Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co pisali, że pilot jest beznadziejny... Jak dla mnie jest bardzo nowoczesny i wygodny...

 

3dc07cafb50ab17em.jpg

 

d8ddd232790150a1m.jpg

 

0efe1cb700c0c366m.jpg

 

Mam go od wieczora, więc jak go trochę potestuję to napiszę swoje uwagi ;)

I sie okaże czy tylko u mnie i cyfry tv premium smiga jak ta lala....bo wyznawcy mediaszajsow nie moga w to uwierzyc ze ten "brzydal" jest świetny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie nie dają zmienić dekodera z PACE na media ani premiumbox to w styczniu się pożegnamy. Od dawna walcze o wymianę PACE i albo zrobię to skutecznie albo do widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która najbardziej krytykuje ten dekoder nie posiada NC+.Przynajmniej gdzieś pisał że myślał nad podpisaniem umowy ale z Mediaboxem a tu powsadzali do ofert brzydala.

 

Tak, to chyba o mnie piszesz. Nie podpisałem jeszcze żadnej umowy bo chciałem mediaboxa. Obskoczyłem kilka salonów i się dowiedziałem, że mają jeszcze kilka mediaboxów i żebym premiumboxy omijał z daleka tak jak to z resztą robią inni. Przy mnie nawet jeden klient wybuchnął śmiechem i skomentował "Panie, różne rzeczy widziałem ale tego brzydala do domu nie zabiorę, jest coś innego?"

A pilot jest taki sam jak w najtańszym Sagemcomie, podorabiali tylko kolejne przyciski pod nowy tuner. Osobiście mi bardziej ergonomicznie i wizualnie pasuje ten od turbo/mediaboxa. Przynajmniej w nocy łatwo przyciski zlokalizować.

 

I żeby było jasne, krytykują premiumboxa za koszmarny wygląd i okrojoną specyfikację. Do tego słyszę od Was, że jest wolniejszy. Dlatego dziwię i pytam: czym się tak zachwycacie? W czym jest on lepszy od mediaboxa? Jak do tej pory nikt mi nie odpowiedział na to pytanie. Mi wychodzi, że jest wyraźnie gorszy. Wspominacie tylko o rzekomo lepszym, obrazie od mediaboxa, tyle że były podobno mediaboxy z dobrym i gorszym obrazem (gorsza partia?). W salonie sprzedawca (mój kolega, fascynat sprzętu RTV, który ma w domu plazmę 50") powiedział mi, że sam porównywał obraz jednego i drugiego tunera ale różnicy w jakości obrazu nie widzi żadnej. Zarówno przy SD jak i HD. Przy okazji pojechał z góry na dół premumboxa twierdząc, że to tanizna zrobiona na szybko bo mediboxów brakło NC+. Może o czymś nie wiem ale to dlatego chcę od Was, jako użytkowników usłyszeć czym się tak zachwycacie? W czym premium jest lepszy od mediaboxa poza obrazem w którego lepszą jakośc raczej nie wierzę i WiFi, które w mediaboxie można podłączyć jak ktoś chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która najbardziej krytykuje ten dekoder nie posiada NC+.Przynajmniej gdzieś pisał że myślał nad podpisaniem umowy ale z Mediaboxem a tu powsadzali do ofert brzydala.

 

Tak, to chyba o mnie piszesz. Nie podpisałem jeszcze żadnej umowy bo chciałem mediaboxa. Obskoczyłem kilka salonów i się dowiedziałem, że mają jeszcze kilka mediaboxów i żebym premiumboxy omijał z daleka tak jak to z resztą robią inni. Przy mnie nawet jeden klient wybuchnął śmiechem i skomentował "Panie, różne rzeczy widziałem ale tego brzydala do domu nie zabiorę, jest coś innego?"

A pilot jest taki sam jak w najtańszym Sagemcomie, podorabiali tylko kolejne przyciski pod nowy tuner. Osobiście mi bardziej ergonomicznie i wizualnie pasuje ten od turbo/mediaboxa. Przynajmniej w nocy łatwo przyciski zlokalizować.

 

Sorry ale jeśli ludzie uważają że dekoder ma wyglądać a nie być dobry/funkcjonalny...to ich problem ;)

Dla mnie istotny jest obraz z dekodera i jego szybkość. Jak będzie brzydki to trudno- ma porządnie działać. Choć na moje oko jest po prostu przeciętny z wyglądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale już nawet pomijając wygląd - premiumbox jest wolniejszy (sami to potwierdzacie) i mniej funkcjonalny od mediaboxa (np. brak wyświetlacza alfanumerycznego, brak tunera DVB-T i inne.)

Jesli nie masz nc+ to nie zrozumiesz tego fenomenu,wez sobie media naleśnika i ciesz sie jego "ładnym" wyglądem :D ...jezeli troszke sie nacieszysz jego wyglądem i wyswietlaczem i będziesz chcial cos pooglądac w lepszej jakosci zainteresuj sie premium :wink:.....

 

jesli nie rozumiesz ze lepszy obraz to podstawa to nie mozemy Ci pomóc :cry: ..czego oczekujesz więcej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwyty nad Mediaboxem jest praktycznie każdego pracownika NC+ w punkcie który osobiście odwiedzałem.I wcale się temu nie dziwię bo co mają chwalić starego

Turbo albo dekodery konkurencji?Sam rozważałem Mediaboxa ale teraz już nie jestem do niego aż tak przekonany.Ponieważ mi zależy na na jakości obrazu a O jakości w Mediaboxie było już wystarczająco dużo napisane w różnych wątkach.Więc rozważam inne alternatywy natomiast dla innych dekoder ma wyglądać działać tańczyć prać a może nawet gotować.A już najbardziej żałosne było stwierdzenie że na Allegro są lepsze za 50 zł.No ale ile ludzi tyle opinii na plażmie nie widzi różnicy?Co mnie plazma interesuje ja mam LCD tylko 40 cali i z tego co osoba z rodziny stwierdziła która też posiada plazmę 50 że mój tv ma lepszy obraz.Jedna osoba pisała że nie widzi różnicy w szybkości druga że jest trochę wolniejszy.Tak jak napisałem każdy ma inne zdanie i najlepiej na temat jego działania niech wypowiadają sie osoby które go posiadają.A nie Ci co gdzieś od kogoś słyszeli bo tylko utrudniacie innym wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie plazma interesuje ja mam LCD tylko 40 cali i z tego co osoba z rodziny stwierdziła która też posiada plazmę 50 że mój tv ma lepszy obraz..

 

Jeszcze nie wszyscy rozumieja jak działa plazma ze zamula i kamyfluje niedoskonałosci i raczej na 50" moze byc nie widac roznicy między media a premium ...co innego lcd on dobrze pokaze ułomnosci tunera juz przy 40" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma natywnie daje lepszy obraz przy SD. LCD wysokiej klasy z dobrym skalowaniem potrafi jednak uzyskać jeszcze lepszy obraz od przeciętnej plazmy. Sam byłem zaskoczony jak elektronika w LCD potrafi "wyprostować obraz" do tego stopnia, że patrząc na SD miałem wrażenie, że to HD. Obecne LCD to nie to samo co kiedyś. No ale odbiegamy od tematu.

A czy w zakresie oprogramowania (fimware'u) premiumbox oferuje i wygląda tak samo co mediabox? Czymś się różnią w działaniu oba tunery? Próbuję rozwikłać ten wasz zachwyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dysk chodzi cicho.

Dekoder chodzi wolniej od Mediaboxa i zdarzy mu się zwiesić szczególnie przy aplikacji nc + go TV.

Diseqc ten dekoder obsługuję jak sobie skonfigurujesz tak jak w Turbo czy w Media poprzez ustawienia.

Teraz rzecz najważniejsza.

Nie ma co porównywać media z premium bo na ten moment różnice są olbrzymie.

Premium ma WiFi i tyle. Reszta na korzyść Media. Dlaczego?

Ponieważ MediaBox ma MediaPlayer, VOD + , stabilny soft, działa w MR Premium.

A w PremiumBox na MediaPlayer, VOD+ czy też MR Premium trzeba czekać. Do kiedy ? Czas pokażę. Na pewno usługi te nie będą dostępnę wcześniej niż styczeń - luty 2015.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak porównanie tego dekodera wygląda z Newboxem?Chodzi mi o podstawowe funkcje potrzebne zwykłemu użytkownikowi przy oglądaniu.Nie interesują mnie bajery i takie tam bo i tak tego nie używam dla mnie dekoder ma po prostu dobrze działać i nie zawieszać się.Zdaje sobie sprawę że Wifi jest nowym dekoderem i może mieć nie dopracowany soft.Bo cały czas jest porównanie z Mediaboxem ale tamtego dekodera też nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy newboxie będziesz mógł też korzystać z dysku zewnętrznego ( min. 80gb + zewnętrzne zasilanie ) po podłączeniu do internetu masz dostęp do nc + go TV.

Nie masz możliwości korzystania z VOD+. Masz w sofcie MediaPlayer. Dekoder działa szybko i stabilnie. Ma soft " Carbo " . W MR jest jako slave.

Możesz również dokupić do niego adapter WiFi TP Link za 49 zł ( u dystrybutora ) i dekoder będzie miał dostęp do internetu po WiFi.

Ot cały dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NewBox - ADB 2851S - okrojona wersja ADB 2850 bez tunera dvb-t.

 

Adapter TP Linka sprzedawany przez NC+ to zwyczajny access point wifi z funkcją klienta. Zadziała z każdym dekoderem ADB. Do dekoderow ADB po lan można podłączyc każdy inny access point wifi z funkcją klienta i miec internet po wifi.

Rewolucją w dekoderach ADB z oryginalnym softem będzie działaie wifi podłączane na usb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...