Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Tomas73,Cyfry+ lub innego użytkownika tego deka.A chodzi o akustykę czyli czy dysk hałasuje czy chodzi cicho no w odniesieniu np.do Pace-a.Mój chodzi akurat cicho.No i czy lista na Astrę jest i działa dobrze z diseqc.

Dysk jest bardzo cichy niesłyszalny nie rzęzi jak w media ,astra z diseqc ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie plazma interesuje ja mam LCD tylko 40 cali i z tego co osoba z rodziny stwierdziła która też posiada plazmę 50 że mój tv ma lepszy obraz..

 

Jeszcze nie wszyscy rozumieja jak działa plazma ze zamula i kamyfluje niedoskonałosci i raczej na 50" moze byc nie widac roznicy między media a premium ...co innego lcd on dobrze pokaze ułomnosci tunera juz przy 40" :D

 

Ciekawe z tym zamulaniem.Plazma ma bardzo krótki czas reakcji matrycy stąd brak smużenia znany z lcdeków więc jak może zamulać ?Pomijam już kwestię że im mniejsza przekątna tym teoretycznie lepszy wydaje obraz bo mało kto siedzi z nosem przy telewizorze.

Jakość obrazu SD zależy od skalera w telewizorze oraz od rozdzielczości matrycy.Plazma HD Ready oferuje lepszą jakość kanałów SD a plazma full hd już niekoniecznie.Wiem to z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy newboxie będziesz mógł też korzystać z dysku zewnętrznego ( min. 80gb + zewnętrzne zasilanie ) po podłączeniu do internetu masz dostęp do nc + go TV.

Nie masz możliwości korzystania z VOD+. Masz w sofcie MediaPlayer. Dekoder działa szybko i stabilnie. Ma soft " Carbo " . W MR jest jako slave.

Możesz również dokupić do niego adapter WiFi TP Link za 49 zł ( u dystrybutora ) i dekoder będzie miał dostęp do internetu po WiFi.

Ot cały dekoder.

O dysku wiedziałem ale jak na złość jak chcę coś nagrać to na innym kanale coś oglądam i jest problem.I to jest główna przyczyna dlaczego chcę dekoder z dyskiem.Nie interesuje mnie VOD ,NC+go nawet dokładnie nie wiem co to jest i bardzo mnie nie interesuje ale faktycznie widzę w Menu.MediaPlayer nie wiem czy jest i nigdy z tego nie korzystałem.Czyli krótko jeśli chodzi o działanie i obraz warto wymieniać na WIFI czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dysk chodzi cicho.

Dekoder chodzi wolniej od Mediaboxa i zdarzy mu się zwiesić szczególnie przy aplikacji nc + go TV.

Diseqc ten dekoder obsługuję jak sobie skonfigurujesz tak jak w Turbo czy w Media poprzez ustawienia.

Teraz rzecz najważniejsza.

Nie ma co porównywać media z premium bo na ten moment różnice są olbrzymie.

Premium ma WiFi i tyle. Reszta na korzyść Media. Dlaczego?

Ponieważ MediaBox ma MediaPlayer, VOD + , stabilny soft, działa w MR Premium.

A w PremiumBox na MediaPlayer, VOD+ czy też MR Premium trzeba czekać. Do kiedy ? Czas pokażę. Na pewno usługi te nie będą dostępnę wcześniej niż styczeń - luty 2015.

 

Pozdrawiam

 

Dysk jak jest pusty to jest cichy. Później gdy się zapełnia zaczyna być słychać pracę głowicy i wtedy daje znać o sobie dlatego niektórzy uważają, że jest cichszy jak w mediaboxie bo media używali długo a premium jest nowy - z pustym dyskiem.

 

No to wyszło mi, że prawdą jest jak mówią inni (spoza zakładki na forum "premiumbox") oraz sprzedawcy w salonach, że premiumbox to padlina robiona/przerabiana na szybko. Same minusy w stosunku do mediaboxa poza jednym wifi, który w dodatku jest dla mnie zbędny. Na razie skłaniam się w stronę mediaboxa Zastanawia mnie jeszcze tylko jakość obrazu który wg kilku osób jest niby lepszy w premiumboxie a według innych taki sam. Może to ktoś jeszcze potwierdzić? Kolega w pracy ma w domu turbo i mediaboxa i twierdzi, że on nie widzi różnicy w jakości obrazu a turbo jest przecież chwalony za dobrą jakość obrazu (sam tez go miałem na 46" LCD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak porównanie tego dekodera wygląda z Newboxem?Chodzi mi o podstawowe funkcje potrzebne zwykłemu użytkownikowi przy oglądaniu.Nie interesują mnie bajery i takie tam bo i tak tego nie używam dla mnie dekoder ma po prostu dobrze działać i nie zawieszać się.Zdaje sobie sprawę że Wifi jest nowym dekoderem i może mieć nie dopracowany soft.Bo cały czas jest porównanie z Mediaboxem ale tamtego dekodera też nie miałem.

Mnie też porównanie do tego dekodera interesuje bo to jedyny jaki mam i jestem z niego bardzo zadowolony ;mały,cichy,estetyczny nigdy sie nie zawiesił ani odmówił posłuszeństwa .Niewiem jaką ma jakość obrazu bo nie mam porównania do innego deka ale jak dla mnie rewelacyjna .I jeżeli Mediabox , Premium box mają przynajmniej taką samą to mi w zupełności będzie odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kola01. To się śpiesz i bierz tego mboxa skoro tyle przemawia Ci, że to coś jest lepsze od tego coś. Nie poganiam Cię, ale weź pod uwagę, że mboxy są na wyczerpaniu i możesz nie dostać do umowy tego deka, która by Cię zainteresowała. I jeszcze jedno. Nie opieraj się tym co mówią sprzedawcy w APS, bo większość nie ma bladego pojęcia o sprzęcie, a ich wiedza ogranicza się tylko do pstrykania pilotem w punkcie i wypisywaniem umów. Chyba, że trafiłeś na ogarnietego gościa w technice sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dysk chodzi cicho.

Dekoder chodzi wolniej od Mediaboxa i zdarzy mu się zwiesić szczególnie przy aplikacji nc + go TV.

Diseqc ten dekoder obsługuję jak sobie skonfigurujesz tak jak w Turbo czy w Media poprzez ustawienia.

Teraz rzecz najważniejsza.

Nie ma co porównywać media z premium bo na ten moment różnice są olbrzymie.

Premium ma WiFi i tyle. Reszta na korzyść Media. Dlaczego?

Ponieważ MediaBox ma MediaPlayer, VOD + , stabilny soft, działa w MR Premium.

A w PremiumBox na MediaPlayer, VOD+ czy też MR Premium trzeba czekać. Do kiedy ? Czas pokażę. Na pewno usługi te nie będą dostępnę wcześniej niż styczeń - luty 2015.

 

Pozdrawiam

 

Dysk jak jest pusty to jest cichy. Później gdy się zapełnia zaczyna być słychać pracę głowicy i wtedy daje znać o sobie dlatego niektórzy uważają, że jest cichszy jak w mediaboxie bo media używali długo a premium jest nowy - z pustym dyskiem.

 

No to wyszło mi, że prawdą jest jak mówią inni (spoza zakładki na forum "premiumbox") oraz sprzedawcy w salonach, że premiumbox to padlina robiona/przerabiana na szybko. Same minusy w stosunku do mediaboxa poza jednym wifi, który w dodatku jest dla mnie zbędny. Na razie skłaniam się w stronę mediaboxa Zastanawia mnie jeszcze tylko jakość obrazu który wg kilku osób jest niby lepszy w premiumboxie a według innych taki sam. Może to ktoś jeszcze potwierdzić? Kolega w pracy ma w domu turbo i mediaboxa i twierdzi, że on nie widzi różnicy w jakości obrazu a turbo jest przecież chwalony za dobrą jakość obrazu (sam tez go miałem na 46" LCD).

Nad czym Ty sie zastanawiasz :?: wiesz ze premium jest wykastrowanym bublem to po co sie nim interesujesz?...bierz media to jest sprzęt dla Ciebie tylko spiesz sie bo te super nalesniki są na wyczerpaniu w magazynach i zostaną tylko bublowate premium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zamówić pakiet nc+ z wifi Premiumbox oraz multiroom z dwoma dodatkowymi dekoderami. Wiecie może jakie dekodery dają w usłudze multiroom?

 

Premiumbox+ działa w MR Standard i do tego zestawu dają tylko i wyłącznie wifiboxy.

Pamiętaj ,że ten sprzęt nie działa jeszcze w stu procentach i nie wiadomo tak na prawdę kiedy on będzie w pełni funkcjonalny.

 

Dla mnie osobiście mediabox + ma jakość obrazu na 40 calach led nie do przyjęcia. Słaba ostrość obrazu + wyblakłe kolory. Przy przedłużeniu umowy za parę miesięcy albo dostanę Premiumbox albo rezygnuje.

Jakość jest na podobnym poziomie. Nie widać wielkich różnic.

Wszyscy upierają się na Premiumboxa, a jak już tutaj jeden z kolegów wspomniał on jest wybrakowany.

To taki mediabox w innym opakowaniu i bez jego możliwości tylko tyle ,że ma wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiumbox+ działa w MR Standard i do tego zestawu dają tylko i wyłącznie wifiboxy.

Pamiętaj ,że ten sprzęt nie działa jeszcze w stu procentach i nie wiadomo tak na prawdę kiedy on będzie w pełni funkcjonalny.

 

Co to znaczy że nie działa jeszcze w stu procentach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest na podobnym poziomie. Nie widać wielkich różnic.

Wszyscy upierają się na Premiumboxa, a jak już tutaj jeden z kolegów wspomniał on jest wybrakowany.

To taki mediabox w innym opakowaniu i bez jego możliwości tylko tyle ,że ma wifi.

 

Bzdury ....albo jestes sprzedawcą nc+i uprawiasz bełkot marketingowy ,albo na oczy nie widziałes i nie porownywales obrazu media z premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, musi działać. Inaczej jeszcze by nie wydawali do niego MR.

 

W MR działa.

Ale dekoder nie ma jeszcze odblokowanych softowo pełnych możliwości dekodera.

Poczytaj parę postów wyżej czego mu brakuję i kiedy jest planowe włączenie tych opcji ;)

 

Jakość jest na podobnym poziomie. Nie widać wielkich różnic.

Wszyscy upierają się na Premiumboxa, a jak już tutaj jeden z kolegów wspomniał on jest wybrakowany.

To taki mediabox w innym opakowaniu i bez jego możliwości tylko tyle ,że ma wifi.

 

Bzdury ....albo jestes sprzedawcą nc+i uprawiasz bełkot marketingowy ,albo na oczy nie widziałes i nie porownywales obrazu media z premium

 

Przykro mi, ale nie jestem sprzedawcą.

To jest moja subiektywna opinia i nie będę nikogo tutaj do niej przekonywał na siłę.

Nie posiadam ani Mediaboxa, ani Premiumboxa w domu, ale mam tą możliwość porównania i według mnie nie widać różnic.

Dla mnie tu i tu obraz jest na dobrym stałym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, czy jak dekoder premiumbox+ będę miał u rodziców w jednym mieszkaniu oddalonym 2 km ode mnie, a wifibox u mnie czy taki układ będzie działał?

 

I właśnie dlatego nc+ wprowadziło konieczność łączenia dekoderów kablem. Polacy kombinują na każdym kroku, a inni irytują się skomplikowaniem MR. Na jednej umowie można korzystać z usługi pod jednym adresem. Jeśli chce się nc+ w innych lokalizacjach od tego jest druga umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...