Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, lukjan napisał:

Czy tvp, może dać jako hybryda, takie coś https://sport.tvp.pl/transmisje, jako uzupełnienie dla tvp sport?

 

Cytat

(...) po podłączeniu telewizora do internetu możliwe będzie oglądanie w tzw. kanałach wirtualnych dodatkowych treści związanych np. z aktualnymi wydarzeniami sportowymi. W ramach takich kanałów tematycznych TVP będzie publikować różnorodne treści rozszerzające ofertę głównych anten telewizyjnych.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

A u mnie do tego znalazło się  kilka testów.

Chyba nie miałeś tego mux-a, bo te testy (1-7) są od dwóch lat, czyli od początku nadawania mux-8. Na nich nadawcy tego mux-a mogą umieszczać usługi interaktywne. No, ale jakoś im się nie śpieszy. Początkowo były tam jeszcze trzy plansze testowe, które miały zostać zastąpione przez programy TVP. Ale jak Kurski zaczął zwlekać, to Emitel te testy wyłączył. Ósmym interaktywnym testem był kanał Emitel-a i tylko on jest od dawna aktywny, Emitel systematycznie dokłada nowe serwisy, a przed ok. miesiącem zmienił nazwę tego kanału na EmiTV. "Hybrydowa" Legia Warszawa została dodana na początku grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Teraz, K63 napisał:

Chyba nie miałeś tego mux-a, bo te testy (1-7) są od dwóch lat, czyli od początku nadawania mux-8.

Miałem cały czas, ale nie zwracałem na to uwagi najwidoczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport w HD na MUX8. Bije się w pierś, bo nie wierzyłem w taki scenariusz. Pomyliłem się. :) Ale najważniejsze i najciekawsze i tak jest jak długo Sport pozostanie na MUX3...

Dyrektor Szkolnikowski pytany co z tym kanałem dotychczasowym w SD odpowiedział ciekawie: "nic :) "

I osobiście mam nadzieję, że tak pozostanie jak najdłużej. ;)

 

Zatem mamy ciekawą noc, @Mr. Orbita :) Bedziemy wypatrywać jak pamiętnego 7 VI. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. I teraz czy albo na jak długo. Bo wątpię, że 22 stycznia kanał sportowy zniknie z MUX3. Jeśli już to prędzej bym obstawiał... 1 lipca i wtedy pewnie podnieśliby kanał regionalny do HD. Chociaż może być tak jak w Czechach (chyba, że mam jakieś teżewe), że na jednym muxie był CT Sport w SD, a na drugim w HD.

Ale póki co cisza o MUX3, serwery TVP chyba padły bo nic się nie wczytuje (przynajmniej u mnie), więc coś się dzieje jednak. :)

 

PS. Strony TVP już działają. ;)

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wislok napisał:

To znaczyłoby,że TVP wynegocjowała możliwość dublowania.

 

Nic sobie nie wynegocjowali bo TVP ma dowolność w kształowaniu zawartości MUX-3 (z zastr. kanałów must-carry) i kanałów na MUX-8. Emitela nie interesuje co TVP zamierza sobie emitować. TVP ogranicza decyzja rezerwacyjna UKE która ogranicza czas dublowania kanałów w MUX-3 i MUX-8 do 30 dni od dnia rozpoczęcia emisji w MUX-8 i Emitel nie ma nic do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rotalplus napisał:

TVP ogranicza decyzja rezerwacyjna UKE która ogranicza czas dublowania kanałów w MUX-3 i MUX-8 do 30 dni od dnia rozpoczęcia emisji w MUX-8 i Emitel nie ma nic do tego

 

No to TVP musi to interpretować w ten sposób, że kanał HD i SD to dwa różne przekazy i może wobec tego stąd ta cisza i spokój wokół TVP Sport na MUX3. Wiem, to pewnie tendencyjne tłumaczenie, ale jak to inaczej wytłumaczyć?... Na sport.tvp.pl też nie znalazłem żadnych wzmianek o starcie TVP Sport w standardzie wyższej rozdzielczości...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że ten kanał jest ogólnodostępny dla wszystkich. I to jest najważniejsze. A o jakimkolwiek HD pogadamy, gdy nastanie DVB-T2, bo wtedy to będzie konieczność i podstawa zarazem. A tutaj jest tylko miłym dodatkiem w postaci bardziej wyraźnego i ostrego obrazu. Polsaty, TVNy też nadają w naziemnej w SD i też tam narzekasz na mydlany przekaz? ;)

Żeby nie było, moje zapytanie nie jest żadną prowokacja wobec nikogo, tylko po prostu nie rozumiem ustawicznego piania z zachwytu, że ten kanał jest czy musi być w HD. :) Chcesz jakości, przenieś się na płatną platformę cyfrową z podstawowym pakietem. DVB-T jest minimalną podstawą jakościową w tym układzie MUXów i nawrzucanych tam programów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kirk napisał:

Akurat Wikipedia nie jest zbyt wiarygodnym źródłem

Na pewno wiarygodnym źródłem jest stanowisko KRRiT. A tam dla kanałów TVP w mux-8 zarezerwowano LCN 35-37. TVP Rozrywka przed zniknięciem z mux-3 miała LCN 33.

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/stanowiska/2018/numery-identyfikacyjne_2018-05-17_stanowisko-krrit.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pierścień napisał:

 

No to TVP musi to interpretować w ten sposób, że kanał HD i SD to dwa różne przekazy i może wobec tego stąd ta cisza i spokój wokół TVP Sport na MUX3. Wiem, to pewnie tendencyjne tłumaczenie, ale jak to inaczej wytłumaczyć?... Na sport.tvp.pl też nie znalazłem żadnych wzmianek o starcie TVP Sport w standardzie wyższej rozdzielczości...

W decyzji rezerwacyjnej jest mowa o programach a nie o przekazach, a przecież TVP Sport i TVP Sport HD nadają na podstawie tej samej koncesji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...