Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam odkodowany pakiet Dzieci,pakiet Filmy i Seriale oraz niektóre pozycje pakietu Sport (bez TVP Sport).

Mam wykupione tylko to co w podpisie.Rozumiem że to jakaś pomyłka (awaria). Czy ktoś kto ma superbox lub minibox ma też taką sytuację ? Trwa to już piąty dzień.  :wink:

U mnie to samo, z tym, że pakiet Dzieci mam wykupiony.

 

BTW.

 

Na 6 czerwca miałem instalację drugiego modułu cam w ramach przedłużenia umowy (multiroom). Jakże byłem zaskoczony gdy 3 dni wcześniej dostałem telefon z wiadomością do odsłuchania, że na 6 mam zaplanowaną wizytę technika. Wszystko zgodnie z warunkami przedłużenia. Teraz czekam do 1 lipca na podwyższenie internetu na 60 mega.

Edytowane przez mygen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszło pocztą papierowe potwierdzenie zmiany warunków umowy i w tych paragrafach jest wszystko wypisane: mobilfon, domowizja, usług emil, telewizja, internet. Jest wypisany okres wypowiedzenia 1 miesiąc dla Internetu i 3 dla telewizji. :D

 

EDIT: Wiecie ile MM życzy sobie dodatkowo za ten telewizor 39" do pakietu MaxBox ? 50 złotych. :D Trzeba być naprawdę ignorantem, żeby się na takie warunki zgodzić. To już lepiej sobie telewizor na raty wziąć.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już dostępna faktura. W moim przypadku jest tak mówiłem. Ceny poszczególnych usług są takie jak ustaliłem podczas rozmowy. Nie włączyli mi Elevenów i stąd mam niższą kwotę. Szczerze powiedziawszy chyba tak to zostawię... natomiast mam duży niesmak po tym jak konsultant chciał mi wmówić, że ustaliśmy co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś są ostre burze i to może być powodem braku sygnału.  Nawet przy silnej burzy i analog nie będzie działał, bo sygnał analogowy idzie ze stacji czołowej w danej lokalizacji który brany jest z anteny satelitarnej na bloku co stacja czołowa. I jak silny opad deszczu to zakłócany jest sygnał cyfrowy między satelitą a anteną satelitarną. Pozostaje jeszcze wtedy DVB-T czyli cyfrowa naziemna.

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się ale to musi być bardzo silna burza aby zakłócić sygnał z satelity (burza taka jaka była w roku 2015 w Warszawie, która zakłócała dosył sygnału od nadawcy na satelitę) aby telewizja analogowa nie działała. Kanały analogowej w kablówce czasami nie działają przy opadach deszczu ale nie jest to spowodowane brakiem sygnału z satelity tylko z bardzo czułej głowicy w dekoderze, gdzie wystarcza lekki opad deszczu i kanału już brak. W mojej miejscowości taka sytuacja występuje tylko na około 4 kanałach analogowych przy opadach deszczu, nawet przy burzy reszta kanałów działa bez przeszkód. Oczywiście MM w mojej lokalizacji ma bardzo, ale to bardzo duże czasze antenowe co najmniej 1,5m średnicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d. wiadomości na temat redukcji analogu w aglomeracji warszawskiej. Niby tv wyszykuje 28 kanałów ale 6 z nich to tzw. czarne dziury. Także posiadam de facto 22 kanały w analogu.

Grubo poszli. Ludzie, którzy bazowali tylko na analogu pewnie są wściekli a MM chce tym sposobem przerzucić ich na DTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przejęciem przez UPC to spokojnie od samej decyzji potrwa z rok. O ile ostatecznie będzie zgoda na przejęcie.

 

W skrócie podam chronologię przejęcia sieci Aster przez UPC. To była moim zdaniem dużo łatwiejsza transakcja niż potencjalnie obecnie będzie:

- grudzień 2010, decyzja o przejęciu

- styczeń 2012, oficjalne przejęcie spółki, połączenie sieci

- marzec 2012 marka Aster znika

- marzec 2013 "UPC Polska, największy w Polsce operator telewizji kablowej, odsprzedaje wyznaczoną przez UOKiK część infrastruktury dawnego Aster, docierającej do 446 tys. lokali w Warszawie i Krakowie. Transakcja ma na celu realizację warunkowego przejęcia sieci Aster."

 

10 miesięcy UOKiK wydawał decyzję o warunkowym przejęciu.

 

W miastach, miasteczkach w których sieci (MM+UPC) mają łączny udział w rynku kablowym w okolicy 40% będzie zapewne decyzja o tym, że sieć ma zostać sprzedana. Pytanie ile takich miast jest? Nad tym zapewne m.in. siedzi ten zespół około 150 osób, o którym słyszałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git. Skoro tak dobrze poszło to w innych rejonach też mogą rozpocząć takie akcje. Wakacje to dobry czas.

Jak się okazuje nie tylko MM:

https://satkurier.pl/news/129796/upc-1107-redukcja-analogu-w-16-miastach-wideo-akt.html

 

No chyba właśnie niezbyt to idzie. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że w Łodzi termin redukcji został przełożony na wrzesień tego roku. I chyba jest to prawda, bo jak by poprzedni termin miał być dotrzymany (30.06) to już by wyświetlali na kanale informacyjnym informację o redukcji a póki co nic nie ma. Także jeszcze sobie pewnie poczekamy na tą całą cyfryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...