Skocz do zawartości

Handel w niedziele


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Handel w niedziele  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś za zniesieniem zakazu handlu w niedziele?



Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, michael112 napisał(a):

Nie wiem czy koniecznie w niedziele, ale faktycznie urzędy powinny być dłużej otwarte. Obecnie urzędy są czynne raz w tygodniu dłużej niż do 16.00, przy czym to "dłużej" oznacza 18:00 a czasami zaledwie 17:00. W wielu przypadkach to nie załatwia problemu i rzeczywiście powinny być czynne co najmniej do 19-20, albo alternatywnie, kilka godzin w sobotę.

Notabene, przypomina mi się dziekanat u mnie z czasu studiów, który nigdy, w żaden dzień tygodnia, nie był czynny dłużej niż do... 14.00 albo 14.30, jakoś tak. I nigdy nie był otwierany rano wcześniej niż o 9:30 - to tak, jakby komuś się zamarzyło go odwiedzić przed pracą (tak, niektórzy studenci pracują). Oczywiście, mowa o dniach roboczych. Mało tego, nie był nawet czynny we wszystkie dni robocze, tylko 4 jeśli nie 3 razy w tygodniu.

Przy czym w urzędach jest tak, że jeśli danego dnia czynny on jest do 17-18, to na przykład w piątki pracuje się tam krócej.

 

Zaś dziekanaty to w ogóle osobna historia, u mnie też te godziny były dość skrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, michael112 napisał(a):

@daniel103108

Ja tam jak już wcześniej wspomniałem, jestem za otwartymi sklepami w niedziele. Doskwiera mi to tak bardzo, że prawdopodobnie będzie to miało duży wpływ na moją decyzję w październiku przy urnie wyborczej.

Będzię to miało wpływ na decyzję, odrzucę te opcje, które będą za handlem w Biedrach, Lidlach i Carrefourach w niedziele.

Czy w Portugalii, Niemczech i Francji te sklepy są wtedy otwarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michael112 napisał(a):

Nie wiem czy koniecznie w niedziele, ale faktycznie urzędy powinny być dłużej otwarte. 

Jak nie wiesz to zacznij pracować w delegacji na drugim końcu PL to się dowiesz.

 

4 minuty temu, JokerX napisał(a):

Gdy firmy będą miały w piorytecie zastąpić ludzi robotami. To wtedy pewnie byś zaczął protestować że czemu zabierają pracę.

Te niedziele były też dobre dla studentów by zarobić pieniądze.

Niech zastępują oby im się to udało. Większość ludzi i tak by pracowało co nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czerstwy napisał(a):

Rozumiesz że do zbiornika wchodzi tylko  określona ilość paliwa? Jadąc z jednego końca PL na drugi co mam mieć kanistry z paliwem z sobą?

Nie widzisz że sklepy inwestują w minimalnie kontaktową opcję sprzedaży czyli kasy samoobsługowe. ORLEN ma nawet samoobsługową aplikację ORLEN Pay przez którą wystarczy że zeskanujesz QRcode i możesz zapłacić. Nie widzisz że takie inwestycje powodują zwolnienia pracowników.

Edytowane przez JokerX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

@czerstwy To nie jeździj, wypocznij i daj wypocząć innym :P

Piszę nie konkretnie o sobie ale jak widać kompletnie nie znasz życia ani rzeczywistości.

4 minuty temu, JokerX napisał(a):

Nie widzisz że sklepy inwestują w minimalnie kontaktową opcję sprzedaży czyli kasy samoobsługowe. ORLEN ma nawet samoobsługową aplikację ORLEN Pay przez którą wystarczy że zeskanujesz QRcode i możesz zapłacić. Nie widzisz że takie inwestycje powodują zwolnienia pracowników.

Widzę dzień w dzień jak ludzie sobie z tym nie radzą lub im ktoś musi nabić np alkohol. Kolejna sprawa tam nie zapłacisz gotówka a dużo ludzi tak płaci.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Znam doskonale. Jedyne czego nie znam, to odpowiedzi na pytanie czemu wybrani mają odpoczywać. Na to pytanie nikt nie udzielił odpowiedzi. Moja dyskusja w zakresie wyjazdów to oczywiście przekoloryzowany sarkazm, ale idąc tym tropem wolnej niedzieli, wstrzymajmy transport wszelaki z towarem do sklepów, przecież kierowcy ciężko pracują i potrzebują dnia wolnego. A to że towaru na półkach w poniedziałek rano nie będzie, no trudno. Taka cena za wolną niedzielę.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Jedyne czego nie znam, to odpowiedzi na pytanie czemu wybrani mają odpoczywać.

Zgadzam się z tobą wyjątkowo. Należy zlikwidować wolne niedziele i święta. Wszyscy 365 dni w roku do roboty i skończy się to narzekanie.Po co komu to wolne?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel103108 No tak nie brakuje, bo w nocy z niedzieli na poniedziałek, ktoś ten towar dostarczył, wioząc go całą niedzielę. Jemu wolne się nie należało. Taka sprawiedliwość :)

1 minutę temu, aandin napisał(a):

 Należy zlikidować wolne niedziele i święta. Wszyscy 365 dni w roku do roboty i skończy sie to narzekanie.Po co komu to wolne?

Błędne podejście. Wszyscy mają wolne w niedzielę. Wtedy będzie uczciwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

@czerstwy Znam doskonale. Jedyne czego nie znam, to odpowiedzi na pytanie czemu wybrani mają odpoczywać. Na to pytanie nikt nie udzielił odpowiedzi. Moja dyskusja w zakresie wyjazdów to oczywiście przekoloryzowany sarkazm, ale idąc tym tropem wolnej niedzieli, wstrzymajmy transport wszelaki z towarem do sklepów, przecież kierowcy ciężko pracują i potrzebują dnia wolnego. A to że towaru na półkach w poniedziałek rano nie będzie, no trudno. Taka cena za wolną niedzielę.

Kierowca już nie jeżdzi tak jak kiedyś no chyba że na magnesie. Ma określone godziny pracy i pauzy i kombinowanie nie bardzo sie opłaci. Wiem co to znaczy pracować w soboty ,niedziele czy święta. Przepracuj jeden z drugim w miesiacu z 300 godzin to porozmawiamy.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

@daniel103108 No tak nie brakuje, bo w nocy z niedzieli na poniedziałek, ktoś ten towar dostarczył, wioząc go całą niedzielę. Jemu wolne się nie należało. Taka sprawiedliwość :)

Oni to cwanie obchodzą zaczynając po północy z niedzieli na poniedziałek, wiem bo byłem swego czasu na rozmowie o pracę. Taki właśnie myk stosują, by nie było że jest to praca w niedzielę. Mowa oczywiście o pracownikach zatrudnionych jako sprzedawcach w sklepie. Nie wiem jak to wygląda z dostawcami ale przypuszczam że podobnie ale głowy nie dam.

Edytowane przez daniel103108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, daniel103108 napisał(a):

Oni to cwanie obchodzą zaczynając po północy z niedzieli na poniedziałek

Ja też wiem bo mam koleżankę, która pracuje układając towar w dużym markecie. Kiedyś go układała wieczorem w niedzielę. Teraz musi wstać w środku nocy a dokładniej o północy z niedzieli na poniedziałek być już w markecie. Taki dobrostan za wolną niedzielę.

2 minuty temu, czerstwy napisał(a):

Pracują po ok 300 godzin w miesiacu i maja do pracy kilkaset km?

To w końcu problemem jest 300 godzin czy praca w niedzielę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nikomu nie będzie kazał pracować 300 godzin w miesiącu ani 365 dni w roku. To, że ktoś będzie pracował w niedzielę nie zmieni miesięcznej, godzinowej normy. 
Po prostu potrzeba podejść do tego z głową zamiast bawić się w tani populizm o spędzaniu czasu z rodziną. 
Mi bardziej od pracy w niedzielę przeszkadzała praca w święta. To było faktycznie irytujące ale już niedziela mi nie przeszkadzała. Dzięki temu miałem w tygodniu wolne i mogłem o wiele lepiej ten czas wolny spożytkować niż mógłbym to zrobić w niedzielę. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja też wiem bo mam koleżankę, która pracuje układając towar w dużym markecie. Kiedyś go układała wieczorem w niedzielę. Teraz musi wstać w środku nocy a dokładniej o północy z niedzieli na poniedziałek być już w markecie. Taki dobrostan za wolną niedzielę.

Jakoś małe sklepy zaczynają od 06:00 czy w przedziale 06:00 nawet 8:00  i dają radę. Kwestia nazwałbym to podejścia do pracownika. Nikt nie robi dużych zakupów o 6:00 rano  i nawet o 10:00 zwłaszcza w poniedziałek. Nikt też nie wykupi stragana owoców i warzyw o tej porze. Chleba też nie braknie, -większość to wypiek na miejscu. Większość kupuj coś do pracy, a nie jedzie z pełnym wózkiem do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czerstwy napisał(a):

Problemem jest to że zapewne ci co tyraja w tygodniu będą na tych zmianach w niedzielę.

Wystarczy stworzyć mądre prawo, którego nie będzie dało się obejść i wówczas taki pracodawca będzie musiał tak zorganizować sobie pracowników, aby zapewnić na te dodatkowe godziny i niedzielę ludzi. Powtarzam jeśli nie będzie chętnych, sam zamknie.

@daniel103108 Ale jest różnica miedzy małym sklepem o dużym marketem. Zapewniam Cię że ma co robić w nocy z towarem. Po sobocie są duże braku na półkach, które trzeba uzupełniać.

Poza tym ktoś musi rozładować ciężarówki z towarem do magazynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja też wiem bo mam koleżankę, która pracuje układając towar w dużym markecie. Kiedyś go układała wieczorem w niedzielę. Teraz musi wstać w środku nocy a dokładniej o północy z niedzieli na poniedziałek być już w markecie. Taki dobrostan za wolną niedzielę.

To w końcu problemem jest 300 godzin czy praca w niedzielę? :)

Ciekawe bo często widzę jak w ciągu dnia wykładają towar. Co jest nie raz utrudnieniem bo alejki są wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Wystarczy stworzyć mądre prawo, którego nie będzie dało się obejść i wówczas taki pracodawca będzie musiał tak zorganizować sobie pracowników, aby zapewnić na te dodatkowe godziny i niedzielę ludzi. Powtarzam jeśli nie będzie chętnych, sam zamknie.

To jest stworzone soboty i niedziele u mnie płatne 100% jest dwa razy ściagany podatek 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, daniel103108 napisał(a):

Nikt nie robi dużych zakupów o 6:00 rano  i nawet o 10:00 zwłaszcza w poniedziałek.

Jak nie robi jak robi. Nieraz byłem po coś w takim Lidlu przed 7 i brałem ostatnią sztukę czy przedostatnią - na przykład taki Lidlomix. Moi rodzice uwielbiają zakupy robić razem z kurami. Jak były te dzikie promki w Lidlu to ludzie już od świtu przed sklepem koczowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MartinFC napisał(a):

Ciekawe bo często widzę jak w ciągu dnia wykładają towar. Co jest nie raz utrudnieniem bo alejki są wąskie.

Wykładaja i to cały czas w jednej sieci.Jedna kasa otwarta kolejka przez pół sklepu ale towar najważniejszy. Byłem w wielu miastach w tej sieci i praktycznie wszędzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Wystarczy stworzyć mądre prawo, którego nie będzie dało się obejść i wówczas taki pracodawca będzie musiał tak zorganizować sobie pracowników, aby zapewnić na te dodatkowe godziny i niedzielę ludzi. Powtarzam jeśli nie będzie chętnych, sam zamknie.

@daniel103108 Ale jest różnica miedzy małym sklepem o dużym marketem. Zapewniam Cię że ma co robić w nocy z towarem. Po sobocie są duże braku na półkach, które trzeba uzupełniać.

Oczywiście że jest. Ale artykuły jak chleb czy inne nie wyprzedają się do zera. Jest pewne wybrakowanie ale takie artykuły są uwzględniane jako podstawa zaopatrzenia na rano. Piwsko, czipsy czy orzeszki nawet jak zejdą do zera to raczej mało kto zaopatruje się rano o 6:00 a jeśli nawet, to raczej nie umrze z głodu jak ich nie dostanie.

@Kirk Oczywiście że są tacy klienci co lubią zakupy robić rano, dlatego coś na promocji rano jak jest to schodzi. Nie wiem jak w Twoim przypadku jest że jest aż takie obłożenie. Sklep z literką "K" otwierany jest od zazwyczaj od 6:00 przynajmniej w większości swych sklepów w Krakowie i pracownicy przychodzą na tą właśnie godzinę i da się wszystko rozłożyć na czas i też klienci "czatują" pod sklepem.

edit: @Kiler, przeprszam nie chodziło mi o Użytkownika @Kirk.

Edytowane przez daniel103108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...