Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę? Bardzo duża czyli jaka?Uważasz, że sprzedając rzeczony moduł na własność za 199,- zł (wraz z ofertą programową o wartości 50-60 zł) operator dopłaca do tego biznesu? Chyba jednak nie. 
Nawet gdyby było tak jak piszesz to spokojnie operator zrekompensowałby sobie poniesione koszty choćby opłatą za aktywację. 
 

Edit: sprawdziłem kary umowne za zwrot uszkodzonego sprzętu (lub jego brak): WiFi PremiumBox+ to 800,- zł, a CAM CI+ECP to... zaledwie 250,- zł. Nie wymaga chyba komentarza. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, meckbar napisał:

Pisałem już wcześniej o patrzeniu na temat przez pryzmat "JA". Też nie zakupiłem nigdy usługi dodatkowej (miałem kiedyś dekoder wydany do umowy), ale skoro jest oferta to znajdzie się pośród ponad 2 milionów abonentów wielu gotowych płacić dodatkowo, a to zawsze dodatkowy zysk....

Mamy trzech JA nie korzystających z VOD a Ty uparcie zakładasz, że jednak abonenci korzystają przynosząc dodatkowy zysk operatorowi. By móc korzystać z VOD należy mieć dekoder podpięty do sieci a z tym tez bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Pawel napisał:

Mamy trzech JA nie korzystających z VOD a Ty uparcie zakładasz, że jednak abonenci korzystają przynosząc dodatkowy zysk operatorowi.

 

A to przepraszam, faktycznie trzech pośród 2 milionów to widoczny trend. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktowanie modułów jako gorszych nie ma nic wspólnego z usługami dodatkowymi. Powód, że operatorzy deprecjonują moduły, to ochrona tzw.  "kontentu". Moduł, nawet CI+ może działać w tunerze z Linuksem dzięki wsparciu programowemu oraz nielegalnie wyciekniętym kluczom CI+, które ujawniła firma Impex-Sat, producent tunerów GigaBlue. W założeniu CI+ miało działać tylko na tunerach z zamkniętym systemem i ceryfikatem CI+. Jest inaczej. A tunery z Linuksem nie stosują żadnych restrykcji w stosunku do odtwarzanych treści, które są wymagane przez ich dostawców. Pozwalają ci nagrać film z kanału premium niezaszyfrowany na zewnętrznym HDD. Pozwalają streamować wybrany kanały do internetu w niezaszyfrowanej postaci, itd. Dla operatora jest to nie do przyjęcia. I dlatego moduły udostępniają tylko dlatego, że muszą (wymóg KE) i robią wszystko byś ich nie dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot

W przypadku premier filmowych i meczy piłki nożnej na Canal+ w losowym momencie audycji dekoder dokleja do obrazu na wyjściu HDMI numer karty w dekoderze na paręnaście sekund, który umożliwia namierzenie delikwenta przy streamingu na żywo (przy zgrywaniu na dysk i wrzucaniu do netu teoretycznie możnaby zaczernić). Tuner z Linuksem tego nie zrobi.

 

Istnieją też (narazie nie używane przez PC+) technologie pozwalające doklejać niewidzialny watermark do audycji z tymi samymi danymi (nr karty). Takiego niewiedzialnego watermarku nikt nie usunie nawet z nagrania, bo go nie widzi i nie jest świadom jego istnienia.

 

Tak więc argument z grabberem HDMI jest nietrafiony, bo jak widać są na to sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek1234 to jest żaden sposób. Gdyby to działało to już dawno nie byłoby tematu piractwa :).

Hollywoodzkie wytwórnie te magiczne watermarki i inne już przerobiły parę lat temu. Dopiero Netflix i łatwy i tani dostęp do treści na dowolnym urządzeniu spowodował, że niektórym przestało chcieć się piracić. Jednak ponowna fragmentacja na rynku usług VOD cofa ten trend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot

Temat piractwa istnieje, bo ci co streamują do sieci nielegalnie kanały, używają tunerów z Linuksem z nieparowaną kartą w środku albo w ostateczności z modułem, a taki tuner nic nie dokleja. Potem tylko plugin do streamowania i heja. Nikt z nich nie używa dekoderów operatora. Takie coś da się zrobić zarówno na nieparowanej karcie jak i module. Tyle, że na karcie możesz streamować dowolną liczbę kanałów naraz, a na module jeden. Dodatkowo przy nieparowanej karcie są pluginy do odpalenia serwera cardsharingu. No i nawet jak karta jest parowana, to zawsze można wydobyć klucze parujące z dekodera, który jest parą dla karty i uruchomić jak nieparowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer karty to na dobrą sprawę może sobie do streamu "delikwent" dla niepoznaki wsadzić i sam, także np. nielubianego sąsiąda... Tyle to ma sensu.

Już wcześniej pisaliśmy Ci na forum, że wszystkie kanały poza C+ 4K są dostępne na nieparowanych modułach sieci DVBC, usługach IPTV/OTT itd. I nikt ich nagle nie wycofa ani nie ograniczy.

"Karanie" akurat abonentów satelitarnych jest bezsensowne.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, przemek1234 napisał:

Traktowanie modułów jako gorszych nie ma nic wspólnego z usługami dodatkowymi. Powód, że operatorzy deprecjonują moduły, to ochrona tzw.  "kontentu". Moduł, nawet CI+ może działać w tunerze z Linuksem dzięki wsparciu programowemu oraz nielegalnie wyciekniętym kluczom CI+, które ujawniła firma Impex-Sat, producent tunerów GigaBlue. W założeniu CI+ miało działać tylko na tunerach z zamkniętym systemem i ceryfikatem CI+. Jest inaczej. A tunery z Linuksem nie stosują żadnych restrykcji w stosunku do odtwarzanych treści, które są wymagane przez ich dostawców. Pozwalają ci nagrać film z kanału premium niezaszyfrowany na zewnętrznym HDD. Pozwalają streamować wybrany kanały do internetu w niezaszyfrowanej postaci, itd. Dla operatora jest to nie do przyjęcia. I dlatego moduły udostępniają tylko dlatego, że muszą (wymóg KE) i robią wszystko byś ich nie dostał.

 

Tylko platformy sat - twórcy treści zapominają że jak sparują wszystko ze wszystkim to kto to będzie oglądał.

Tym bardziej jaki abonent będzie płacił za ich fanaberie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawel napisał:

Rożnica jest taka, że trzech nie korzysta z VOD.Znajdź choć jednego korzystającego a nie zakładasz z góry że 2 miliony korzysta.

Chyba nie czytasz dokładnie tego co piszę: ale skoro jest oferta to znajdzie się pośród ponad 2 milionów abonentów wielu gotowych płacić dodatkowo

Nie muszę szukać. Fakt, że oferta nie zostaje wycofana oznacza, że są na nią chętni. 
 

30 minut temu, przemek1234 napisał:

Moduł, nawet CI+ może działać w tunerze z Linuksem dzięki wsparciu programowemu oraz nielegalnie wyciekniętym kluczom CI+

To też nie jest bez znaczenia. Usługi VOD są jedynie jednym z powodów, dla których operator preferuje dekodery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bugmenot napisał:

Już wcześniej pisaliśmy Ci na forum, że wszystkie kanały poza C+ 4K są dostępne na nieparowanych modułach sieci DVBC, usługach IPTV/OTT itd. I nikt ich nagle nie wycofa ani nie ograniczy.

Ale ja to doskonale wiem. Ja nie próbuję być adwokatem platform satelitarnych i dostawców treści. Jeśli ktoś tak zrozumiał moje intencje, to przepraszam. Ja tylko przedstawiam ich punkt widzenia. A z ich punktu widzenia legalny użytkownik powinien używać sprzętu operatora z watermarkingiem, HDCP 2.2 i sparowanego z kartą sprzętowo. I nikt nie sprawi, że zmienią zdanie. A, że jest to walka z wiatrakami to też prawda. Bo goście od sharingu dzielą nawet karty Cayman i to z uprawnieniami do Canal+ 4K. Jakoś się da jak widać. A filmy w 4K HDR wyciekają do Internetu z płyt Blu-Ray na drugi dzień po pojawieniu się pierwszych egzemplarzy. A tam też szaleją z zabezpieczeniami, może nawet bardziej niż przy pay-TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meckbar napisał:

Chyba nie czytasz dokładnie tego co piszę: ale skoro jest oferta to znajdzie się pośród ponad 2 milionów abonentów wielu gotowych płacić dodatkowo

Nie muszę szukać. Fakt, że oferta nie zostaje wycofana oznacza, że są na nią chętni. 
 

To też nie jest bez znaczenia. Usługi VOD są jedynie jednym z powodów, dla których operator preferuje dekodery. 

Operator preferuje dekodery od początku istnienia usługi.Od czasów gdzie jeszcze nikt nie myślał o VOD, więc argumenty o tym ,że ktoś może dodatkowo coś zamówić można między bajki włożyć. Mając moduł równie dobrze można zamawiać filmy w nc+go.

Jest usługa i sprzęt do odbioru.Dekoder podłączysz  pod dowolny telewizor.Z modułem już nie jest tak różowo.Stąd preferencja dekoderów.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem z modułem i się nie dziwię, że nie są popularne. Moduł, to opcja dla niszy. Kupując telewizor za 4tys z nowej serii (ok, nie jest to flagowiec za 8 ale na taki mnie było stać i jestem z niego bardzo zadowolony) nie mam obsługi ECP a kanały przełączają się 3x dłużej. Dekoder to przy tym rakieta. Dodatkowo mimo dwóch kabli sat i wbudowanego twin tunera nie mogłem oglądać drugiego zakodowanego kanału. 
 

O braku vod nie wspomnę. Niby to rozwiąże OTT ale na Tizena na razie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

Operator preferuje dekodery od początku istnienia usługi.Od czasów gdzie jeszcze nikt nie myślał o VOD, więc argumenty o tym ,że ktoś może dodatkowo coś zamówić można między bajki włożyć.

Taaaa. I dawał możliwość korzystania z własnego sprzętu. Teraz jest VOD też płatne w nc+ Go tv, mobilnie i na dysku. Na tym chce dodatkowo zarabiać. Wygasza Cameleony, zastępując wolność narzucając własne dekdery między innymi z płatnymi treściami VOD, jednocześnie niechętnie dając moduły, a niektórym abonentom po C+ wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel napisał:

Jest usługa i sprzęt do odbioru.Dekoder podłączysz  pod dowolny telewizor.Z modułem już nie jest tak różowo.Stąd preferencja dekoderów.

Może uściślijmy - dekoder i CAM to sprzęt dedykowany różnym klientom o odmiennych oczekiwaniach, więc po co je porównywać? To tak jakby dyskutować czym pojechać na urlop nad morze, autem czy autobusem (jak nie mam auta to nim nie pojadę - jak nie mam sprzętu pod moduł CAM to go nie wezmę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, meckbar napisał:

Abonentom do umowy wydają. Oferta TNK zniknęła nagle i nieoczekiwanie ze sklepowych półek.

Zniknęła bo oddawali zestawy w ciągu 14 dni, markety są w plecy. Po drugie markety nie chcą cię narażać producentom tv, jedni maja ECP drudzy nie  a mogliby uwalić niechcąco biznes jakiemuś :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 14:17, tweed77 napisał:

Tylko platformy sat - twórcy treści zapominają że jak sparują wszystko ze wszystkim to kto to będzie oglądał.

 

Tak jak powiedziałem nie mam nic do osób oglądających na własnym sprzęcie, ale tego typu pytania są conajmniej głupie. Osoby odbierające na własnym sprzęcie są w znacznej mniejszości. Nawet gdyby wszyscy odeszli, to i tak operator ledwo by to odczuł. Bo straciłby parę procent abonentów, a zyskał w zamian święty spokój od chciwego Premier League i tym podobnych.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx

Tak zniknęły, że aż cena wzrosła o 25% na rynku, kiedy okszało się, że zeszły jak świeże bułeczki, a operator się dowiedział jakiego babola zrobił i wycofał że sprzedaży. Naprawi błąd i znów będą dostępne. Tyle, że po załataniu babola będą zaległy w punktach dystrybucji.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ircios napisał:

@LorDx

Tak zniknęły, że aż cena wzrosła o 25% na rynku, kiedy okszało się, że zeszły jak świeże bułeczki, a operator się dowiedział jakiego babola zrobił i wycofał że sprzedaży. Naprawi błąd i znów będą dostępne. Tyle, że po załataniu babola będą zaległy w punktach dystrybucji.

 

nie zrobił babola miał działać z kartami ale parowanymi, spodziewać się można update na moduł i kastracji camela :-) lub się doczekacie parowania uniqe zgodnie z umową niż wywalczycie moduły których już niema :-)

polsat paruje i nikt nie płacze a tu jest ryk jak w przedszkolu.

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ircios napisał:

 

Naprawi błąd i znów będą dostępne. Tyle, że po załataniu babola będą zaległy w punktach dystrybucji.

Tj. żaden błąd, świadome założenia umowy z Kudelskim, nie docenili popytu... (moduł ponad pół roku dostępny na rynku, nie sprowadzajmy techników C+ do poziomu "Sąsiadów" z czeskiego serialu rysunkowego..., dawno dokonano by takiej aktualizacji gdyby to był błąd).                                                                                                                                                              

7 godzin temu, LorDx napisał:

nie zrobił babola miał działać z kartami ale parowanymi, spodziewać się można update na moduł i kastracji camela :-) lub się doczekacie parowania uniqe zgodnie z umową niż wywalczycie moduły których już niema :-)

polsat paruje i nikt nie płacze a tu jest ryk jak w przedszkolu.                                                                                                   Podejrzewam że tak mnie jak i większości użytkowników modułów CAM "zwisa" czy jest on parowany z kartą-ma być dostępny i ma bezproblemowo działać. A patrząc na zainteresowanie sprzętem operatora i oferty, to czy się to komuś podoba czy nie, patrząc na aukcje stanowią 80% ofert sprzedaży ( moduły z ECP z oczywistych względów się wyprzedały).  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...