Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomas73 Mam pytanko jak ten WiFi Premiumbox+ zachowuje się w podglądzie programów (lista w formie "telegazety") w stosunku do Mediaboxa+? Wyczytałem, że masz porównanie :) Ja mam obecnie Turboboxa+ i od czasu przeładowania nowej wersji softu z nową szatą graficzną przeglądanie listy kanałów w w/w trybie jest bardzo powolne i skokowe. Pod koniec stycznia kończy mi się umowa w związku z tym będę chciał przy ewentualnym przedłużeniu wymienić tuner na nowszy. Wypowiedzenie już złożone około 2 tyg/ temu, czekam na kontakt. Choć zastanawiam się też czy samemu nie zadzwonić do DUK w Krakowie ale wtedy są gotowi pomyśleć że mi mocno zależy i może być gorzej z targowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem przed chwilą do obsługi klienta do nc+ i powiadziano mi że nie dostali jeszcze z powrotem umowy i nie maja mnie w systemie chyba. włączą prawdopodobnie dziś a jak nie to dopiero w przyszłym tygodniu. troche dziwne...

No to wszystko jasne nie ma Cie w systemie :/ dzwon i naciskaj bo znając ich opieszałosc moze to potrwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem przed chwilą do obsługi klienta do nc+ i powiadziano mi że nie dostali jeszcze z powrotem umowy i nie maja mnie w systemie chyba. włączą prawdopodobnie dziś a jak nie to dopiero w przyszłym tygodniu. troche dziwne...

No to wszystko jasne nie ma Cie w systemie :/ dzwon i naciskaj bo znając ich opieszałosc moze to potrwac

 

Ale jak może nie być mnie w systemie skoro umowa podpisana. Zawsze jakiś problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem ponownie do obsługi klienta i powiedzieli, że w ciągu 24h napewno będą włączone kanały, a wcześniej kto inny mówił, że w ogóle nie ma mnie w systemie. Sami chyba nie wiedzą.

Ile minęło od podpisania umowy?Przecież nie jest tajemnicą że aktywacja do 24 godzin.A tyle chyba nie minęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bo Cie jeszcze nie ma w systemie, bedziesz jak kurier zwróci Twoją umowę to wtedy pojawisz się w systemie obsługi, do tego czasu nie założysz konta w ICA i nie zrobisz aktywacji karty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie bardziej chyba do programistów. Czy jest taka opcja aby w trybie pracy dekodera na wyświetlaczu była możliwość pokazywania aktualnego czasu (aktualnej godziny)?. Nie jest to jakaś Mega ważna sprawa, ale się nieraz przydaję, tym bardziej, że wyświetlacz wygląda dość skromnie. Może nowy soft dodałby taką możliwość. Swego czasu, przy pracach nad ulepszaniem oprogramowania mojego poprzedniego dekodera Opticuma X8 HD w n na kartę, programiści się naprawdę postarali wprowadzając ulepszenia, odnieśli się także do mojej sugestii odnośnie godziny na wyświetlaczu. Swoją drogą ten Opticum naprawdę zrobił duży progres podczas tych sukcesywnych softów, i stał się w końcu ciekawym odbiornikiem. Zobaczymy czy coś zmienią w obecnych dekoderkach nc+. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, tak się kłócicie o tą jakość obrazu a nie bierzecie pod uwagę, że umysł człowieka w pewnych aspektach jest tak lichy, że jakby się miał napić tego samego z różnych opakowań i w obu będzie mu się wydawało, że pije co innego :D Co za problem ustawić aparat na statywie czy stole/krześle, pstryknąć zdjęcia logu stacji z bliższej odległości na obu dekoderach i już będzie wiadomo czy obraz jest lepszy gorszy czy ten sam. Ale zapewne żaden chwalący tak nie zrobi a reszta ma wierzyć na 'słowo'. :P Żeby nie było, ja nie mam wielkiego porównania więc nie mam zamiaru wychwalać Mediaboxa ale jak czytam że obraz jest na nim nieostry to trochę mnie rozbawia, ale pamiętam, że ktoś wspominał że miał parę modeli i nie każdy miał dobry obraz, więc może faktycznie kwestia wadliwych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co za problem ustawić aparat na statywie czy stole/krześle, pstryknąć zdjęcia logu stacji z bliższej odległości na obu dekoderach i już będzie wiadomo czy obraz jest lepszy gorszy czy ten sam. Ale zapewne żaden chwalący tak nie zrobi a reszta ma wierzyć na 'słowo'. :P ...

 

Ok, ale aparat robi zdjęcia do JPG, który też jest kompresją stratną i dodaje swoje zniekształcenia. Jeden aparat lepszy od drugiego, poza tym każdy robi zdjecia w innej rozdzielczości, a jeszcze ktoś sobie przerobi w programie graficznym. To nie jest miarodajny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Póki jakiś szanujący się i niezależny portal nie zrobi jakiegoś testu i nie napisze wprost, że premium ma lepszy obraz to nie uwierzę w to. Ale jak do tej pory nikt nie chciał tego przetestować. A dobry obraz byłby jedyną jego zaletą. Drażnią mnie nieobiektywne slogany osób, które go dostały, pisane w myśl zasady "kupiłem to chwalę" ale jednocześnie nie potrafiące wymienić żadnych cech in plus. Bądźcie bardziej obiektywni i piszcie jak jest na prawdę. Pomożecie innym osobom i dacie im szansę wybrać właściwy tuner. Ten lub inny. Na sąsiednich forach i portalach można przeczytać bardzo negatywne opinie wielu użytkowników tego tunera w stylu co za szajs, gniot, co za badziewie, ciągle się wiesza, muł itp. I żeby postawić kropkę nad "i" dodam, że tuner jest jeszcze koszmarnie brzydki. Tak więc wracając do początku - dobry obraz byłby jedyną jego zaletą ale czy rzeczywiście jest dobry? Czekam na test. Profesjonalny test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajecie spokój ze zdjęciami ,lustrzanka nie pokaze całosci problemu i tak by byly przepychanki 2 zdjecia i zaraz "ja tu nic nie widze.... następny... przeciez zdjecie z media jest lepsze itd" nie ma sensu sie kopac i przepychac oczy są najlepszym wyznacznikiem na zywo :D ...wiem ze dla mnie premium daje lepszy obraz na poziomie wczesniejszego Pace, moze sa lepsze i gorsze media nikt tego nie udowodnił tak naprawde,dla mnie media był najgorszym tunerem jaki mialem, wymienilem 3 szt zeby nie bylo ze mialem tylko ten wadliwy...i to nie zeby tak było tylko na 80" w salonie, podpinalem je do 40" w sypialni i tez było gorzej :>

 

Test oczywiscie tez czekam tylko zeby nie byl sponsorowany ale kto sie tego podejmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kola01 ale co tu testować. Każdy "modelowy" dedykowany przez każdą platformę nie odbiega od tych poprzednich. Ma te same cechy urozmaiconymi niepotrzebnymi dodatkami? Dodatkami, które w dekoderach dedykowanych raczkują i się zawieszają. Jest tak samo prądożerny, jak jego poprzednicy. Menu w nim zawsze takie same. Ilość gniazd od pamiętnych Philipsów pomniejszona. W początkowej jego fazie istnienia umożliwia operatorowi do dodatkowego zarobkowania. W postaci aktywacji, czy też opłaty dzierżawnej, która z czasem, jak ogarnie już rynek zginie. Jest to następstwem tego, że operator sam nie produkuje tego sprzętu. Jednakże jest produkowany na jego zamówienie i pod dyktando zamawiającego. Tanio i prosto. Czasami z efektowną obudową.

W tym przypadku miało być "nowocześnie i odlotowo" a wyszło brzydkie kaczątko. I nie byłoby go, gdyby nie pora, że jego poprzednicy siłą rzeczy odchodzą na śmietnik. Zatem trzeba czymś uzupełniać. Uzupełniać a nie wymieniać je na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co za problem ustawić aparat na statywie czy stole/krześle, pstryknąć zdjęcia logu stacji z bliższej odległości na obu dekoderach i już będzie wiadomo czy obraz jest lepszy gorszy czy ten sam. Ale zapewne żaden chwalący tak nie zrobi a reszta ma wierzyć na 'słowo'. :P ...

 

Ok, ale aparat robi zdjęcia do JPG, który też jest kompresją stratną i dodaje swoje zniekształcenia. Jeden aparat lepszy od drugiego, poza tym każdy robi zdjecia w innej rozdzielczości, a jeszcze ktoś sobie przerobi w programie graficznym. To nie jest miarodajny sposób.

 

To już zależy od aparatu. Tyle wiem że jeżeli podczas oglądania ludzie widzą ze na jednym jest lepszy obraz od drugiego (a tv się nie ogląda z metra raczej) to aparat nawet uwzględniając stratnosc kompresji to z bliska będzie musiała być widoczna różnica jeżeli faktycznie lepszy obraz jest widoczny podczas oglądania z dalszej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...