Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wiecie czasem to może i ta moc zostaje między analogiem przykładowa święty krzyż gdzie dwójka nadawała 1000kw a mux3 obecnie 150kw a Rzeszów sucha gura analog dwójki na 800 a mux3 100kw oraz analogowa jedynką miała tylko 100kw VHF-ie to średni odbiór był alo to pewnie wina samego mego odbioru była.Dzis jednak jest inaczej za sprawą okablowania puszek wzmacniających i zasilaczy a symetryzator co prawda dobry jest ale tylko przy bliskich nadajnika typu 10km i wysokich i równych terenach.U mnie jest górzysty teren mieszkam tzw.dołku nadajnik około 29km na Suchą górę a gurka ma wysokość 50 i musi być wzmacniacz i antena siatkowa prubowalem yagi no źle to wyszlo dla wszystkich muxów a w lecie tylko mux3 miałem.Wiec jest 100% odbioru a nie byłe deszcz i ciepła pogoda,a odbioru brak.Co domxa licze że KW będą dobre jak taka bywała różnica analogiem a NTC to myślę że KW takie zostaną lub dadzą te rychłe 30KW na górzyste tereny.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szczerze mówiąc przydało by się ją już odpalić od razu w formie testowej by sprawdzić na przykład czy instalacje antenowe po analogowej TVP1 z kanału 10 będą spawdzać się w przypadku MUX-8. Jestem też ciekaw jak ten multipleks radzić sobie będzie w górzystym ukształtowaniu terenu.

Poland, ja mógłbym chcieć tak samo testów z  RTCN Białystok / Krynice. Wdług mnie, EmiTel wybrał najlepszą lokalizację, czyli Warszawę, gdyż tam jest wiele mieszkańców, zabudowań i można skutecznie przetestować jak rozchodzi się DVB-T w VHF-ie.

Mogę dać Ci nadzieję, że któregoś dnia jeszcze przed oficjalnymi emisjami, ktoś uruchomi na kilka chwil nadajnik, tak jak np. 25 stycznia 2012 r. od rana do 12:00 nadawano z RTCN Białystok / Krynice nośną MUX1 (za kilka dni 4 rocznica) , a emisja rozpoczęła się 2 maja 2012 r.

 

Moje doświadczenia z telewizją analogową w paśmie VHF: z RTCN Białystok / Krynice na kanale 8 z mocą 80 kW ERP nadawano TVP1. TVP1 odbierało lepiej niż TVP Białystok na kanale 35 z mocą 100 kW ERP, ale nieznacznie gorzej niż TVP2 na kanale 22 z mocą 400 kW ERP. A więc w VHF-e sygnał  lepiej się rozchodzi niż w UHF-ie. U wielu osób odbiór TVP1, jak i TVP2 był bezproblemowy.

 

Z tego co się dowiedziałem, kilka tygodni przed pierwszym oficjalnym etapem wdrażania MUX8 Emitel ujawni pełny harmonogram.

Edytowane przez Kamilx
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem zastanawiam się co innego a mianowicie czy TVP może przehandlować swoje sloty na MUX8 na korzyść nadawcy komercyjnego. Patrząc na obecną sytuacje publiczny nadawca mógłby bowiem ubić niezły interes z TV Republiką na zasadzie. My dajemy wam sloty a wy nam ludzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynęły wnioski o wydanie pozwoleń ‪MUX 8‬ dla następujących lokalizacji:

- TSR ‪Bogatynia‬/Wysoka, kanał 6, moc 0,2 kW ERP kierunkowo, pol. pozioma

- RTCN ‪‎Katowice‬/Kosztowy, kanał 6, 20 kW ERP kierunkowo, pol. pozioma

- RTON ‪‎Jelenia‬ Góra/Śnieżne Kotły, kanał 6, 8 kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

- RTCN ‪Kielce‬/Święty Krzyż, kanał 8, 10 kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

- RTON ‪‎Kłodzko‬ / Czarna Góra, kanał 6, 0,5 kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

- RTCN ‪Kraków‬ / Chorągwica, kanał 7, 10 kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

- RTON ‪‎Lębork‬/Skórowo, kanał 6, 7 kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

- RTCN ‪Rzeszów‬/Sucha Góra, kanał 6,18 kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

- RON ‪‎Trzebnica‬/Farna, kanał 6, 2 kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

- RTON ‪Wałbrzych‬ / Chełmiec, kanał 6, 0,3kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

- RTCN ‪Wrocław‬/Ślęża, kanał 6, 16 kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

- RTCN ‎Kalisz‬ / ‪Chełmce‬, kanał 7, moc 5 kW ERP kierunkowo, pol. pionowa

 

I pytanko dla obeznanych czy z nadajnika Katowice‬/Kosztowy z którego sygnał będzie rozpowszechniany w pol. poziomej (czyli jak wszystkie multipleksy ogólnopolskie i lokalne) nie będę musiał wymieniać anten ani obecnej instalacji antenowej by poprawnie odbierać MUX 8 ?? - proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@exmartino

 

To znalazłem na stronie satkuriera

 

 

 

Czy widzowie będą musieli wymieniać obecne lub kupować nowe anteny dla MUX 8? 

Prezes EmiTela wypowiedział się także na temat kwestii związanych z odbiorem MUX 8. Jak podkreślił, bardzo duża część anten na dachach i w domach odbiera już częstotliwości VHF. EmiTel ma w planach pokazanie na swojej stronie internetowej przykładowych anten, które odbierają ten sygnał. Ma to nastąpić zanim ruszy komercyjne nadawanie kanałów w MUX 8. Natomiast ci, którzy tych anten nie mają, będą ewentualnie musieli dokupić małą nakładkę na swoje anteny. EmiTel testuje teraz anteny wspólnie z jednym z państwowych instytutów, by móc rekomendować odpowiednie urządzenia.

Kurczewski dodał, że w większości przypadków w użyciu przy MUX 8 będą te same obiekty nadawcze, które nadają sygnał MUX 1, MUX 2 i MUX 3. Jednak tam, gdzie teraz EmiTel dobudowuje wieże, będzie trzeba zastosować tzw. układ anten „zezujących”, czyli „patrzących” w dwóch różnych kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Za czasów smoka analoga odbierałem średni sygnał w polaryzacji H na kanale 7 z nadajnika Zygry koło Łodzi. Sygnał odbierałem tyłem anteny. Raczej sygnał nie pochodził z odbicia bo po prostu nie miał od czego się odbić.

 

Czy według was teraz jak ruszy mux8 to czy dalej będę odbierał tyłem anteny? Antena jest i była w polaryzacji poziomej i na kanały 21-39. Sygnał z Zygier będzie nadawany w polaryzacji poziomej(H).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jednak jest inaczej za sprawą okablowania puszek wzmacniających i zasilaczy a symetryzator co prawda dobry jest ale tylko przy bliskich nadajnika typu 10km i wysokich i równych terenach.U mnie jest górzysty teren mieszkam tzw.dołku nadajnik około 29km na Suchą górę a gurka ma wysokość 50 i musi być wzmacniacz i antena siatkowa prubowalem yagi no źle to wyszlo dla wszystkich muxów a w lecie tylko mux3 miałem.Wiec jest 100% odbioru a nie byłe deszcz i ciepła pogoda,a odbioru brak.Co domxa licze że KW będą dobre jak taka bywała różnica analogiem a NTC to myślę że KW takie zostaną lub dadzą te rychłe 30KW na górzyste tereny.

Najlepszym wzmacniaczem jest właściwa antena, właściwie zamontowana i ustawiona. Jeśli antena niczego nie odbiera to wzmacniacz nie ma czego wzmacniać. Nie ma zasady odległości a stosowaniu wzmacniacza. W większości przypadków wzmacniacz jest zbyteczny i zazwyczaj więcej szkodzi niż pomaga. W przypadkach wyjątkowych może być inaczej. Każde miejsce odbioru jest indywidualne i tak należy podchodzić do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miejsce dla Kiwi TV utrzymane: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/agora-utrzymala-miejsce-na-multipleksie-dla-kiwi-tv-odwolania-tv-puls-i-scrippsa-odrzucone-przez-krrit

 

Odrzucono odwołania złożone przez TV Puls i Scripps Networks Polska. Rozpatrzenie odwołań co do 3 pozostałych konkursów na miejsce w MUX 8 ma nastąpić do połowy marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...