Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@east Zrobiłeś błąd pobierając w zeszłym roku dekoder uzupełniający w najem do gołej karty Cameleon w MR post Cyfra+. Gdybyś miał nadal do teraz gołego Cameleona w Multiroomie z dawnej Cyfry+, to byś bez problemu mógł obecnie dostać moduł CAM CI+ ECP z nową kartą Cayman do dawnego Multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kedar1 napisał:

To juz chyba taka przypadlosc na VU+.  Taksamo jest na VU+ Ultimo 4K , zarowno na Open ATV , jak i na VTI.  Takich problemow nie ma za to na DM920 , z tym ze na nim uzywam oryginalnego softu. Jest wtedy dostep do wszystkich informacji o module jak rowniez o karcie.   Ogolnie jesli chodzi o dzialanie tego modulu , szybkosc i stabilnosc to DM 920 zdecydowanie bije na glowe VU+ Ultimo.   Jesli chodzi o aktualizacje modulu , to raczej nie bedzie ona mozliwa w niecertyfikowanych zlaczach dekoderow linuxowych.  Wczesniejszy ,,niebieski'' modul aktualizowalem trzykrotnie , i za kazdym razem aktualizacja byla mozliwa tylko w certyfikowanym zlaczu w telewizorze

Dziękuję za odpowiedź kedar1. Ciekawe czy to przypadłość sprzętowa Vu+ czy może niepoprawna obsługa przez soft i można to załatać? Spodziewam się, że to drugie.

Włożyłem moduł do 9-letniego TV Sharp i wszystkie informacje odczytałem. Zrobiłem również próbę aktualizacji i dostałem informację, że [cytuję]: "Oprogramowanie Jest już w najnowszej wersji."

A propos, ta wersja to: 35.00.50.01.01.00.

Cieszę się, bo mam zatem gdzie aktualizować ten moduł. Wprawdzie nie mam pewności, że aktualizacja będzie możliwa, ale nic nie wskazuje, że nie (w końcu potrafi sprawdzić czy ma najnowszą wersją).

Pewnie w dedykowanych dekoderach Canal+ zarządza sam taką aktualizacją?

 

 

3 godziny temu, kedar1 napisał:

[...]Ogolnie jesli chodzi o dzialanie tego modulu , szybkosc i stabilnosc to DM 920 zdecydowanie bije na glowe VU+ Ultimo.[...]

Kedar1, czy możesz rozwinąć to zdanie? W Vu+ też działa stabilnie, więc jak może DM 920 bić na głowę Vu+ w tej kwestii? Szybkość - może tak, ale czym to się objawia? Np. możliwością szybkiego przełączania kanałów?

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lukx95 napisał:

@east Zrobiłeś błąd pobierając w zeszłym roku dekoder uzupełniający w najem do gołej karty Cameleon w MR post Cyfra+. Gdybyś miał nadal do teraz gołego Cameleona w Multiroomie z dawnej Cyfry+, to byś bez problemu mógł obecnie dostać moduł CAM CI+ ECP z nową kartą Cayman do dawnego Multiroomu.

 

 

Ok a taki moduł można kupić w ogóle czy nie? Jako np. nowy klient. Jak to działa w ogóle technicznie ? Abym w sypialni mógł odpalić telewizję bez dekodera, ponieważ nie mam gdzie go postawić na gołej ścianie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapatik:. A więc po kolei.  Wersja softu modułu ktorą podałeś jest aktualna , i jeśli będzie jakaś nowsza to w złączu w Tv bezproblemowo pójdzie.  Trzeba będzie tylko wybrać odpowiedni kanał . Wcześniejszy ,,niebieski,, moduł który używałem aktualizował się na kanale Tv Puls.  Jeśli chodzi o porównanie działania modułu Canal+ Ci+ECP  na dwóch dekoderach których używam , czyli Dreambox 920 i VU+ Ultimo 4K ,to jak już pisałem wcześniej zdecydowanie lepiej radzi z tym sobie Dreambox.  I nie chodzi tu tylko o to że jest to zdecydowanie szybszy w działaniu box niż Vu+ ze względu na wyższe taktowanie procesora,ale przede wszystkim o to że ten moduł działa w nim bardzo stabilnie i praktycznie bez żadnych zawieszeń. W Vu+ wystarczy trochę szybciej przełączać kanały i moduł dostaje przysłowiowej ,,czkawki,,.  Być może to wina dodatku ciplushelper ,który w softach Open ATV i Vti odpowiada za działanie modułow Ci+. W Dreamboxie 920 uzywam softu oryginalnego i dodatku Dreamciplus

 

Edytowane przez kedar1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, east napisał:

 

 

Ok a taki moduł można kupić w ogóle czy nie? Jako np. nowy klient. Jak to działa w ogóle technicznie ? Abym w sypialni mógł odpalić telewizję bez dekodera, ponieważ nie mam gdzie go postawić na gołej ścianie.

 

 

Szajsungi nie wspierają co ECP w modułach CAM... więc na module przędzy czy później nie obejrzysz treści sportowych w 4K :/ a dodatkowo mają One Connect który i tak musisz gdzieś umieścić i do niego wszystko podłączasz /wpinasz - od dekodera, konsole, przystawki, czy moduł CAM... a dopiero od niego idzie cienki kabelek do TV... chyba że jakiś zwykły samsung kupujesz to wtedy moduł wpinasz w TV... a moduł jak napisali możesz zamówić przy wyborze TV.. a resztę jak coś w ramach aplikacji Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, escapers napisał:

Szajsungi nie wspierają co ECP w modułach CAM... więc na module przędzy czy później nie obejrzysz treści sportowych w 4K :/ a dodatkowo mają One Connect który i tak musisz gdzieś umieścić i do niego wszystko podłączasz /wpinasz - od dekodera, konsole, przystawki, czy moduł CAM... a dopiero od niego idzie cienki kabelek do TV... chyba że jakiś zwykły samsung kupujesz to wtedy moduł wpinasz w TV... a moduł jak napisali możesz zamówić przy wyborze TV.. a resztę jak coś w ramach aplikacji Canal+

 

 

cześć masz racje, samsung ma swój one connect który komplikuje sprawę.

 

Jak radzisz rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kedar1 napisał:

Tapatik:. A więc po kolei.  Wersja softu modułu ktorą podałeś jest aktualna , i jeśli będzie jakaś nowsza to w złączu w Tv bezproblemowo pójdzie.  Trzeba będzie tylko wybrać odpowiedni kanał . Wcześniejszy ,,niebieski,, moduł który używałem aktualizował się na kanale Tv Puls. [...]

 

Tak też myślę.

Zastanawia mnie tylko, że skoro przy aktualizacji trzeba mieć ustawiony TV Puls (zdaje się TV Puls HD), to czy na dowolnym kanale można sprawdzić, czy wersja oprogramowania jest aktualna? W trakcie sprawdzania wcale nie miałem takiego kanału ustawionego, no chyba, że weryfikuje to w jakiś sposób przez Internet?

Taka ciekawa rzecz: pierwszy raz na weryfikację czekałem kilkadziesiąt sekund, a kolejne sprawdzenia trwały już błyskawicznie (ok. sekundy). Zastanawiam się dlaczego.

 

18 minut temu, kedar1 napisał:

[...]Jeśli chodzi o porównanie działania modułu Canal+ Ci+ECP  na dwóch dekoderach których używam , czyli Dreambox 920 i VU+ Ultimo 4K ,to jak już pisałem wcześniej zdecydowanie lepiej radzi z tym sobie Dreambox.  I nie chodzi tu tylko o to że jest to zdecydowanie szybszy w działaniu box niż Vu+ ze względu na wyższe taktowanie procesora,ale przede wszystkim o to że ten moduł działa w nim bardzo stabilnie i praktycznie bez żadnych zawieszeń. W Vu+ wystarczy trochę szybciej przełączać kanały i moduł dostaje przysłowiowej ,,czkawki,,.  Być może to wina dodatku ciplushelper ,który w softach Open ATV i Vti odpowiada za działanie modułow Ci+. W Dreamboxie 920 uzywam softu oryginalnego i dodatku Dreamciplus

 

Też mam w planie zakup DM 920 :). BTW: ciekawe gdyby zainstalować na obu OpenATV, czy też byłaby taka różnica.

 

A propos, zapytam przy okazji, czy poradzono sobie już z obsługą CI+ w tym modelu?

Patrz: https://solarkurier.pl/news/169801/dreambox-kontra-vu.html?news_page_id=4

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kedar1 napisał:

Być może to wina dodatku ciplushelper ,który w softach Open ATV i Vti odpowiada za działanie modułow Ci+. W Dreamboxie 920 uzywam softu oryginalnego i dodatku Dreamciplus

Czemu ma służyć tak beznadziejne porównanie obu tunerów na całkowicie różnych softach i pisanie że na jednym działa lepiej, a na drugim gorzej? Jak chcesz się bawić w takie porównanie, to ładujesz na oba tunery ten sam soft w tej samej wersji np. openpli i wtedy wykonujesz sprawdzenie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

 

Mam niebieski moduł i kartę Cayman. Kupiłem je miesiąc temu w sklepie w Legnicy, a miesiąc próbny dobiega końca, więc chcę doładować kartę.

 

Witryna sklepu w Legnicy prosi o podanie numeru karty i numeru modułu. Numer karty jest łatwy. Numer modułu jest problemem, ponieważ na module są cztery numery i nie wiem, którego użyć. Pierwsza numer to numer seryjny („S / N”). Druga numer to (myślę) numer części („P / N”). Trzecia numer ma 12 cyfr, a czwarta numer ma 14 cyfr.

 

Czy ktoś może powiedzieć, którego numeru mam użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do doładowania na stronie Canal+ wystarczy numer karty :)

 

Mam nadzieję, że masz świadomość, że to "doładowanie" w sklepie z Legnicy, to tak na prawdę umowa na kogoś tam. Nie lepiej podpisać samemu ? Będziesz miał dostęp do konta abonenta, NC+ GO, C+ OTT. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze.

Po długich perypetiach, najpierw moich zdrowotnych związanych z covidem, a potem z ewidentnym błędem pracowników Canal + którzy wprowadzili niepoprawny numer karty do systemu to wreszcie mam to co chciałem.

 

Dzięki nieocenionej pomocy kolegi z tego forum czyli -  lukx95,  który potrafi wiele zdziałać i nacisnąć odpowiednie "guziki", Cyfra + przyjęła ode mnie dwa dekodery oraz dwie karty Cameleon. Wydano mi dwie karty Cayman z najnowszymi modułami Cam Ci. Dostałem to co chciałem i jestem w pełni zadowolony.

Tam jak pisałem powyżej wszystko to z pewnymi perturbacjami lecz bez kolegi  lukx95  wydaje się, że wszystko to byłoby niemożliwe.

 

Pozdrawiam Was i uważajcie na swoje zdrowie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.  Na Canal+ Now włączyli to na stale juz chyba od ponad miesiąca.   Ten kanał jest niegwarantowany w żadnym pakiecie , więc zrobili sobie z niego miejsce do testowania?

W sumie lepiej niech to robią na kanale na ktorym praktycznie nic nie ma , niz na Canal+4K

W kazdym razie dostęp do Canal+Now przez OTT , odbywa sie bez przeszkod

Edytowane przez kedar1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...