Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej bawiły mnie filmiki z tworzenia czołówki. Jakiś pan siedzący obok drugiego pana macha rękami pokazując, symulując lot kamery. Pan korespondent z USA siedzi obok kompozytora muzyki. Ten sobie brzęka na klawiszach i mówi co nim kierowało a pan korespondent kiwa znacząco głową chociaż chyba nie ma pojęcia o czym mówi ten pierwszy. :) Całą otoczkę wokół tego robili niczym przy powstaniu filmu który ma zebrać kilkanaście Oscarów :) Są przyznawane różne nagrody za czołówki, jingle itd. Coś czuję że czołówka Wiadomości nie dostanie żadnej nagrody. Wydaje mi się że w tej branży nadal dominuje trend minimalistyczny a nie jakieś realistyczne animacje 3D. Np. interfejs nowego Androida jest "flat". Na tym się powinni wzorować. No chyba że chcą trafić do innej grupy odbiorców niż użytkownicy smartfonów i tabletów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nowa czołówka jakaś taka słaba się wydaje. Nie pasuje ona, do podobno, najpopularniejszego serwisu informacyjnego w Polsce.

 

Ten zegar przypomina jakbyśmy byli w Anglii, a nie w Polsce. Czy jakiś zegar powinien być tłem dla prowadzącego Wiadomości? Chyba raczej nie.

Studio - ma się nijak do nowej czołówki.

 

Czy ten dźwięk pasuje do Wiadomości? Mnie osobiście nie przekonał, a tak zapowiadano, że to normalnie jakieś arcydzieło...

 

Ogólnie, uważam zmiany w czołówce na minus.

 

Czy to jest to, o co chodziło? Ja uważam, że nie. No chyba, że nowa czołówka jest dla Polaków żyjących w Anglii, nie w Polsce. Może ma im pokazywać Polskę jako Anglię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no,

Wyraźnie większe zainteresowanie

 

TVP zaczyna już się pokrętnie tłumaczyć, ze to tylko inspiracja, zapożyczenia to normalna rzecz, że koła w samochodach też są takie same i że są inne miasta.

Coraz bardziej się pogrążają

 

Artykuł na ten tamat i tluczaczenie się TVP: http://natemat.pl/128921,nowa-czolowka- ... a-to-norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plagiat? Nie przesadzajmy. Po prostu twórcy czołówki Wiadomości inspirowali się czołówką z ITV, tylko zrobili to po swojemu. Zresztą, motyw z miastami ma także RTL, i nikt tam ich się nie czepia że skopiowali to z ITV. Dziwne że nikt nie odkrył tego, że kilka stacji telewizyjnych używa (lub używało) w swoich programach motywu muzycznego z ITV z 1996 roku (np. TV Republika w paśmie "Republika na żywo", kiedyś polskie iTV w programie plotkarskim "Njusy")... A tak w ogóle to motyw z miastem i wieżą zegarową jest wykorzystywany w ITV od 1967 roku. A lot po Londynie to w 1984 wprowadzili.

 

Więc, nie przesadzajmy z plagiatem. Wyszło dobrze, podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plagiat jest oczywisty. Tylko kwestia jest tego, czy dogadali się z ITV, czy też po prostu jak to w Polsce bywa, zapłacili komuś grube pieniądze, a ten ktoś zamiast wykonać swoją pracę zerżnął bezczelnie całość z już gotowego intra. Całe szczęście, że pan rzecznik nie sprawdza prac dyplomowych, bo wtedy dopiero byśmy mieli mnóstwo ludzi z inspirowanymi tytułami naukowymi (co prawie się udało jednemu panu biznesmenowi i znów było widać, że Polska głównie korupcją, kolesiostwem i wspólnymi interesami stoi).

 

Moim zdaniem, jakbym miał zgadywać, dogadali się z ITV, bo nie wierzę, żeby w TVP pracowali ludzie, którzy nie znają czołówek choćby z kilku najważniejszych stacji w Europie. Po prostu pewnie myśleli, że odtrąbią sukces i wszyscy będą ich wychwalać za innowacyjność itp. A tu niestety, my złośliwie oglądamy nie tylko rodzime stacje telewizyjne i numer nie przeszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba nie zna definicji plagiatu.

Definicja plagiatu jest bardzo złożona i bardzo długa w definiowaniu. Ograniczę się tylko do czterech zdań:

Plagiat to pojęcie należące do języka potocznego, a nie prawnego. Oznacza kradzież utworu, lub pomysłu. Plagiator przypisuje sobie cudzą twórczość. Jest to zawsze naganne moralnie, ale nie zawsze stanowi naruszenie praw autorskich, lub pokrewnych, więc nie zawsze pociąga za sobą sankcje cywilnoprawne, lub karne.

 

Zatem, to jest plagiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie czy to jest plagiat czy nie, nie możemy mówić o rewolucji innowacyjności

Poza tym TVP twierdział, że chciała się wyróżnić nieszablonową czołówką, ale jak widać i sami przyznają, że ich czołówka jest podobna do innych

Czyli zamiast kręcacych się powszechnie stosowanych kul ,skopiowali podróż nad miastami - nie zmienia to faktu, że i tak użyli czegoś co już było

A 5 lat temu dronów nie używano i mimo to zrobili taką czołówką w UK, dlatego tłumaczenie o dronach LIVE p. rzecznika TVP są śmieszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem czy ktoś wziął to pod uwagę, ale od 5 lat w ITV nie ma lotu po mieście w czołówce.

 

Czyli co, już z tego nie korzystają to można zrzynać? (pomijając kwestię praw autorskich, których zrzec się nie można, przynajmniej w Polsce)

 

Zatem, to jest plagiat.

 

Moim zdaniem oczywisty, tłumaczenia, że przecież jest inne miasto są absurdalne, bo akurat to normalne, że nie będą w czołówce polskich Wiadomości pokazywać Londynu. "Identyczność" głównie odnosi się do ujęć kamer (choć to raczej nie rzeczywiste ujęcia a wynik pracy grafików komputerowych), ale także i muzyka to praktycznie kalka z wersji ITV. Zresztą oczywistości nie trzeba tłumaczyć, bo jak oba intra wyglądają każdy widzi.

 

Jednak ja cały czas bym się skłaniał ku temu, że TVP za to zapłaciła i jest to za porozumieniem, jak nie z ITV, to z twórcami intra dla ITV. Nie wierzę, że w mediach mogliby pracować ludzie, którzy myśleliby, że taki przekręt przejdzie w dzisiejszych czasach bez echa. Za to jestem w stanie uwierzyć, że mają swoich widzów za "mało sprytnych" i stąd wciskanie na potrzeby odbiorcy krajowego bajki o innowacyjności itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...