Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Tego nie wiemy do końca, bo żadna ze stron nie wydaje komunikatu. Z reguły TVP o takich zmianach informuje na swojej stronie w centrum prasowym.

Zobaczymy co się wydarzy po północy.

Chyba że w między czasie jakiś komunikat TVP się ukaże.

Coś mi tu nie pasuje. Na stronach Emitel i TVP nadal cisza. Ponadto gdyby Kobieta i Kultura miały zostać wyłączone z mux-8, to kilka dni wcześniej powinny na tych kanałach lecieć belki info z odpowiednim komunikatem. A i tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DanielK napisał(a):

Zapowiedziano, że TVP 4K pozostanie na MUX-6 do końca roku i należy spodziewać się, że do końca roku nic się nie zmieni.

To nic nie zmienia bo TVP 4K może sobie nadal nadawać w MUX6 a TVP Kultura HD i TVP Kobieta HD zastąpić przekazy nadających kanałów już w MUX6 DVB-T2/HEVC a obstawiam TVP World HD i TVP Polonia HD.

To te kanały mogą zostać śmiało zastąpione przez przekazy TVP Kultura i Kobieta w HD HEVC na MUX6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie będziemy musieli długo czekać na konkurs na kanały do MUX 8. KRRIT rozpocznie prace nad nim jeszcze w styczniu!

 

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/jak-odbierac-mux-8-mux-6-tvp-kultura-tvp-kobieta-nowe-kanaly-konkurs-czarna-plansza

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP S.A obecnie w MUX 8 zajmuje 6 slotów dwa pod TVP Kultura HD i jeden pod TVP Kobieta SD oraz 4 sloty jako kanały planszowe.Ja mam pytanie co będzie z tymi planszowymi kanałami jak TVP ABC 2 w lutym? Czy one będą mogły być na MUX 6 czy nie.?

Jestem ciekaw co będzie lecieć po 3 stycznia na slotach po TVP może czarny obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co najważniejsze z tego artykułu wcześniej przejdzie na DVB-T2 HEVC, niż zmigruje do pasma UHF.

Cytat

Zdaniem urzędnika, decyzja o zmianie standardu MUX-8 lub przeniesieniu go do MUX-5, co proponował były przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski, nie zapadnie prędko. - MUX-8 będzie jeszcze przez dłuższy czas nadawać w DVB-T, ale docelowo ten standard nadawania powinien się zmienić, podobnie jak w przypadku pozostałych MUX-ów, na DVB-T2/HEVC. Procedura migracji MUX-8 do MUX-5 jest brana pod uwagę, ale w dłuższej perspektywie, ponieważ jest trudna od strony regulacyjnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

4 sloty jako kanały planszowe

To nie są kanały planszowe, tylko wirtualne. Plansza wyświetla się, gdy odbiornik  nie obsługuje tv hybrydowej. Posiadacze odbiorników z odpowiednią wersją HbbTV mogą na tych kanałach oglądać programy.

Godzinę temu, Mateusz2006 napisał(a):

Jestem ciekaw co będzie lecieć po 3 stycznia na slotach po TVP może czarny obraz?

Prawdopodobnie będzie jakiś komunikat o przeniesieniu kanałów do mux-6,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

I co najważniejsze z tego artykułu wcześniej przejdzie na DVB-T2 HEVC, niż zmigruje do pasma UHF.

 

 

I to jest bardzo dobra informacja. Mam nadzieję tylko, że szybko "to zrozumieją" i zostawią pasmo VHF w spokoju, oraz przełączą MUX 8 do DVB-T2, a MUX 5 będzie zupełnie nowym multipleksem NTC.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie :)

2 godziny temu, September77 napisał(a):

 

I to jest bardzo dobra informacja. Mam nadzieję tylko, że szybko "to zrozumieją" i zostawią pasmo VHF w spokoju

Ja myślę że to jest takie powolne wycofywanie się rakiem z decyzji poprzedniej KRRiT. Wiele będzie zależeć od tego co stanie się po konferencji w Genewie z pasmem UHF. Jeśli będzie okrojony kolejny raz, to być może VHF z pasmem telewizyjnym pozostanie na dużo dłużej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest jasne! TVP zrobiła to co chcieli/oczekiwali od niej regulatorzy (UKE i KRRiTV) po przyznaniu rezerwacji na cały dodatkowy MUX6 w zasięgu ogólnopolskim. TVP miała w zamian zwolnić swoje sloty w MUX1 (TVP ABC HD) i MUX8 (TVP Kultura HD i TVP Kobieta SD). Tak zrobi. Od 3 stycznia 2023 roku TVP Kultura HD i TVP Kobieta HD w HEVC przeskoczą na MUX6 DVB-T2 i opuszczą MUX8, który jest w całości dla TVP. TVP nie wystąpiła w terminie o przedłużenie rezerwacji na slot w MUX1 dla TVP ABC więc rezerwacja wygaśnie we wrześnie 2023 roku a kanał TVP ABC HD opuści MUX1 i przejdzie do MUX6 DVB-T2 należący do TVP. Wszystko akurat się im pomieści. Obstawiam że też po Nowym Roku za zgodą regulatorów TVP zdubluje przekaz TVP ABC HD na MUX6 by dać widzom dłuższy czas na przestrojenie się na nowe parametry odbioru tego kanału z MUX6.

Z nieoficjalnych zapowiedzi wynika że KRRiTV i UKE przydzielą wolne sloty w MUX1 i MUX8 już na wiosnę przyszłego roku. Chętnych nie brakuje na te sloty. :-)

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2022 o 10:31, Zeusek napisał(a):

To akurat jest dobrze. Kurski za dużo chciał tworzyć zupełnie niepotrzebnych kanałów.

TVP ma dwa multipleksy i im wystarczy, mają się pomieścić. Mają i tak jeszcze nikomu  niepotrzebny kanał TVP World.

@Zeusek Dokładnie TVP World jest zbędny na MUX 6 lepiej byłoby gdyby na MUX 6 był dostępny kanał TVP Seriale albo TVP HD zamiast tego badziewia TVP World 

  • Popieram 8
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zeusek  TVP World

Mnie przez trzy szkoły na siłę wciskano ruski , zresztą nie tylko mnie a w większości w tamtych czasach społeczeństwu , ( prócz studentów)

nie było wyboru a żeby przejść do następnej klasy cza było wkuwać.

Więc ja dla mnie ten kanał zajmuje tylko slot, ale to nie  że nie rozumiem , ale dlatego że to ma być kanał dla zagranicy, a nie dla mieszkańców PL.

 

 

Można oddać głos, co @Artur912 dodał ankietę,

ale my tu nic nie wskóramy 🙈

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...