Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@browar. Coś robisz z tym optykiem nie tak. Końcówki piwinny pasować. Nie ma możliwości włożenia kabla inaczej. Może masz kabel uszkodzony. Aby inaczej dźwięk 5,1 uzyskać to tak jak było pisane wcześniej. Kablem coaxial

 

Ten kabel optyczny w ogóle ani do kina domowego, ani do dekoderów ani do konsol nie pasuje. znaczy się miałem dźwięk 5.1 dzięki niemu, ale lekko szturchniesz ręką to on wypada. On nie chce się w ogóle zacisnąć na żadnym sprzęcie, nawet w TV a pcham na siłę i nic.

 

Patrzę ten kabel coaxial i jest on inny, ma dłuższy ten wtyk i cieniutki więc łatwo można go wpiąć gdzieś. Ten optyczny nigdzie nie pasuje, a jak już podłącze to musze uważać, by lekko nikt go nie naruszył bo wypada z urządzenia.

 

Browar, poradziłeś sobie z tym połączeniem?

Jezeli nie, to zapodaj zdjęcia tego kabla i wejścia w swoim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektórych dekoderów po C+ nie znasz :woot:

Jako wieloletni abonent n, miałem dziś do czynienia z Sagemcomem po C+.

Włączanie- napis boot 2 min. Tragedia.

 

Dekodery ADB po n- klikasz i od razu działa. Także radzę powstrzymać się z takimi ocenami, gdy nie miało się z dobrym sprzętem do czynienia.

 

Najwyraźniej sam nie znasz tunerów skoro piszesz take rzeczy. Większość tunerów n-ki i nc+ uruchamiają się szybko bo... nie są wyłączane !!!! Co za rozwiązanie !!!. Wyłączasz z pilota a on dalej działa i żre non-stop masę prądu. Wygaszany jest tylko sygnał dla telewizora i zmieniany tryb wyświetlacza. Nie ważne, że nie oglądasz - masz gratis wyższy rachunek za energię, szybsze zużycie elektroniki tunera i cieplej w pokoju. Jeśli wyłączysz opcję szybkiego uruchamiania w menu tunera to wyłączony wcześniej tuner właśnie wstaje 1-2 minuty bo musi odpalić cały swój system od zera. N-ka niestety nie zadbała o możliwość wyłączenia tej opcji we wszystkich swoich tunerach dlatego musiałem biegać przeklinając to badziewie w duchu i wyjmować wtyczkę z gniazdka bo inaczej się nie da wyłączyć tunera. Chore!

 

Prawda jest taka, że premiumbox to badziewie, które ma możliwie najmniejszym kosztem zastąpić mediaboxa i tyle. Tak się speszyli przy jego projekcie, że zapomnieli nawet pomyślieć o jego wyglądzie i wyszło tanie paskudztwo. Byłem w 2 salonach nc+. W każdym miałem okazję usłyszeć coś w tylu "Panie, ludzie nie chcą brać tego badziewia, przecież to nawet nie wygląda". Schodzą i m głównie mediaboxy i zwykłe bez dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może ten dekoder wifi Premiumbox+ ? dobra jakość obrazu w tym dekoderze?

 

Tak testuje od 2 dni ,obraz o niebo lepszy jak w mediaboxie mniejsza kompresja i lepiej skaluje programy SD ,na HD jest ostrzej delikatnie jak na media ,jest tak jak w starym dobrym Pace, na pewno jest inna głowica lub bebechy jak w media ,pilot super sprawa cienki poręczny dobrze trafia ,szybkosc... jest troche wolniejszy od media ale na pewno dlatego ze przyłozyli sie bardziej do obrazu kosztem szybkosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja jest nakładana u nadawcy kanały/operatora a nie w tunerze. Głowica ma się nijak do jakości obrazu. Pilot to tragedia - wyjęty z sagemcoma tylko przerobiony na szybko. Jeśli tuner jest wolniejszy to nie dlatego, że robi coś lepiej z obrazem tylko dlatego, że jest wolniejszy. Generowanie obrazu ma się nijak do szybkości zmieniania kanałów. Jeśli faktycznie obraz jest lepszej jakości od turbo/mediaboxa to będzie to chyba jedyna zaleta premiumboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bzdury piszesz. Soft oczywiście może nawet mocno spowalniać system ale nie o tym pisałem. W czasie przełączania kanałów procek dostaje inne zadania jak np. rozpoznanie sygnału z głowicy, pobranie i zdekodowanie paczki sygnału, korekcja błędów sygnału i wiele innych. To zajmuje mu 99% czasu który występuje w czasie przełączania kanałów. Sama czysta obróbka obrazu (głównie skalowanie) jest wykonywana na koniec i zajmuje mu pojedyncze mili sekundy. Jeśli więc tuner jest wolny to nie można tego tłumaczyć faktem, że jest wolny bo wytwarza lepszy obraz. Nie obraź się ale dawno nic głupszego nie słyszałem.

 

W mediaboxie i turboboxie pilot mi się dużo bardziej podobał. To w sagemcomie i premiumboxie pilot wygląda jak kloc.... na może bardziej jak deska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że obraz jest lepszy niż w media znaczy to jedynie że "mądre" głowy w nc+ przeczytali parę opinii o tym ba dziewiu i zamiast pisać soft pod przełączanie kazali programistom olać to i dodać/poprawić algorytmy do obróbki obrazu.

Jednak nie liczył bym na więcej bo większość tam myśli że jak mają piłkę to są ustawieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam go od tygodnia i jeśli chodzi o jakość obrazu to rewelacja, na kanałach SD dużo lepszy obraz niż np. w sagemocomie 83 czy pace 500, jeśli chodzi o HD to nie widzę wielkiej różnicy między poprzednio wymienionymi modelami ale jeśli chodzi o porównienie z mediaboxem to na HD obraz jest subiektywnie ostrzejszy (na mdbx+ jest taki bardziej miękki) 8)

 

Co do wielkości, to fakt, jest większy od mdbx+ ale francuska wersja tego dekodera jest też taka duża więc był na nim wzorowany :D

 

Menu ? Jak mdbx+, szybkość ? Nie zauważyłem, żeby był szybszy albo wolniejszy, ale nie bedę podłączał 2 naraz i mierzył każde 0,5 sek różnicy bo to bez sensu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od tygodnia i jeśli chodzi o jakość obrazu to rewelacja

Fakt mediabox był wyjątkowo nieudanym sprzętem męczyłem sie z nim 18 miesiecy chcialem wymienic na Pace nie dalo rady :evil: ,obraz tragedia .....premium bije go o 2 klasy u mnie roznica na 80" jest kolosalna...moze na 40" tak tego nie będzie widac ale obraz jeki generuje jest juz naprawde ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motasz sie w zeznaniach,najpierw piszesz ze obraz skaluje nadawca teraz ze procek ,cos tam słyszales ale bladego pojecia nie masz o tym co [beep]łes,faktem jest ze obraz duzo lepszy jak w media i to cieszy :brawo:

 

To ty się mylisz. Napisałem, że cyt.: "Kompresja jest nakładana u nadawcy kanały/operatora a nie w tunerze" a później pisząc o przełączaniu kanałów w tunerze napisałem: "Sama czysta obróbka obrazu (głównie skalowanie) jest wykonywana na koniec" ale jeśli dla Ciebie tak dwie różna rzeczy jakimi są kompresja i skalowanie to to samo to lepiej się nie ośmieszaj i nie wypowiadaj więcej na temat tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...