Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@czerstwy. Daruj sobie takie teksty. Dla Twojej wiadomości, akurat to dziadostwo ma mój brat i obraz jest gorszy niż na Pejsie. Człowiek szybko się przyzwyczaja do otaczających go rzeczy, czy warunków. Czym sam dałeś dowód, że musiałeś się przyzwyczaić, a co za tym dalej idzie dałeś też odpowiedź, że obraz z tego dekodera to pomyłka. I nic na to nie poradzisz, że wypada najsłabiej ze wszystkich deków od nc.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy. Daruj sobie takie teksty. Dla Twojej wiadomości, akurat to dziadostwo ma mój brat i obraz jest gorszy niż na Pejsie. Człowiek szybko się przyzwyczaja do otaczających go rzeczy, czy warunków. Czym sam dałeś dowód, że musiałeś się przyzwyczaić, a co za tym dalej idzie dałeś też odpowiedź, że obraz z tego dekodera to pomyłka. I nic na to nie poradzisz, że wypada najsłabiej ze wszystkich deków od nc.

Pytanie co lepsze niby dziadostwo czy stary szrot który z dnia na dzień może się zepsuć a przy wymianie można dostać jeszcze gorszy.Ja jakoś nie narzekam na ten dekoder a miałem kilka innych z oferty operatora.I wcale nie uważam że jest gorszy od tych które posiadałem a nawet twierdzę że jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma tym modelu zaobserwował rozjeżdżanie się ścieżki audio z video? Łącze z nowym tv Samsung po hdmi. Im dłużej premiumbox włączony tym bardziej to widoczne. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu dekodera efekt znika, ale po jakimś czasie znów powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadałem Turbacza a dwa Nboxy z Mixxa i Newboxa. Wifi Premiumbox ma trochę gorszy obraz od tych dekoderów mniej żywe kolory i obraz jak przymglony.Ale ogólnie dekoder sprawuje sie bardzo dobrze i nie mam z nim żadnych problemów.Może sporadycznie z EPG z racji że zawsze wyłączam dekoder z prądu.Na dzień dzisiejszy nie wymieniłbym tego dekodera na te które posiadałem poprzednio bo ten ma dużą wadę czyli dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego aktualizacje robi się gdy pierwszy raz podłączamy dekoder. A aktualizacje nie wychodzą codziennie, wiec twój pomysł na wyrzucane błędy jest jakimś absurdem.

Kolego zgadzam się aktualizację robią się po pierwszym podłączeniu dekodera ale gdy wyjdzie nowa aktualizacja system się pyta czy ją zainstalować a z błędami to było tak że podczas szybkiego przeskakiwania po kanałach dekoder albo łapał chwilową zwiechę albo np na aplikacji youtube wywalał komunikat "NIE UDAŁO SIĘ ODTWORZYĆ FILMU". Po najnowszej aktualizacji wszystko wróciło do normy więc to nie jest tak różowo kolego jak ty napisałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@all Czy coś się zmieniło w kwestii jakości obrazu? Czy pojawiła się jakaś nowa aktualizacja? Jakie są obecnie według Was plusy dodatnie i plusy ujemne tego sprzętu?

 

EDIT: Tak przeglądam właśnie forum nc+ i ten problem o wyświetlającym się komunikacie "Ochrona przed kopiowaniem HDCP" jest ciekawy:

https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=69788

Z tego co tam jest opisane, to okazuje się, że drugi kabel HDMI podłączony do TV z innego źródła może wywoływać takie ostrzeżenie? Rozumiem, że nc+ chce chronić się przed jakimś kopiowaniem, ale czy to już czasem nie jest przesada, że dekoder "obserwuje/podgląda", co użytkownik robi ze swoim TV? Jeśli tak, to niezłe niespodzianki ma ten WBP+ :D

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnej aktualizacji i nic się nie zmieniło.Minus to ładowanie sie EPG ale ja wyłączam dekoder jak nie korzystam z niego od prądu.A producent zaleca by był cały czas włączony.Miałem Nboxy które maja lepszy obraz ale to stare trupy a tu mam nowy dekoder i co najważniejsze dostałem go całkiem za free.Gdybym miał za niego płacić np.10 zł miesięcznie to nie zdecydował bym się na niego.Ale dostałem go za darmo i wcale nie żałuję że podmieniłem go za Newboxa który miał lepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerstwy wynika z Twojej wypowiedzi że ten dekoder jest tak dobry że nie warty złamanego grosza? Tak mamy to rozumieć?

Może tak że od kiedy mam płatną tv czyli od 2000 roku nigdy nie płaciłem za dekoder(sporadycznie aktywację)I teraz też nie miałem takiego zamiaru.Płacę za tv i sprzęt do odbioru powinienem dostać za free. Przynajmniej takie jest moje zdanie.@ircios i dlatego Ty posiadasz stary złom czyli Pace który daje rewelacyjny obraz i Ferdka za kilka stówek który jest cudem techniki.Ja wolę nowy dekoder i w dodatku taki który jest własnością operator bo gdy się zepsuje to dostaję inny zamiast naprawiać na własny koszt.Ty na dzień dzisiejszy masz inne wymagania co do sprzętu i obrazu ja inne.Na moje oglądanie ostatnio  średnio 2-3 godziny dziennie ten dekoder mi w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam Pejsa z karta od MR, którego syn ma w pokoju, ale Ferdka padliny za żadne skarby. Mam coś innego. Żaden szczyt techniki i od 2011...z dyskiem 1 TB i obraz żyleta. Własna lista itd. o czym w P.box można pomarzyć. I to jest najważniejsze. Płace nie tylko za ofertę, ale i za komfort oglądania. ;-)

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym poście piszesz że HD w PL jest wątpliwej jakości a w innym że masz obraz żyleta?To dzięki temu dekoderowi posiadasz obraz lepszy niż nadają?Własna lista jest mi nie potrzebna bo oglądam tyle kanałów że jestem w stanie zapamiętać miejsce na liście.Bardziej brakuje dodawania kanałów czy nowych TR ale to chyba za duże oczekiwana od dekodera od operatora.W sumie można to mieć w konkurencji ale co mi po tym dekoderze jak oferta nie ta.Tak że nie można mieć wszystkiego a tym bardziej jak się coś dostaje za darmo bez aktywacji i bez najmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...