Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co będzie jak komercyjni którzy dostali koncesję na mux8 nie dogadają się z Emitelem. Ile może trwać taka sytuacja patowa ?

Jeśli jak piszecie, programy prędzej pokażą się w kablówkach niż w muxie8 , to obrazy z piskiem możemy jeszcze dłuuuugo oglądać. Choć dla mnie jako telewidza nie znającego kulis tego biznesu nie jest to normalna sytuacja. Przecież praca nadajników bez programów też kosztuje.

Ciekawe,czy w innych krajach też są takie nienormalne ( dla mnie) sytuacje ?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze " To & Owo " 38/2016 podane są daty startu nowych kanałów na mux-8

25.10 - Zoom Tv

28.10 - Nova Tv

02.12 - WP1

prawdopodobnie w połowie listopada - Metro

Na temat stacji od TVP brak konkretnych informacji.

Start Metro według Wirtualnychmediów jest możliwy pod koniec bieżącego roku (grudzień?) natomiast sama stacja swój start uzależnia od negocjacji z Emitelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli główna wiązka będzie skierowana na Łódż a nie na Częstochowę ? Mamy swoim nadajnikiem robić dobrze dla Łodzi a sami jesteśmy na krańcu zasięgu nadajnika z Katowic? To jest jakaś paranoja ! Pozostałe muxy odbieramy przecież z Wręczycy bez problemu !! Co tu jest grane ??   :crazy:

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wręczycy będzie prawdopodobnie doświetlenie dla woj. łódzkiego, dla którego przewidziano właśnie k.9.

Nie wydaje mi się, ponieważ na mapie widać białą plamę zasięgu pomiędzy Częstochową a Radomskiem na granicy województw. Jest też zielono wokół nadajnika Kamieńsk, jednak tego nadajnika nie widzę na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapkami nie ma się co sugerować, bo nie do końca przekładają się na plany. A te widocznie zmieniły się od czasu publikacji mapek.

Wg Planu zagospodarowania częstotliwości obszar Katowice to woj.śląskie, a obszar Łódź to woj. łódzkie. Dla pierwszego przewidziano k.6, dla drugiego k.9. Skoro z Wręczycy przewiduje się emisje na k.9, to prawdopodobnie chodzi o kierunkowe doświetlenie południowej części woj. łódzkiego. A Częstochowa - jako że leży w woj. śląskim - może zostanie "obsłużona" przez ten lub inny nadajnik na k.6.

Dla odbiorców - ze względu na anteny - to nie kanał jest tak istotny, a polaryzacja. Kosztowy na k.6 nadają w H, Wręczyca na k.9 będzie nadawać w V. Ale gdyby nawet nadawała na k.6, nie wiemy czy byłaby to także - jak w Katowicach - pol.H. Przykład - w Małopolsce Chorągwica nadaje na k.7 w pol.V, a Tarnów przewidziany jest na tym samym kanale w pol. H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A Częstochowa - jako że leży w woj. śląskim - może zostanie "obsłużona" przez ten lub inny nadajnik na k.6.

 

 

To sugerujesz że Częstochowa będzie miała dwa nadajniki mux8 ?? Na kanał 6 i 9 ? Chyba że Wręczyca obsłuży Łódź , np.a Błeszno Częstochowę.

Byłby to ewenement w moim mieście. Trzeba czekać do grudnia.

Nadajnik Katowice/Kosztowy u mnie b.słabo odbieralny mimo instalacji oddzielnej anteny na VHF.Na granicy zrywania obrazu i stopklatki.

Dlatego doświetlenie Częstochowy to konieczność !

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W okolicy Kalisza będzie uruchomiony w grudniu nadajnik Kalisz/Chełmce na kanale 7 polaryzacja V. Czy jest może na przyszlość plan emisji Mux8 z nadajnika Kalisz/Mikstat?

 

Jeszcze jedno pytanie. Obszar województwa Łódzkiego będzie miał kanał nadawania 9. Z Częstochowy także będzie kanał 9. Nadajnik w zygrach nadaje z polaryzacją H a ten z Częstochowy będzie pracował też na k.9, ale z polaryzacją V.

Co będzie w przypadku gdyby np w moim miejscu zamieszkania były by dobre zasięgi obu nadajników(jeden z pol H a drugi z pol V)? Odbiorę coś wtedy, czy będą zakłócenia?

 

PS. Jeśli chodzi o przyszle zasięgi to proszę nie sugerujcie się tymi mapkami zasięgu, ktore opublikował Emitel. Te mapki są jakieś chore.

 

Spójrzcie na mapę z 1 etapu. Tam według tej mapki sygnal z nadajnika Łódź/Zygry dochodzi zasięgiem prawie  do mojego miasta Wieluń i do północnej części województwa Łódzkiego.

 

Na mapce z drógiego i trzeciego etapu sygnał nie dochodzi do północnej części Łódzkiego(2 etap) i do mojego miasta, czyli Wieluń.

 

Nie sugerujcie się tymi mapkami, bo z nich według mnie za wiele nie wynika.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze dopytam. A gdy antena odbierze dwie różne polaryzacje na kanale 9, np z Zygier H a z Częstochowy V to też będzie prawidlowo działać?

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...