Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, prz3m3k1 napisał:

Czy prawdą jest, że Canal+ chce zrezygnować z Modułów Cam ,które były dokładane jako Multiroom ( dekoder + moduł Cam)? 

Oferowane jest przejście na Multiroom z łączonymi dekoderami.

@prz3m3k1 Tak to prawda niedawno niestety rozpoczął się ten proces. Dla Abonentów chcących korzystać nadal z rozwiązania modułów CAM 4K trwają prace nad udostępnieniem oferty dodatkowej umowy na specjalnych warunkach na module CAM CI+ ECP. Także może warto poczekać, jeśli Ci się nie spieszy z przedłużeniem.

 

@aro Żadnego komunikatu do publicznej wiadomości nie ma nigdzie udostępnionego. Abonenci o zmianach są informowani pod koniec okresu oznaczonego umowy, że muszą dokonać zmian sprzętowych inaczej nie będzie możliwości przedłużenia umowy na obecnie posiadanym sprzęcie. Natomiast jak Abonent będzie chciał przejść na czas nieokreślony, to w pierwszych dniach przejścia umowy na czas nieoznaczony wyłączana jest całkowicie z systemu karta dekodująca do Multiroom.

Edytowane przez lukx95
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony jako założyciel akcji "Protest Abonentów CANAL+ odbierających na własnym sprzęcie" jestem w trakcie pisania pisma do Zarządu CANAL+ Polska. Zawrę w tym piśmie propozycje stworzenia funkcjonalności kontroli odległości sprzętu przy konfiguracjach dekoder+CAM i 2xCAM poprzez przekładanie kart dekodujących celem okresowo celem aktywacji. Właśnie to jest powód tych zmian, bo CANAL+ obecnie nie może kontrolować, czy Abonent korzysta ze sprzętu w jednym gospodarstwie domowym. Nie wiem czy mi się uda coś zdziałać, ale zawsze warto próbować. Rozwiązanie podziału na dwie umowy i płacenia więcej nie bardzo mi odpowiada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukx95 napisał:

Ja ze swojej strony jako założyciel akcji "Protest Abonentów CANAL+ odbierających na własnym sprzęcie" jestem w trakcie pisania pisma do Zarządu CANAL+ Polska. Zawrę w tym piśmie propozycje stworzenia funkcjonalności kontroli odległości sprzętu przy konfiguracjach dekoder+CAM i 2xCAM poprzez przekładanie kart dekodujących celem okresowo celem aktywacji. Właśnie to jest powód tych zmian, bo CANAL+ obecnie nie może kontrolować, czy Abonent korzysta ze sprzętu w jednym gospodarstwie domowym. Nie wiem czy mi się uda coś zdziałać, ale zawsze warto próbować. Rozwiązanie podziału na dwie umowy i płacenia więcej nie bardzo mi odpowiada.

 

To jeszcze zadaj pytanie dlaczego na czarnych modułach własnościowych CI+ ECP ( z kartą Cayman ) przy - po przedłużaniu umowy wyłączają C+ 4K.

Przy przedłużeniu zmuszają do wymiany na dzierżawiony CI+ ECP z kartą Crocodile i wtedy C+ 4K będzie działać.

Przy wycofaniu przedłużenia przywracają C+ 4K ( z kartą Cayman ) na modułach własnościowych i przy pozostaniu na umowie na czas nie określony działa C+ 4K jak na razie.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukx95 napisał:

Ja ze swojej strony jako założyciel akcji "Protest Abonentów CANAL+ odbierających na własnym sprzęcie" jestem w trakcie pisania pisma do Zarządu CANAL+ Polska.

Zapytaj ich jak to jest że na tv z Androidem mogę oglądać C+ Online czy NC+ GO ale już modułu do niego włożyć nie mogę bo C+ nie może zweryfikować czy to w ramach tego samego gospodarstwa domowego. Nie wiem niech np. posiadaczom modułu CI w multiroomie odbiorą jedno urządzenie w C+ Online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelTSW napisał:

Lepiej niech zabezpieczą piractwo a nie ludzi płacących abonament. 

Dlaczego wciąż działają linijki i bardzo popularny sharing? Na te pytanie nie umieją odpowiedzieć?? 

 

Tak zwana "poprawność polityczna" dla nich każdy kto ma moduł we własnym dekoderze to nie jest poprawne.

Tym bardziej dwa lub więcej modułów w ofercie tzw. multiroom na jednej umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast skupić się na tym dlaczego tracą abonentów i prawa sportowe, to utrudniają ludziom odbiór na siłę próbując ich uszczęśliwić beznadziejnej jakości sprzętem. Kto im zapłaci za te ich kanały sportowe na których nie będzie ligii angielskiej, która była od zawsze.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aro to wie tylko Wróżbita Maciej albo PC+. Póki nie włączą ECP na wszystkich kanałach - jak to jest na C+ Now 😇

Bo jak włączą ECP na kanałach to tylko w tym sprzęcie ( TV ) który jest zgodny z ECP.

Bo żaden dekoder z wolnego rynku nie jest zgodny z ECP.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tail# napisał:

Zamiast skupić się na tym dlaczego tracą abonentów i prawa sportowe, to utrudniają ludziom odbiór na siłę próbując ich uszczęśliwić beznadziejnej jakości sprzętem. Kto im zapłaci za te ich kanały sportowe na których nie będzie ligi angielskiej, która była od zawsze.

tracą ?? zaoferują nowe rozwiazanie w abonamencie i będzie to samo tylko w innej formie.

nikt za darmo przetargów nie wygrywa, tylko po to żeby tłuc kasę na ludziach

 

via play zaoferował takie zawyżone stawki że c+ też musiałaby podnieść cenę by skutowało wypowiedzeniami a na to se pozwolić nie mogą.

lepiej zaoferować via jako opcje dodatkową, niech portwel abonenta zdecyduje czy go stać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LorDx napisał:

tracą ?? zaoferują nowe rozwiazanie w abonamencie i będzie to samo tylko w innej formie.

Moim zdaniem stracą, bo jakie zaoferujesz rozwiązanie ludziom którzy korzystają z modułów w telewizorach oraz tym którzy mają własne tunery często lepsze od tych które oferuje operator? Myślisz że taki ktoś pobiegnie z radością po tuner operatora? Moim zdaniem nie, po prostu nie przedłuży z nimi umowy, a do tego dochodzi fakt że w przyszłym sezonie stracą kolejne prawa sportowe - napewno ligę angielską i nie wiadomo co jeszcze.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co wydali miliony na wypasione tunery będą mieć problem.

Powiedz mi gdzie obejrzysz to co chcesz, jeśli jeden kupił to na wyłączność a do tego dyktuje warunki, nadaje tylko iptv.

 

ultraboxy prędzej czy później dostana update i będą także hybrydowe podobnie jak BP

Przyszłość to także umowy hybrydowe sat/iptv.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stracą, bo jakie zaoferujesz rozwiązanie ludziom którzy korzystają z modułów w telewizorach oraz tym którzy mają własne tunery często lepsze od tych które oferuje operator? Myślisz że taki ktoś pobiegnie z radością po tuner operatora? Moim zdaniem nie, po prostu nie przedłuży z nimi umowy, a do tego dochodzi fakt że w przyszłym sezonie stracą kolejne prawa sportowe - napewno ligę angielską i nie wiadomo co jeszcze.
Jeszcze nie wiadomo co ze Speedway Grand Prix na żużlu. Od przyszłego sezonu prawa ma Eurosport. A więc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tweed77 napisał:

Tak zwana "poprawność polityczna" dla nich każdy kto ma moduł we własnym dekoderze to nie jest poprawne.

Żeby ich ta "poprawność polityczna" nie zaprowadziła do rozwiązań, jakie wprowadziła niemiecka Sky, czyli brak CAMów w ofercie. Bardzo niska liczba abonentów uchowała moduły i muszą się pogodzić z brakiem dostępu do treści 4K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cyfrze i Nc+na Dreamboxie DM8000 na czytniku mogłem nagrywać po 5 -7 kanałów jednocześnie i mi to wystarczało.Pózniej zmienili politykę musiałem wziąść 2ultraboxy i 2 camy na 2 umowach.Teraz się okazuje,że muszę wziąść 4 ultraboxy i 4 umowy poje--ło ich.Żeby przynajmniej odblokowali na Ultraboxie nagrywanie do 8 kanałów to by sprawę załatwiło a tak.Content coraz gorszy premier jak na lekarstwo kolejne ligi tracą co tu chronić śmiech na sali. Żeby można było jeszcze te camy do swojego dekodera włożyć,ale patrząc na politykę co roku zmiany jeden moduł dawali do 4K później juz tylko drugi Ecp chore toto.Tak jak wielokrotnie pisałem tylko sprzęt dedykowany daje 100proc. pewność oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...