Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Słabe w tym wszystkim jest to, że MM zmarnowała w zasadzie ostatnie 1,5 roku. Tzn, nie były i nie mogły być podejmowane grubsze decyzje odnośnie inwestycji, umów itp.

Właściciele nie chcieli pewnie zejść z ceny a otoczenie regulacyjne nie jest łatwe. Zresztą od dawna strasznie cenili swoje udziały. Jeżeli Liberty nie było w stanie sprostać ich wymaganiom odnośnie ceny to nie wiem kto będzie. Nie dostali kasy a teraz trzeba wyłożyć kolejne mln zł na inwestycje.


Kolejne ciekawe info:

 

"- Przeanalizowaliśmy rezultaty badania rynku, wyjaśnienia UPC Polska i propozycje zgód warunkowych. Wynika z nich jednoznacznie, że koncentracja spowodowałaby ograniczenie konkurencji na rynkach płatnej telewizji i dostępu do internetu stacjonarnego w 11 miastach w Polsce – mówi cytowany w komunikacie prezes UOKiK, Marek Niechciał.

 
Miasta, o które według urzędu rozbiła się transakcja to Chełm, Gdańsk, Gdynię, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle, Lublin, Mielec, Sopot, Szczecin, Tarnów i Warszawę.
 
- UPC Polska mogłoby tam działać nie oglądając się na swoich konkurentów, kontrahentów, czy konsumentów. Spółka nie miałaby bodźców do podnoszenia jakości i obniżania cen. W efekcie klienci kablówek mogliby  płacić więcej – brzmi wypowiedź Marka Niechciała.
 
Według urzędu, łączne udziały rynkowe uczestników koncentracji wahają się w 11 miejscowościach od ponad 40 proc. do nawet ok. 80 proc..  "Siła ich konkurentów jest tam znacznie niższa. Widać to szczególnie w porównaniu do innych sieci kablowych, świadczących usługi pakietowe, czyli telewizji i stacjonarnego internetu. Łączne udziały UPC Polska i Multimedia Polska są ponad dwukrotnie wyższe niż trzech kolejnych przedsiębiorców łącznie" - podaje urząd."
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. UOKiK też zablokuje taką transakcję.

 

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14177

Zobacz że UPC wycofało wniosek, ale wcześniej to UOKiK przedstawił zastrzeżenia do koncentracji których nie byli wstanie przyjąć.  W pewnym sensie to UOKiK zablokował transakcje, choć PRowa wygląda że to UPC się wycofał :-)

Wyszli z twarzą. Nie ma jednoznacznych podstaw do twierdzenia, że obecne władze utrudniają biznes dużemu kapitałowi. :-) Sprytne. 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia musi teraz podjąć jakieś kroki aby utrzymać się na powierzchni. Pozbyli się prądu,gazu i ubezpieczeń aby sprostać warunkom sprzedaży a tu zonk.

To też dawało jakieś zyski.W sumie to tak bardzo mnie to nie ruszyło.Umowę mam do kwietnia 2019 i do tej daty muszą się wywiązać z niej. Jeśli chcą być konkurencyjni ( a muszą) to z biegiem czasu wprowadzą brakujące kanały. Inaczej to równia pochyła...  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że UPC czy MMP to zaskoczyło? Wątpię. Uczestniczyli bezpośrednio w procesie, spodziewali się tego a teraz tylko zostało to ogłoszone oficjalnie. Liberty Global rozmawia z np. Vodafone o sprzedaży europejskich spółek http://www.telko.in/vodafone-rozmawia-z-liberty-global-u-kupnie-czesci-europejskich-spolek , UPC po raz kolejny zmienia prezesa a ten przy okazji resztę managementu. Kto wie co będzie za rok.

Edytowane przez marko42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka dni temu, MM wydała oświadczenie, że są przygotowani na scenariusz pozostania na rynku.
Ja wiem, że wielu z Was liczyła na to, ale proszę się liczyć z tymi miastami: "Chodzi o Chełm, Gdańsk, Gdynię, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle, Lublin, Mielec, Sopot, Szczecin, Tarnów" gdzie po przejęciu, nie było by konkurencji i tak już droga, jaką jest kablówka UPC, mogła by swobodnie podnosić ceny.
Obecnie jestem na okresie wypowiedzenia umowy z UPC i bardzo intensywnie myślę nad przejściem do MM, z uwagi na zaproponowaną niższą cenę.
Pozdrawiam

Edytowane przez fivel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz,że wtedy UPC musiało by znaleźć kupca na sieć multimediów w tych miastach (czyli pewnie Netia/ Cyfrowy Polsat)

 

HFC można teraz przejąć a za kilka lat przerobić na najbardziej opłacalną opcję czyli FTTH

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To UPC zostanie przejęte przez T-Mobile, od dawna szykowali się do przejęcia Netii lub właśnie UPC. Netia już teraz należy do Cyfrowy Polsat/Plus to wszystko możliwe. Operatorzy mobilni potrzebują infrastruktury stacjonarnej i TV.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszecie, że MM będzie upadać a w moim rejonie (okolice Tarnowa) od ostatnich kilku miesięcy obwiesili światłowodami wszystkie małe miejscowości i wszystkie wsie. Zlikwidowali wszelkie "białe dziury" w dostępie i kable wieszają cały czas i coraz dalej. Pisałem już tutaj kilka miesięcy temu, że w BOK powiedzieli mi, że w naszym rejonie żadnego przejęcia przez UPC nie będzie. Jak widać się to sprawdziło. Zatem cały czas to wiedzieli i skłoniło ich to do dużych inwestycji w światło. Będą się nadal rozwijać. Teraz nałapią klientów na komórki - dają prostą ofertę za 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...