Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podłączone dwa kable antenowe(tylko Hot Bird) do wifi premiumbox+.

Na niektórych kanałach gdy wejdę w MIERNIK SYGNAŁU pokazuje Antena 1 -siła i jakość 0%,Antena 2- siła 100%,jakość 80%,natomiast na innych kanałach Antena 1- siła 100%,jakość 80% Antena 2- siła i jakość 0%.

Zamieniłem kable podłączając dotychczas ant1 do ant 2,ant2 do ant1 - nie pomogło.

Co może być przyczyną takich odczytów - uszkodzony dekoder?

Edytowane przez NEWs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Monoblock Twin

No przecież jest twin to , że monoblock nie powinno przszkadzać. Sprawdź menu ustawienia anteny w dekoderze. Generalnie należy wybrac tryb dwu antenowy a następnie zgodnie z oznaczeniem na konwerterze (nr portu dla Hotbirda) ustawić zarówno dla ant1 i ant2 ten sam numer LNB z włączonym trybem diseqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę ustawić drugą antenę w Premiumboxie, bo wreszcie ją podprowadziłem i mam pytanie. Wchodzę w menu i wybieram konfigurację dla dwóch anten, mam na dole kategorię Hotbird i siłę sygnału 98%, jakość 62% i Astrę gdzie siła jest podobna, od 90 do 95%, ale jakość zerowa. Co mam zrobić? Drugi kabel jest dobrze podłączony, bo sprawdzałem na Sagemcomie od CP i tam jest sygnał i wszystko odbiera.

Edytowane przez marmac1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę ustawić drugą antenę w Premiumboxie, bo wreszcie ją podprowadziłem...

 

Rozumiem, że doprowadziłeś drugi kabel koncentryczny do dekodera prowadzący sygnał do... (konwertera TWIN ?). Odbiór sygnałów z satelity Astra 19,2 E wymaga ponadstandardowej instalacji antenowej (np. typu ZEZ lub monoblock). Nie sugeruj się parametrem SIŁA dla ASTRA, bo dla tego parametru nie ma znaczenia, z którego satelity pochodzi sygnał (JAKOŚĆ 0% wskazuje, że nie jest to sygnał z tego satelity).

Dla podstawowej  instalacji antenowej (konwerter TWIN lub QUAD) w oknach ANTENA 1/2 ustawiasz KONFIGURACJA Bez DISEqC.

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy to problem słabszej jakości sygnału?

 

Oba tunery w dekoderze (1 - do przekazywania obrazu na ekran TV i 2 - do nagrywarki) podłączone osobnymi kablami koncentrycznymi do konwertera powinny działać całkowicie niezależnie od siebie. To znaczy włączenie nagrywania nie powinno wpływać na możliwości odbioru programów "life".

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Edytowane przez STB&OTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy ulubionych są. Ułożysz wg. swojej kolejnosci tylko numeracja kanałów jest na sztywno. To znaczy że np. ustawisz na pierwszym miejscu TVP1 , ale numer będzie 11.

To nie jest własna lista ulubionych,bo jest wszysto na sztywno. Tak więc w tym sprzęcie nie ma listy ulubionych. Lista ulubionych to chyba taka, gdzie można sobie dowolnie kanały układać. Ktoś z ITI, czy ADB na głowę upadł, aby sądzić inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kelgą ircios w 100% a brak możliwości poukładania sobie kanałów jest tak wkurzający, że brak mi słów. Z tego powodu nie oglądam wielu kanałów bo nie chce mi się ciągle skakać z pozycji np 4 na 118. Czesto też nie pamiętam co jest pod jakim numerem. Żeby nie można było sobie ułożyć własnej listy w swojej kolejności eliminując kanały, które nie działają? Chore!

Jak to ircios napisał: "Ktoś z ITI, czy ADB na głowę upadł".

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo o to chodzi. Jak komuś nie pasuje że kolejny kanał nie działa to ma wukupić wyższy pakiet i będzie ok. U konkurencji nawet w najtańszym dekoderze ułożysz listę jak chcesz. A w NC+ kara. Masz oglądać tak jak oni chcą. To nie wina ADB tylko NC+. Od czsów N-ki  walczymy o to.

Edytowane przez pitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...