Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

Noże

Może czy bardziej noże na TVP ? 

 

 TVP ze wszystkimi dużymi programami  chyba ich jest aż   3  - TVP1, TVP2 i TVP INFO ma niewiele większe dochody niż populane stacje  mediów niezależnych  jak Polsat czy TVN. 

Finalnie przynosi tylko starty gdyby nie dofinansowanie dodatkowe z tytułu abonamentu.   W tym roku nawet przyniosła starty większe niż 50 mil zł czyli przekraczające wpływy z abonamentu i dotacje rządowe z tytułu abonamentu ! 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pawop napisał(a):

Przerost formy nad treścią

Ja bym raczej powiedział, że przejście z XX wieku do XXI wieku

Wcześniej studio TVP info było dość przestarzałe i nadawało się do gruntownego remontu

Choć mogę ci trochę przyznsć rację, bo 2 studia dla Wiadomości i panoramy to trochę za dużo - wystarczyło by jedno - tak jak przez dłuższy czas było, gdzie wiadomości, Teleexpress i panorama, były nadawane z jednego studia

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10 

Redaktorzy TVP puszyli się jak pawie że mają najnowocześniejsze studio w świecie, nawet jak ktoś pamięta helikopter im w studiu wtedy latał i to miała być ta nowość w efektach specjalnych rodem z kina klasy C... :)  

 

@doncoyote  a wiesz że mi się osobiście Reszczyński wcale jakoś nie podobał przez pierwsze tygodnie Teleexpressu ?  Z czasem się przyjęło. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mtv napisał(a):

Sam program 19:30 ze względu na brak odpowiednich warunków wyglądał pod względem technicznym słabo. Jednak cała nowa oprawa programu 19:30 musiała zostać przygotowana już jakiś czas temu, a nie w przeciągu kilku godzin od przejęcia kontroli nad TVP. Najprawdopodobniej oprawa dla nowego kanału informacyjnego TVP, który według niektórych ma nazywać się TVP24 już również jest przygotowana.

Mylisz się- właśnie tak było- czytałem gdzieś w innym miejscu

 

1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Pewnie niektórzy  spodziewali się programu na poziomie i z wyglądu podobnego do TVN jak widać zawiedli sie. Media publiczne nie dorównują niestety prywatnym w jakości  ale  mogą dorównać pod względem informacyjnym czego nie robiły przez ostatnie 8 lat. 

 Mylisz się- to medium partyjne choć w jednym ostatnio dorównywało a może i nawet jest nowocześniejsze niż ma Polsat a nawet TVN- wystarczyło kilka % dotacji nie rozkraść, efekty tego zobaczysz niedługo, sytuacja się oczyści i przy konsolach zasiądą fachowcy na nie pisowskie wyrobniki od pasków i klaskania reżimowi. Cierpliwości

 

25 minut temu, mara68 napisał(a):

Dzisiaj w tych W-19.30. wywiady na ulicach to reporterzy robili jakby z obawą. Chyba tylko w jednym przypadku na mikrofonie było logo TVP podajże Poznań. Na pozostałych materiałach już bez ,,budki" z logo TVP.

Albo masz słaby wzrok, albo celowo wprowadzasz zamęt- ja kostki widziałem na chyba* każdym mikrofonie

* to chyba to tylko asekuracja bo były na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżka dziegciu do beczki miodu. Nowy serwis Jedynki pominął bardzo ważne wydarzenie jak przyjecie paktu migracyjnego. Nie było informacji o ile dobrze pamiętam o uchwale KRS,  pominięto fakt uszkodzenia ciała poseł Borowiak, zaczeli od materiału atakującego poprzednią ekipę i PiS) i zakończyli tym samym , oczywiście nie dopuszczając głosu przeciwnego .  Wiec taki Tvn BiS, nie widzę potrzeby oglądania podróbki jak mogę oryginał. Oczywiście zrobienie lepszego serwisu od Wiadomości sprzed 8 lat to żaden wyczyn.

  • Popieram 3
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam się szczerze liczyłem po cichu na powrót Wiadomości TVP (oprawa i opakowanie techniczne) z lat 2011-2015. Tamta oprawa, kolorystyka i dynamika były bardzo w porządku. Zmiana nazwy jak dla mnie niepotrzebna. Ktoś stworzył nawet parę lat temu pejoratywny slogan "19:30 - jedyne słuszne treści". Treść trzeba było zaorać tak jak zrobiono, ale sam program ma swoja historię.

Edytowane przez kubus.kul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, doncoyote napisał(a):

Ten cały Marek Czyż będzie tam na stale bo bardzo nieprzyjemny gość , mógł by jakiś magazyn kryminalny prowadzić ale nie wiadomości czy jak to się tam teraz nazywa.

Spójrz na Michasia Adamczyka. Ten sprawia wrażenie nieprzyjemnego faceta i jakoś widzowie dawali radę. Dadzą i teraz. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internet widzę raczej pozytywny odbiór nowego programu informacyjnego TVP. Mimo, że poprzeczka wysoko nie została postawiona to i tak czapki z głów, że w tak krótkim czasie udało im się to ogarnąć do takiego stopnia. Wiadomo, paski z nazwiskami za krótko, kilka literówek ale to dla mnie sprawa trzeciorzędna. W programie informacyjnym najważniejsza jest treść i sposób przekazu. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Muszą być wykazane bo taki jest wymóg prawa a nie że tak jest jak twierdzisz. 

 

To czy dostaną te pieniądze to już  sprawa.

Czyli mówiąc krótko osoby które tu suflowały że jak media są "nasze" to pieniądze już są na dofinansowanie, po prostu mówiły nieprawdę.

Właśnie wczoraj za późno włączyłem jeden z serwisów gdzie na mównicy sejmowej wyjaśniał to nowy Minister Finansów. Powiedział mniej więcej coś takiego jeśli dobrze zrozumiałem że pieniądze są w budżecie zaplanowane, ale są zamrożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pysiunia0009- grupę rekonstrukcyjną Goebbelsa właśnie pożegnaliśmy- więc na chwilę w czasach przejściowych może być i Dziennik TV, mając na uwadze że to pierwszy dzień liczę że dziś przeskoczą na lata 90-te a idąc tokiem tego rozumowania i ku Twojej rozpaczy do BN wrócą jako telewizja XXIw.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, prysiu86 napisał(a):

Wczorajsze neo wiadomości, wyglądały jak grupa rekonstrukcyjna Dziennika TV z czasów PRL.

A coś konkretniej? Jakie konkretnie masz zarzuty, które materiały wyglądały jak za czasów Dziennika? Bo ja spotykam się z takimi komentarzami ale raczej rozwinięcia i wytłumaczenia już znaleźć nie mogę ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żeby te wiadomości bezstronne były , pokazywali protest 5 osób przeciw TVP. Ale ludzie też okazywali poparcie pod ich gmachem . Siłowe wejście było było tu pominięte no i pakiet migracyjny najważniejsza wiadomość dotyczącą wszystkich Polaków a tu nic zero informacji.

Czyli hejt zastąpili cenzurą i gdzie tu bezstronność ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kirk napisał(a):

Jest znana oglądalność pierwszego wydania nowego programu.

 

Jaki kosmos! Oczywiście mamy tutaj efekt ciekawości i to zaraz spadnie, ale zagrożone mogą być Fakty najbardziej. Ciekawe ile było na TVP Info dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, prysiu86 napisał(a):

Wczorajsze neo wiadomości, wyglądały jak grupa rekonstrukcyjna Dziennika TV z czasów PRL.

 

Za to "Wiadomości" sprzed środy

wyglądały jak grupa rekonstrukcyjna "Vesti" z czasów Władimira Putina oraz "Panorama" z czasów Aleksandra Łukaszenki. I nie, wczoraj hejtu, nienawiści i pasków grozy nie widziałem.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OlafS napisał(a):

Albo masz słaby wzrok, albo celowo wprowadzasz zamęt- ja kostki widziałem na chyba* każdym mikrofonie

* to chyba to tylko asekuracja bo były na pewno.

Czytaj dokładniej. Napisałem ,,wywiady na ulicach" mówiąc bardziej dokładnie wśród zwykłych ludzi. Właśnie sprawdziłem na YT i tam mikrofony były bez loga TVP. I tylko o to mi chodziło pisząc że ,,robili to z obawą".

Na marginesie to ,,niezła asekuracja" z twojej strony. Najpierw obrażasz a potem piszesz, że chyba... tak było. A wystarczyło dokładniej przeczytać i sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany oceniam na wielki plus, zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę, jak szybko zostały przeprowadzone. Nazwa 19.30 nie do końca do mnie przemawia, bo jak ktoś słusznie zauważył, co z serwisami o innych godzinach? Ale to akurat detal, bo najważniejsza jest zmiana merytoryczna z programu wściekle propagandowego na faktycznie informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomo21 napisał(a):

Ale to akurat detal, bo najważniejsza jest zmiana merytoryczna z programu wściekle propagandowego na faktycznie informacyjny.


Nie powiedział bym że program jest faktycznie informacyjny , raczej jest wybiórczy.

 

Ja oglądałem informacje z Polsatu TVN i TVP dawało mi to mniej więcej obraz całości teraz z cenzurowanym tvp duża część informacji mnie ominie. 
Ale powinienem się cieszyć że nie ma hejtu ale nie wiem czy gorszy był hejt czy pomijanie niewygodnych informacji w miłej atmosferze .

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...