Skocz do zawartości

Eutelsat Hot Bird 13B ma problemy (?)


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.09.2021 o 10:44, Jorg1980 napisał:

Odnośnie operatorów trzeba położyć kasę na stół i przejść na Astrę

A dlaczego Astrę jak jest masa innych satelitów i operatorów. Przyjmując że koszt przestawienia jednej anteny to 100 zł, myślę że za mniej nikomu nie będzie chciało się chodzić/jeździć, to przy 5 mln. abonentów (PB i C+) wychodzi nam koszt 500 mln. złotych. Przypuszczam że PB i C+ mają ciekawsze pomysły na wydanie takiej kasy niż zmiana satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobra sprawę to polsat, tvn, canal+ i tvp by mogli zrzucić się na polskiego satelitę. 200 mln euro chyba na to trzeba. Tyle by spokojnie nazbierali do spółki. I by się skończyło marudzenie że od deszczu nie ma sygnału. Na Białorusi czy w Bułgarii mają swojego a to kraje znacznie mniejsze i teoretycznie biedniejsze. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, emarti napisał:

Wiadomo że najpierw trzeba wyłożyć aby później oszczędzać. 

Przyjmując że byłoby 1000 instalatorów, nie wiem czy tylu jest, którzy przestawialiby 10 anten dziennie, bez niedziel, to jeśli dobrze liczę zeszło by im na tym jakieś 2 lata. Przez 2 lata kanały musiałyby lecieć z obu satelitów. Pewnie w Eutelsacie też potrafią liczyć i wiedzą że polskie platformy są skazane na HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis 12149 na 13E od 12 umieralo umieralo az umarlo. Aktualnie SNR 3.3 dB, lock 7.9😉 Takze Canal+ pozbyl sie chwilowo Mezzo.

12:46 sygnal wrocil z MER ponad 14.2 dB, do dzis nie przekraczal 13.4dB. Jednak caly czas sygnal plywa. Najgorsze momenty miewa w okolicach 12 dB. Cos chyba dzialaja.

 

Poza tym wrocil 11681H, kopia nadal na 12437H.

 

 

Przed 20 ponownie wzięli się za 12149. Sygnał do zera, po czym powrócił i według tunera 14,7 dB najwyższy. Miernik pokazuje 16,2 dB na antenie 120 cm :) Jakby tak się jeszcze wzięli za 12264 i 12188 :D

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 13:22, G2000 napisał:

Przyjmując że byłoby 1000 instalatorów, nie wiem czy tylu jest, którzy przestawialiby 10 anten dziennie, bez niedziel, to jeśli dobrze liczę zeszło by im na tym jakieś 2 lata. Przez 2 lata kanały musiałyby lecieć z obu satelitów. Pewnie w Eutelsacie też potrafią liczyć i wiedzą że polskie platformy są skazane na HB.

Idąc tym tokiem myślenia to rasa ludzka nadal powinna być przed etapem poznania koła. Były już przenosiny zagranicznych platform i jakoś to rozwiązano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta. Przestawiasz sam antenę a jak jesteś dupa wołowa i masz dwie lewe ręce to czekasz 3 miechy na instalatora. Przez ten czas patrzysz w sufit i drapiesz się po jajach.

 

W 1991 mając 11 lat i metrową czaszę marki DIORA kręciłem sam anteną i potrafiłem ustawić kilka satelitów bo mi ojciec nie chciał obrotnicy kupić... Żadna filozofia kluczyk 13 i kręcisz prawo-lewo.

Edytowane przez Jorg1980
  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...