Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny materiał do tego wspomnianego w artykule wyemitowała Panorama. Możliwe że TVP uznała, iż w taki dzień nie wypada wyciągać złych rzeczy człowiekowi. W końcu podobno o zmarłych mówi się albo dobrze, albo wcale. Jednak moim zdaniem jeśli w materiale wspomnieniowym pojawia się taka postać jak Jaruzelski, to wzmianka o nim powinna zawierać to, kim on był, w czym brał udział oraz ilu lat dożył. Zgrzytem jest też tekst prowadzącego zapowiadający materiał "wspominamy tych, którzy odeszli, a których po prostu trzeba pamiętać, a także tych, którzy nas zachwycali." Trochę to się gryzie z postacią Jaruzelskiego. Moim zdaniem najlepiej byłoby zrobić osobne materiały o zmarłych w minionym roku z każdej dziedziny życia, np. jeden materiał o ludziach sceny, drugi o ludziach mediów itd... Uniknęlibyśmy tego dość nieprzyjemnego uczucia.

 

Swoją drogą w Panoramie zrobiono dobrze, bo w tym corocznym przeglądzie nie wspomniano o Andrzeju Turskim, ale to dlatego że o nim przygotowano osobny materiał. Piękny gest od kolegów. (wiem, to taki off-top, ale pasuje do wątku o materiałach na Wszystkich Świętych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem ostatnio ''Wiadomości'' nie są już programem informacyjnym lecz... magazynem tematycznym, w którym każdy z reporterów tego programu ma swój własny kącik: Dobrosz-Oracz (Sejm), Dziubka i Tacik (polityka), Siegieda (gospodarka), Byszewska (medycyna), Kruszniewska, Szewczak, Bojke (Świat), Stepan (Świat lub tematy społeczne), Dawidowicz (sprawy kryminalne), Feder (absudry). W ''Wiadomościach'' częstymi tematami są... ludzie bądź dzieci, którzy szukają pomocy.

 

Także najbardziej dziwnym reportażem we wczorajszych ''Wiadomościach'' był materiał Magdaleny Wolińskiej-Riedi o miejscowości Corleone na Sycylii, że aż brak słów co o tym powiedzieć.

 

Ciekaw jestem natomiast co się stało z Jarosławem Kusiem i Anną Hałas-Michalską - zwolnieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław Kuś jest w "Panoramie" TVP2.

 

To już taki trend u nas i chyba nie tylko w Polsce. Programy z założenia informacyjne, stają się programami publicystycznymi. W większości materiałów są eksperci, którzy komentują! A potem się dziwić, że nie ma czasu antenowego na informacje z kraju i ze świata, z ostatniej doby. Absurdem są informacje o wydarzeniach, które zdarzyły się nawet tydzień temu. W serwisach informacyjnych powinny być informacje o wydarzeniach z ostatniej doby. I brak rzetelności i obiektywizmu wręcz poraża. I to nie dotyczy tylko "Wiadomości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nowa czołówka najchętniej oglądanego polskiego telewizyjnego programu informacyjnego, wykonana w animacji 3D, zaskoczy nie tylko wizualnie. Uzupełni ją muzyka, jakiej jeszcze nie było...

Czy na prawdę mają tyle kasy, że nie wiedzą, co z nią zrobić?! Nowa czołówka! I co ona wnosi do wiadomości? Będą tylko te dobre? Mlekiem i miodem płynące?! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciągnie nowych widzów? Na ile, na jeden dzień. Inwestowanie w czołówkę, zamiast najpierw poprawić jakość programu przechodząc na HD, wygląda jakby ktoś sobie ładnie wypastował buty nie widząc, że całe ubranie ma potargane i dziurawe. U nas w kraju jakoś normalne myślenie rzadko do głowy komuś przychodzi. Wszystko robią na odwrót, a potem płaczą na odpływ widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.info/18273005/nowy-rozdz ... mosci-tvp1

 

Ja się może nie znam, ale to nic porywającego jak dla mnie.

Nie chcę być uznany za malkontenta, któremu ciągle nic się nie podoba, ale serio jakoś tak... Może przyzwyczajenie robi swoje... i Rubik. :D

A Wy co sądzicie o tej nowej czołówce wizualnej i muzycznej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nowa czołówka bardzo sie podoba. Muzyka świetna, choć mogłabybyć troszkę bardziej w niektórych momentach mocniejsza. Brakuje mi jakiegoś przejścia zaraz na początku po zapowiedziach. Jest tam takie urwanie i przeskok od razu do studia. Szkoda że jest jak zwykle takie samouwielbienie Warszawy. Zresztą serwisy informacyjne dzielą Polskę na strefy - Warszawa (pępek Polski) i reszta kraju (mało ważna), ale to tak na marginesie.

Nową czołówkę ma też Sport i pewnie Pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapowiadali, ale wyszło słabo.

Brakowało mi jeszcze czegoś, wcześniej w tym tonie był początek i pozniej muzyka się rozwijała. Brakowało wyrazistych skrzypiec albo wiolonczeli. Za dużo instrumentów dętych moim zdaniem.

[beep] nie urywa

 

Jest bardzo przeciętnie

 

A animacja 3D słaba. W Polsce mamy tylko Gdańsk i Warszawę? Edit: Zauważają jeszcze Kraków. Pozostałe miasta, z resztą jak to mają w swoim zwyczaju w materiałach, ignorują.

Muszę przyjechać do Warszawy i pooglądać ten super zegar na PKiN

 

 

Tadla jak ma w swoim zwyczaju kłamała że witają w lepszym obrazie. Jakość jest dalej tragiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, jak @flejp. Trochę nadużywane są te epitety z serii "rewolucja" i "nowy rozdział". Jedynie taką rewolucje odczułem, kiedy "Fakty" zmieniły swoją czołówkę w (chyba) 2004 roku, późniejszą "rewolucję" w studiu "Faktów" też przyjąłem dość sceptycznie. No jest coś nowego, okej, może być. Rewolucją to bym nazwał, gdyby Beata Tadla napisała na kartce A4 "Wiadomości", pokazała to do kamery coś tam nucąc pod nosem, po czym zaczęła program. To by dopiero była czołówka! :mrgreen:

 

Początkowo chciałem napisać, że intro wygląda przeciętnie, ale obejrzałem sobie je kilka razy i to byłoby niesprawiedliwe. Jest dopracowane, ale zastanawiam się czy zamiast do "Wiadomości" nie powinno być ono użyte raczej w reklamie nowej części "The Sims" albo jakiejś innej gry/symulatora miasta. Kwestia przyzwyczajenia pewnie.

 

Niestety, czołówka nie zapada w pamięć. Nie ma w niej nic charakterystycznego. Dotyczy to tego co widzimy i słyszymy.

 

W tej chwili, moim zdaniem, to "Wydarzenia" mają najlepszą oprawę wizualno-dźwiękową, po tym jak "Fakty" porzuciły swoją z bardzo zapamiętywalną muzyką z intra, którą dwukrotnie nawet słyszałem w autobusie, jako dzwonek telefonu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W Polsce mamy tylko Gdańsk i Warszawę?

 

Przeczytaj mój post powyżej :)

W czołowce pojawił się jeszcze Toruń, Wrocław, bodajże GOP i Kraków. Przydałby się jeszcze Poznań i Łódź (jedne z ważniejszych miast w PL).

Ale w czołówce Pogody i Sportu tylko Warszafka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja idzie od północy z Gdańska do Krakowa i zawraca na Warszawunię.

Gdzie widzisz Wrocław? Oglądałem czołówkę dwa razu i nie zauważyłem.

A chyba powinno być widać. Osoby oglądające tylko w TV, na bardzo słabej jakości emisji tez nie zauważą. To chyba nie chodzi o oglądanie w zwolnionym tempie klatka po klatce żeby cos zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...