Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od razu zabrałem się za testy i... czar prysł. 6 na 10 filmów mkv dekoder nie potrafił w ogóle odtworzyć a z tych 4, 2 odtwarzał bez dźwięku.

Z pewnością Media Player ma ograniczenia, ale radzi sobie z kontenerem MKV przy kodowaniu video H.264 (profil High@L4.2 lub niższy) i z dźwiękiem AAC lub AC3. Użycie klawisza OPT pozwala na wybór dźwięku i włączenie wybranych napisów (o ile dodatkowe elementy są w kontenerze MKV). Poprawnie wyświetla video przy strumieniu video 25 Mb/s. Zastawiam się dlaczego:

film jest odtwarzany to z tragiczną jakością obrazu

Może przyczyną jest słaba wydajność pamięci USB lub serwera DNLA.

 

Dają się odtworzyć filmy z kamery HD (plik MTS) np:

Format                         : BDAV
Format/Info                    : Blu-ray Video
Overall bit rate mode          : Variable
Overall bit rate               : 23.3 Mbps
Maximum Overall bit rate       : 28.0 Mbps

Video
Format/Info                    : Advanced Video Codec
Format profile                 : High@L4.2
Width                          : 1 920 pixels
Height                         : 1 080 pixels
Display aspect ratio           : 16:9
Frame rate                     : 50.000 fps
Scan type                      : Progressive

Audio
Format                         : AC-3
Format/Info                    : Audio Coding 3
Bit rate mode                  : Constant
Bit rate                       : 384 Kbps
Channel(s)                     : 6 channels

 

Poprawnie odtwarzane są firmy zapisane w kontenerze MP4 z kodekiem video H.264 i fonią AAC lub AC3.

 

Jest duży wybór programów na PC konwertujących filmy do formatu akceptowalnego przez Media Player wifi Premiumbox+ .

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przyczyną złej jakości obrazu nie jest słaba wydajnośc pamięci USB. Z resztą od kiedy to wydajność nosnika wpływa na jakość obrazu??? Obraz o ile jest odtwarzany to jest płynny ale podłej jakości. Filmy włączałem z szybkiego dysku zewnętrznego i pendrive'a. Swoją drogą nawet najwolniejszy pendrive gwarantuje kilkukrotnie większą przepustwość niż jest wymagana dla typowych filmów avi/mkv 720p/1080p (pomijam zrzuty BD, gdzie plik ma 20-30 GB i bitrate jest wtedy duży). Nie wiem skąd takie przypuszczenia, że to winny jest nośnik?????

 

Co do braku dźwięku, to wyobraź sobie, że próbowałem go włączyć przy pomocy klawisza OPT ale tam wszystkie opcje dotyczące dźwięku były nieaktywne. Tak było za każdym razem. Twoje porady więc nic nie wniosły do tematu.

Poza tym powyższa sytuacja nie dotyczy 1 filmu ale zdecydowanej większości wielu filmów. Różnych formatów i stopni kompresji a mam ponad setkę filmów na zewn. dysku, głównie mkv 720p/1080p, wszystkie wcześniej oglądałem a niektóre odtwarzałem na różnych urządzeniach i za każdym razem z powodzeniem. Do dzisiaj (Premiumbox).

A to, że twierdzisz, że player akurat potrafi otworzyć film z kamery HD w formacie mts, nic nie wnosi do tematu bo to akurat potrafi mój już prawie zabytkowy zewnętrzny tani player (ASUS), poza tym jest to bardzo rzadki i poza niektórymi kamerami praktycznie nie używany standard.

 

Prawda jest taka, że dodany player to nieporozumienie. Własciwie nie da się tego używać. Już nawet zewnętrzny odtwarzacz za 50 zł. i sprzed 5 lat poradzi sobie duuuużo lepiej i zaoferuje zdecydowanie lepszą jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie sobie pomyśłałem, że odpowiedź kolegi STB&OTT jest jakby "sponsorowana" albo wskazuje na osobę, która ma wyjątkowo mierne pojęcie w temacie. W ogóle mam wrażenie jakby firmware do tunerów NC+ pisali amatorzy, którzy dopiero się uczą, testują. Wszystko jest nie takie, nie stabilne, okrojone z wielu funkcji i podłe jakościowo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawda jest taka, że dodany player to nieporozumienie. Własciwie nie da się tego używać. Już nawet zewnętrzny odtwarzacz za 50 zł. i sprzed 5 lat poradzi sobie duuuużo lepiej i zaoferuje zdecydowanie lepszą jakość obrazu.

To jest teza którą niektórzy usiłują wmówić czytającym to forum. Argumenty w rodzaju "mam ponad setkę filmów" zamiast szczegółów dotyczących pliku filmowego (rodzaj kontener, zestaw strumieni, kodek video i audio) wielu nie przekonają.

 

próbowałem go włączyć przy pomocy klawisza OPT ale tam wszystkie opcje dotyczące dźwięku były nieaktywne

Zobacz więc jak to wygląda na zrzutkach ekranowych. Zrobione zostały z próbki filmu zapisanego w kontenerze MKV, który zawiera dwie wersje językowe (na pierwszym obrazku ANGIELSKI , a na drugim po zmianie na INNY)

25tz29v.jpg

 

oraz spory wybór napisów (działanie napisów potwierdza pierwszy obrazek).

 

20z6yp5.jpg

 

że player akurat potrafi otworzyć film z kamery HD w formacie mts, nic nie wnosi do tematu

Nie zgadzam się z taką oceną. Wieku użytkowników chętnie poogląda na telewizorze własne filmy nagrane kamerą HD.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza na obecnym etapie, jaki dokładnie rodzaj kontenera filmu czy typ kodeka audio jest poprawnie odtwarzany przez player czy nie nie ma większego sensu. Nie mam na to ochoty ani czasu. Nie zmieni to faktu, że co najmniej 60% filmów opartych na popularnych i najbardziej typowych formatach/kodekach player nie rozpoznaje. I nie są to jakieś egzotyczne formaty tylko typowe filmy avi/mkv 720p lub 1080p pobrane ze znanych portali z netu z którymi jak do tej pory żaden znany mi player nie miał problemu. Oprócz tego żeby jeszcze bardziej pogrążyć swoją kiepską funkcjonalność to player Premiumboxa równie często nie odtwarza dźwięku audio co jeszcze bardziej zawęża ilość filmów, z których potrafi zrobić jakiś użytek. Załączone przez Ciebie zrzuty ekranu, gdzie pokazujesz, że można (czasem) wybrać "język" audio wskazują na to, że zupełnie nie wiesz o czym mowa. Wiem, że zdarzają się filmy mające kilka ścieżek (języków) audio ale tu nie o to chodzi. Problemem jest ZUPEŁNY brak dźwięku a nie wybór "języka" filmu!!! Jak fonia nie działa to może być i w 10 językach, ich zmiana nie uruchomi dźwięku skoro player nie potrafi w ogóle rozpoznać kodeka audio, kodeka z którymi nawet archaiczne urządzenia nie mają żadnych problemów. Poza tym tu nie o to chodzi, żeby móc sobie zmienić język na inny (dla nas obcy) ale o to, żeby działała ta podstawowa dla nas i najczęściej jedyna dołączona ścieżka audio np. z polskim lektorem lub oryginalalna (gdy mamy napisy).

W dodatku jak już poprzednio pisałem, jeśli nawet film "ruszy" i jeszcze w dodatku z dźwiękiem co już jest dużym szczęściem to obraz jaki zobaczymy pozostawia wiele do życzenia.

Mówiąc krótko, trzeba być mocno zdesperowanym, żeby użytkować dodany ostatnio do firmware'u player. Jak do tej pory nie spotkałem nawet w połowie tak słabego odtwarzacza a testowałem ich kilka. Chyba jedyną choć mocno wątpliwą jego zaletą jest to, że w ogóle jest, bo reszta to kompletne nieporozumienie. Można mieć tylko nadzieję, że kolejne aktualizacje dużo zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Analiza na obecnym etapie, jaki dokładnie rodzaj kontenera filmu czy typ kodeka audio jest poprawnie odtwarzany przez player czy nie nie ma większego sensu.

Z tym się nie zgodzę. Rodzaj zastosowanych kodeków jest istotny. Jeśli ktoś zgromadził zasoby filmowe gdzie video kompresowane kodekiem DIVX (kiedyś popularny sposób kopiowania filmów z płyt DVD) Media Player w wifi Premiumbox+ będzie nieprzydatny. Dekoder nie odtwarza video zapisanego tym kodekiem.

Ale obecnie do kompresji filmów (szczególnie w jakości HD) używa się wydajnego kodeka H.264, a Media Palyer radzi sobie z odtwarzaniem obrazu także o rozdzielczości 1920X1080p zapisanego w kontenerach MP4, AVI, MKV. Jak pokazałem na ilustracjach, przy tym ostatnim, Media Player daje okazję wyboru ścieżek dźwiękowych oraz napisów (oczywiście o ile zostały zapisane w kontenerze MKV).

Jeśli mamy możliwość wyboru wersji filmu zapisanego różnymi metodami (lub używamy programu do konwersji video) należy wybrać wersję z kodekiem video H.264 i z fonią AAC, AC3 lub MP3 (kontener MKV daje największe możliwości). Można również liczyć na odtwarzanie filmów z kodowaniem video MPEG2.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że problem dotyczy współczesnych formatów video i kontenerów avi/mkv 720p i 1080p a nie divix. Zrobię to dla Ciebie i sprawdzę w wolnej chwili jakie dokładnie kodowanie nie jest rozpoznawane. Swoją drogą divix jest jesze często stosowany i wstyd, że player sobie z nim nie radzi.

Pisałem tez, że wybór ścieżki dziękowej nie ma nic wspólnego z problemmem braku dźwięku, który często ma miejsce. Przeczytaj jeszcze raz mój post wyżej ale tym razem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisaliście się na temat tego playera, a przecież każdy z nas ma (a przynajmniej tak sądzę) i używa dużo lepsze w TV czy w innej postaci. Chętnie bym się dowiedział, czy ta aktualizacja wnosi coś jeszcze, jak chociażby poprawę jakości obrazu lub poprawę wyświetlania napisów na niektórych kanałach po włączeniu DD. Jestem obecnie poza domem i nie mogę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisaliście się na temat tego playera, a przecież każdy z nas ma (a przynajmniej tak sądzę) i używa dużo lepsze w TV czy w innej postaci.

Trafne słowa. Tak jak napisałem, nigdy nie spotkałem się nawet w polowie z tak słabym playerem. Nie mam już ochoty więcej tracić czas na pisanie o nim.

Chętnie bym się dowiedział, czy ta aktualizacja wnosi coś jeszcze, jak chociażby poprawę jakości obrazu lub poprawę wyświetlania napisów na niektórych kanałach po włączeniu DD. Jestem obecnie poza domem i nie mogę sprawdzić.

 

Poza tym, aktualizacja umożliwia wyłączenie funkcji time shift (oszczedzanie dysku). Szkoda, że nie wprowadzili dużo bardziej przydatnej opcji, żeby tuner nie budził się sam co chwilę gdy jest wyłączony -stand by (nawet gdy oszczędzanie energii jest ust. na maksymalne) w celu pobierania filmów na dysk. Znaczna część ludzi i tak ich nie ogląda lub wręcz nie ma do nich dostępu a tuner z uporem maniaka, za ich plecami ciągle coś pobiera i pobiera gdy w rzeczywistości ma być przecież wyłączony. W efekcie mamy dużo wyższe rachunki za prąd i ciągłe denerwująca włączanie i wyłącznie się dekodera, mruganie wyświetlaczem (denerujące zwłaszcza w nocy).

Wczytywanie EPG jak i jakość obrazu się nie zmieniło. Dalej to i to jest do du... :censored:

 

W jakie dni jest dostępny soft? Znajomy próbuje wszystkie opcje ale wyskakuje że brak nowego oprogramowania.

Mi tuner sam znalazł soft w czasie uruchamiania jakieś 1-2 dni temu. Może kolega ma inny tuner lub nie wie, że ma już zaktualizowany (np żona pobrała - do sprawdzenia w menu) albo obecnie aktualizacja została wstrzymana/wycofana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chętnie bym się dowiedział, czy ta aktualizacja wnosi coś jeszcze

Najszerszy opis znajdziesz na oficjalnym forum nc+: https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=72598 .

Są też nieoficjalne dodatki np. sterowanie za pomocą aplikacji nc+ GO (przy dekoderze i tablecie/smartfonie podłączonych do tej samej sieci LAN) - sterowanie jak oryginalnym pilotem.

W jakie dni jest dostępny soft? Znajomy próbuje wszystkie opcje ale wyskakuje że brak nowego oprogramowania.

Oprogramowanie do dekoderów ADB wysyłane jest stale, a dekodery pobierają je automatycznie. Sprawdź dane na ekranie INFORMACJA O SYSTEMIE (menu -> USTAWIENIA -> DIAGNOSTYKA). Aktualna WERSJA OPROGRAMOWANIA to "0xC". W linii niżej odczytasz kiedy dekoder pobrał ostanie oprogramowanie (od 10-go wysyłane jest nowe).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po aktualizacji dekodera nie mogę połączyć się z nc+go tv, wyskakuje następujący komunikat " dekoder nie może połączyć się z serwisem. proszę sprawdzić podłączenie do internetu oraz jego konfigurację. Jeżeli problem będzie się powtarzał należy skontaktować się z dostawcą internetu". W diagnostyce pokazuje ze dekoder jest podłączony do sieci. Przed aktualizacją nie było żadnych problemów z połączenie z internetem. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...