Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K Lite


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, inga29 napisał(a):

Moze da sie jakos rozwiazac ta umowe z nimi przez zle dzialajacy sprzet ?

Nie ma takiej opcji już ale wadliwy sprzęt muszą wymienić na nowy. Wygląda na to, że masz pecha po prostu skoro hard reset i kabel HDMI nie pomógł. Zrobiłaś aktualizację oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inga29

Wymienili Ci od ręki?

 

Ja ciągle wojuje z brakiem dźwięku i z przełączaniem się rozdzielczości z 2160p50 -> 1080i. Czasem działa dobrze kilka dni a czasem codziennie trzeba wyciągać dekoder z prądu aby odzyskał głos i dało się przestawić rozdzielczość na 4K. Teraz ustawiłem mu na stałe 1080i i wyłączyłem w telewizorze "rozszerzenie sygnału wejściowego", zobaczymy co będzie. O dziwo przy takich ustawieniach obraz jest o wiele lepszy niż na 2160p50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shevchenko1987 napisał(a):

Bo nie musi skalować obrazu i jest to natywna rozdzielczość nadawania, więc dlatego wygląda lepiej ;)

Matryca w tv jest 4K więc skalowanie materiałów innych niż 4K jak najbardziej ma miejsce. Tylko robi to skaler w telewizorze a nie dekoderze.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie rozdzielczości 1080i jednak nie pomogło, dekoder nadal od czasu do czasu włącza się bez głosu. Na dodatek kilka razy sam się zresetował. Przetestuje jeszcze kabel HDMI z wyższej półki do piątku i jadę go wymienić. Może trafił mi się wadliwy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem dekodera któremu aktualizacja zajęła 68 minut :D Akurat tego boxa mam podpiętego do zwykłego konwertera. Może na SCR byłoby szybciej. Wyjaśniła się kwestia brakującej Astry. Jest niedostępna przy pierwszej konfiguracji. Po zakończeniu procesu można już ją wybrać.

Skaler 4K faktycznie nie jest najwyższych lotów w porównaniu z Technilolorem od C+. W boxie od CP kanały HD  wyglądają zauważalnie lepiej przy ustawieniu rozdzielczości FHD. W Technicolorze różnica jest praktycznie niezauważalna dlatego tam mam na wyjściu ustawioną rozdzielczość 4K. W boxie Polsatu ustawiłem FHD, bo kanałów 4K i tak nie mam w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

Z tego co mi wiadomo to kanały 4K w Polsat Box nie wchodzą w skład żadnego parkietu i świecą od najtańszego. U mnie również działają.

 

Widzę że masz również Astrę, jak działa Ci przełączanie kanałów z HB na Astrę? U mnie to koszmar, ciągle komunikat o braku sygnału, dopiero po chwili wskakuje sygnał. Ciekaw jestem czy ten dekoder tak ma czy ja mam wadliwy egzemplarz.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozzy666 napisał(a):

@Pawel

Z tego co mi wiadomo to kanały 4K w Polsat Box nie wchodzą w skład żadnego parkietu i świecą od najtańszego. U mnie również działają.

 

Widzę że masz również Astrę, jak działa Ci przełączanie kanałów z HB na Astrę? U mnie to koszmar, ciągle komunikat o braku sygnału, dopiero po chwili wskakuje sygnał. Ciekaw jestem czy ten dekoder tak ma czy ja mam wadliwy egzemplarz.

Z kanałów 4K działa tylko Nasa UHD.  Eleven 4K nie działa mimo, że mam odkodowaną paczkę Eleven. Działają nawet kanały widmo typu Reality i Film2.  Na razie mam dużo więcej niż powinienem ;)

Astry jeszcze nie skanowałem. Zauważyłem tylko, że jest dostępna opcja. Jutro protestuję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z nowym dekoderem.  Nie przechodzi test połączenia internetowego, więc tym samym nie działają "treści" internetowe.sprawdzałem po wifi, kablu,komórce.  Konfiguracja sieci automatyczna zakończona powodzeniem a test połączenia internetowego zakończony błędem. Przy próbie odtworzenia treści internetowych błąd 1400.  Ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...