera do dekodera,mają już 3 lata?

Przy 28% jakości na HBO HD powinienem mieć pikselozę, a nie ma to może miernik sygnału błędnie wyświetla?

Edytowane przez NEWs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie oto mi chodziło, nie raz spotkałem się, że dekoder pokazywał 80% jakości lub mniej a na mierniku była jakość 100% i MER = 15dB, więc jeśli wszystko odbiera prawidłowo, to nie ma co zwracać uwagi na to co pokazuje dekoder. Jeśli faktycznie miałbyś z anteny 28% jakości, to HBO by Ci nie odbierało, sprawdź jeszcze przy załamaniu pogody jak będzie z odbiorem. To co jest w dekoderze to tylko wskaźnik, miernikiem tego nie można nazwać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy padał deszcz na HBO HD miałem 28% JAKOŚĆ,teraz wzrosła do 45% - brak opadów.

Za godzinę znowu padało i na tym kanale pojawiły się piksele i komunikat BRAK SYGNAŁU Proszę upewnić się, że dekoder jest prawidłowo podłączony do anteny.

Edytowane przez NEWs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy 28% jakości na HBO HD powinienem mieć pikselozę, a nie ma to może miernik sygnału błędnie wyświetla?

 

 Jeśli faktycznie miałbyś z anteny 28% jakości, to HBO by Ci nie odbierało, ...

 

Jesli chodzi o dekodery ADB w nc+ interpretacja wyniku JAKOŚĆ 28% jest inna. Cytuję fragment ( https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=64997):

 

O ocenie jakości sygnału antenowego informuje kolor paska „Jakość". Testy należy przeprowadzić przy dobrej pogodzie, ponieważ podczas opadów atmosferycznych sygnał docierający z satelity słabnie (co wpływa oczywiście na wyniki).

  • Kolor zielony - jakość sygnału zalecana (ponad 50%). Warunki atmosferyczne praktycznie nie wpływają na odbiór programów.
  • Kolor pomarańczowy - sygnał o dopuszczalnej jakości (ponad 20%). Można spodziewać się zaników odbioru przy obfitym deszczu.
  • Kolor czerwony - sygnał o słabej jakości (poniżej 20%). Odbiór w dalszym ciągu możliwy, ale zależny od opadów. Zaniki odbioru przy wartościach bliskich 0%.

Dekodery ADB obierają także przy niższych wynikach dla parametru JAKOŚĆ niż 28% (przy pełnej jakości obrazu). Przy wynikach poniżej 20% kolor paska JAKOŚĆ zmiania się na czerwony przypominając, że zniana warunków pogodowych może uniemożliwić odbiór (zakłócenia i zamrożenia obrazu są widoczne przy wyniku  kilka %).

 

Dokładnie oto mi chodziło, nie raz spotkałem się, że dekoder pokazywał 80% jakości lub mniej a na mierniku była jakość 100% i MER = 15dB, więc jeśli wszystko odbiera prawidłowo,

 

Miernik sygnału w dekoderach ADB został celowo przeskalowany, aby przy typowych antenach nie pokazywał 100%. Osiągnięcie końcowego punku skali uniemożliwa dalszą dokładniejszą regulację zestawu antenowego. Sygnał antenowy dobrej jakości dekodery sygnalizują zielonym kolorem paska JAKOŚĆ (od 50%).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...