Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ja dorzucę kilka groszy do całej tej dyskusji, którą obserwuje od dłuższego czasu, i nie mogę się z nią osobiście zgodzić. Nadmieniam, że piszę o swoich subiektywnych odczuciach po około 6 miesiącach użytkowania tego dekodera.

Przez te pól roku używania wifi Premiumboxa ani razu mi się nie zawiesił. Początkowo miałem chwilowe problemy z konfiguracją go z multiroomem i drugim dekiem wifiboxem, ale po krótkim czasie doszedłem do ładu, i wszystko działa ok.

Odnośnie nagrywania: wszystkie zaprogramowane zdarzenia nagrywa bez problemu, ale co najważniejsze jest przewidywalny i stabilny.

Moim punktem odniesienia, jest w tej sytuacji mój poprzedni dekoder Opticum X8 ITI HD, którego używałem poprzednio przez 3 lata. Dekoder ten mimo dużej ilości softów i sporego progresu, był mało stabilny, czasami nie nagrywał zaprogramowanych kanałów i był trochę wolniejszy. Plusem zaś był obraz który wydawał się lepszy niż w wifi Premiumbox+.

Jeżeli są rzeczy do poprawy, to wg. mnie obraz (konkretnie -ostrość), oraz możliwość wchodzenia w nagrania bardziej precyzyjniej przykładowo -w dane nagranie wchodzę np. od 48 minuty, a nie tylko mam opcję, albo odtwórz całość, albo wznów. Fajną rzeczą byłaby też możliwość nagrywania bez EPG, bo czasami to różnie z nim bywa. Natomiast ja mam stary sprawdzony sposób ładowania EPG, czyli zostawiam dekoder włączony na TVP 1 HD na kilka minut, po czym pięknie, szybciutko EPG się ładuje i jest git.

Reasumując : u mnie dekoder chodzi ok. tzn. wszystkie funkcje jakie ma spełniać spełnia, jest stabilny i przewidywalny i trochę mnie dziwią te kwiatki u innych użytkowników. A wygląd -może niespecjalny, kontrowersyjny, ale dekoder ma głównie działać. Ja już się do niego zdążyłem przyzwyczaić. NC+ postawiło na taki a nie inny design, ale to już inna para kaloszy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może macie zbyt wysoko ustawioną opcję oszczędzania energi.

 

A co to ma do rzeczy? Po pierwsze nie może to mieć znaczenia skoro jest to opcja dostępna w menu, po drugie nie wyobrażam sobie innego ustawienia jak maksymalne oszczędzanie energii, skoro w innym wypadku tuner non-stop ciągnie prawie 20W niezależnie czy jest włączony czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić tryb oszczędzania energii na normalny a tu znów problem -dekoder sam przełączyl się na ostatni oglądany program i to samo pilot nie działa a więc co? Ano wyłączenie zasilania i chwilowe czekanie - no nic luksus!

 

A tak właściwie zawiesza się tylko gdy włączam menu główne i jego podstrony z których korzystam bardzo rzadko a więc dam radę bo ważne jest to że nie ma problemu podczas przełączania programów i epg a więc mu "odpuszczę "......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak inni nie mają????? Wielka wrzawa jest na różnych forach o wyjątkowo kiepskiej stabilności tego tunera. Sam mogę to potwierdzić na swoim egzemplarzu szrotboxa, który regularnie łapie zwiechy lub resety mimo, że rzadko go włączam. Ale metoda z wymianą może nie jest zła. Jak się ustawą kolejki do wymiany tunera i nc+ przez te wymiany będzie traciła kasę to może stwierdzą, że taniej jest opłacić dobrych programistów, którzy poprawią stabilność oprogramowania tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest raczej jakość konstrukcji tego dekodera, która sprawia wrażenie mocno budżetowej. NC+ po doświadczeniach N postanowiła spuścić z tonu i nie inwestować w technologię.Większość użytkowników nie dostrzega różnic w jakości, bo nie ma odniesienia, a przejawem są nowe dekodery NC+ oraz niższy bitrate kanałów HD emitowanych z zasobów NC+. Niższy bitrate = niższe wymagania sprzętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na liście kanałów w tym wifi Premiumbox+'ie są kanały trzy kanały od AB Groupe (AB Moteurs, Chasse & Pêche, XXL) oraz France Télévisions? :) Bo wiem, że lista jest inaczej trochę synchronizowana względem pozostałych dekoderów ADB, np. na wifi Premiumbox+ był normalnie obecny cały czas nSport+ 37, jak na dekoderach byłej CYFRY+, a na reszcie ADB pojawił się jakoś przed meczami UEFA Europa League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju... Jaka bzdura? Z półtora miesiąca temu się pojawił w dekoderach ADB po n, przed meczami UEFA Europa League, więc nie zawsze był ten serwis w ADB-kach. Jedynie wifi Premiumbox+ miał/ma go odkąd dekoder jest na rynku.

 

Poza tym, ja pytałem o coś innego, i chyba nie doczekam się odpowiedzi... -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ta opcja jest dostępna w NC+?W icok cisza na stronie też.Co to opcja dla wybranych a w dodatku wtajemniczonych :lol2: ten operator zaczyna już przekraczać granice absurdów.Jeden ADB ma inną listę niż inny?No chyba że ja nie zauważyłem bo nie zaglądam na koniec listy.A zapewne sprzęt po C+ jeszcze inna lista.Jednym słowem pomieszanie z poplątaniem.Ktoś tam jeszcze trzyma puls na wszystkim bo obawiam się że nie.Dal jednych coś dostępne dla innych już zdecydowanie nie mnie mam na myśli tylko tergo wybranego przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są dostepne na tym dekoderze i jak ktos ma wykupione to normalnie dzialaja :-)

Eh... Te kanały powinny być w ogóle normalnie w pakietach, a nie kilkanaście złotych za opcję z francuskimi publicznymi, albo za 3 tematyczne :/

 

Oraz oczywiście z Conax'em!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...