Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wykupisz usługę u Multimedia to odblokują tobie port USB w dekoderze i będziesz mógł nagrywać na pendriva, lub swój dysk twardy programy telewizyjne. Wejście te również służy dla serwisu. W tej chwili wejście masz zablokowane i nic z tym nie zrobisz.

Jest jeszcze możliwość zmiany dekodera tego co masz na dekoder z nagrywarką. Oczywiście za dopłatami

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 3831cdx to nagrywarka. Byłem ciekawy di czego sluzy wyjscie usb.

Mam innyy problem - wezwalem technika bo nie działa mi VOD - pojawia sie pasek z nazwa filmu - wiek do ogladania i czarny ekran. Konsultant powiedział mi że przysle technika bo sygnał musi być za słaby i dlatego nie odtwarza ( a mam internet 60 MB/s wiec chyba wystarczający.) . Mial ktoś podobne objawy?  Byłbym wdzieczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy zgłasza się tylko i wyłącznie na infolinię lub do nich pisząc. Informując o usterce miejscowego technika ten nawet nie rozwiąże problemu bo musi mieć to odgórnie przydzielone. Za to potem dostaje wypłatę za rozwiązany problem, a nie jak klient zadzwoni do niego aby usunąć awarię.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak powinna przebiegać aktywacja dekodera IPS 3000? Mam okno "Aktywacja urządzenia", kręci się kółko z napisem "Pobieranie konfiguracji". Pod spodem mam 8 na cyfry, więc powinienem tu wpisać login. Tyle że dekoder nie reaguje na nic, co wciskam na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak powinna przebiegać aktywacja dekodera IPS 3000? Mam okno "Aktywacja urządzenia", kręci się kółko z napisem "Pobieranie konfiguracji". Pod spodem mam 8 na cyfry, więc powinienem tu wpisać login. Tyle że dekoder nie reaguje na nic, co wciskam na pilocie.

Każda aktywacja dekodera przeprowadzana jest przez technika Multimedia. Przychodzi do ciebie do domu instaluje nowy dekoder potem dzwoni bądź konfiguruje dekoder ze swojego telefonu i po chwili masz aktywny dekoder. Jeśli dekoder IPS3000 kupiłeś z wolnego rynku to raczej go nie aktywujesz na sieci multimedia, chyba że chcesz oglądać tylko niekodowane kanały w sieci Multimedia około 5 kanałów.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enri przywracalem swoj dekoder do ustawien fabrycznych kilka razy i nie musialem go ani raz powtórnie aktywowac.

 

Miał ktos problem z czyms takim ze nagrane nieogladniete programy mu sie skasowaly bo mnie sie to zdazyło 2 razy. I jeszcze ten nie działający vOD. Cos mi się zdaje ze technik bedzie musiał wymienic dekoder a miałem ADB za dobra firme.

Edytowane przez kris68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię w sprawie Multimedia GO. Promocyjna cena od 1 lipca 2017 r. to 3 zł miesięcznie. Ktoś z Was będzie brał Multimedia GO od lipca ? I co myślicie o tej cenie promocyjnej ?

To nie tak źle, a jakbym chciał wziąść od sierpnia to ile chcą? Ja z racji pracy w weekendy na pewno wezme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdybym, na przykład przywrócił swój dekoder do ustawień fabrycznych, to wiązałoby się to z koniecznością wezwania technika?

Nie musisz wzywać technika. W dekoderze możesz wielokrotnie przywracać ustawienia fabryczne, a i tak będzie działał w sieci multimedia bez problemów. Dekoder przy pierwszej instalacji przez montera, wpisywane są numery seryjne dekodera do ich systemu i na tej podstawie dekoder za każdym razem jest widoczny w systemie multimedia. Dekoder który masz z wolnego rynku nie aktywujesz do sieci, ponieważ taki dekoder nie jest zarejestrowany w ich sieci, to nie telewizja analogowa tylko cyfrowa.

Enri przywracalem swoj dekoder do ustawien fabrycznych kilka razy i nie musialem go ani raz powtórnie aktywowac.

 

Miał ktos problem z czyms takim ze nagrane nieogladniete programy mu sie skasowaly bo mnie sie to zdazyło 2 razy. I jeszcze ten nie działający vOD. Cos mi się zdaje ze technik bedzie musiał wymienic dekoder a miałem ADB za dobra firme.

Raczej tak jest że za każdym razem kiedy są przywracane ustawienia fabryczne wszystkie zapisane dane i ustawienia giną, i pojawiają się fabryczne, dlatego też twoje nagrania zginęły, nic nie zrobisz, trzeba pamiętać o tym przed przywracaniem ustawień fabrycznych. Niektóre sprzęty mają możliwość wyboru do jakich ustawień fabrycznych, mają powrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wzywać technika. W dekoderze możesz wielokrotnie przywracać ustawienia fabryczne, a i tak będzie działał w sieci multimedia bez problemów. Dekoder przy pierwszej instalacji przez montera, wpisywane są numery seryjne dekodera do ich systemu i na tej podstawie dekoder za każdym razem jest widoczny w systemie multimedia. Dekoder który masz z wolnego rynku nie aktywujesz do sieci, ponieważ taki dekoder nie jest zarejestrowany w ich sieci, to nie telewizja analogowa tylko cyfrowa.

To potwierdzone, że czynnikiem decydującym o tym czy działa jest właśnie numer seryjny, a nie na przykład adres MAC? Masz może coś wspólnego z technikami multimedii? :)

Czy powinno być tak, że jeśli dekoder nie jest u nich zarejestrowany, to staje na etapie "pobieranie konfiguracji"? Jeśli byłby zarejestrowany, to ten etap przejdzie i będzie można wpisać normalnie login, wydrukowany na zleceniu aktywacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam do systemu wpisują adres MAC i na jego podstawie rejestrują dekoder do sieci. Jeśli dekoder został już wyrejestrowany z systemu, to przy próbie ponownego jego podłączenia, będzie on zatrzymywał się, przy próbie połączenia z siecią, ale się nie połączy. Nic z tym nie zrobisz. Zawsze na zakończenie umowy dekoder się zdaje do operatora, jeśli go nie zdałeś proponuję jak najszybciej go zdać, jeśli to dekoder z wolnego rynku nie uruchomisz go. Jeśli kupisz normalny dekoder DVB-C i podłączysz go do sieci Multimedia będziesz mógł odbierać tylko niekodowane kanały, czyli około 5 kanałów w Multimedia:TVP1 SD, TVP2 SD, Amazing, VOD info, Mango. W sieci Multimedia darmowych kanałów jest troszeczkę więcej. Jak UPC przejmie już Multimedię to powinieneś odbierać więcej darmowych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zieny Pewnie ta cena promocyjna 3 zł za Multimedia GO będzie obowiązywała aż do odwołania.

Pytanie, czy cena promocyjna nie obowiązuje tylko wtedy, gdy się bierze usługę na czas określony? Ja raczej wezmę od lipca, ale na pewno nie na czas określony, bo promocję na pozostałe usługi mam do końca stycznia. Zapowiadana cena standardowa miała być chyba 7zł? Nie zauważyliście przypadkiem, że zniknęły tam jakieś kanały z kategorii sport i motoryzacja? Te najważniejsze dla mnie nadal są, czyli Eurosporty, Polsaty i Eleveny. Mam jednak wrażenie, że wcześniej jak to przewijałem na komórce, to było tam więcej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież rzeczą oczywistą jest, że cena promocyjna obowiązuje przez określony czas. W przypadku Multimedia GO cena promocyjna 3 zł miesięcznie jest na rok czasu w promocji. Potem tak jak z innymi usługami chcąc mieć taniej znowu trzeba brać jakąś promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...