Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

oferta jaką mi dają to superbox z Canal+ 54zł

Superbox z Canal+ za 54 zł to bym brał w ciemno. I do tego moduł za 0 zł. Niestety, mnie tak tanio nigdy nie zaproponowali. Obecnie za sam superbox z modułem płacę 41zł/po negocjacjach !/. Zauważyłem, że Multimedia zrobiła się bardzo elastyczna w cenach. Duży plus! :smile:

 

Tą zacytowaną ofertę nie ja otrzymałem.Właśnie rozmawiałem z infolinią MM i dla nowych klientów obowiązują ceny standardowe jak na stronie.Żadnych promocji za zmianę operatora nie ma.Może w pakiecie z internetem byłoby coś taniej.Wobec powyższego o dodatki typu paczka C+ nawet nie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą zacytowaną ofertę nie ja otrzymałem

Nie bardzo cię rozumiem. Nie ty otrzymałeś,pewnie nie jesteś pewny czy ktoś rzeczywiście dostał canal+ z superboxem i modułem za 54 zł, a piszesz to jak pewniak.Na dodatek pisałeś że trzykrotnie pytałeś i moduł na pewno za 0 zł.Umówmy się ,że na tym forum nic nie zmyślamy,inaczej to nie ma sensu. :wink:

 

A u mnie zmian w analogu ciąg dalszy.W miejsce zlikwidowanego Viasata Explorera była ciemność, a teraz dali...TVN Turbo (!). I tak obecnie mam TVN Turbo w dwóch miejscach na "skali" ! Tak więc ilość programów z powrotem wynosi 53 /z tym dublem oczywiście/. I kto by Multimedię zrozumiał ? Nie wierzę,że TVN Turbo wykupił 2 miejsca w analogowej kablówce w Częstochowie ! To bez sensu.Ciekawe czym mnie jeszcze zaskoczą ?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile procent polskich gospodarstw dysponuje już telewizorami UHD?

W końcu za kilka lat pojawią się te kanały również w ofertach telewizji kablowych i platform cyfrowych w całej Polsce. Na razie wszystko jest w fazie testów i jeszcze same kablówki nie mają jeszcze dekoderów UHD. Dopiero teraz powoli przechodzą na kanały HD, jeszcze wielu straszy nas mydłem SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile procent polskich gospodarstw dysponuje już telewizorami UHD?
Zapewne jest to w tej chwili ułamek procenta, ale np. mój TV ma już kilka lat, posłuży mi jeszcze 2-3 lata a wtedy jak będę kupował nowy, to na pewno UHD (albo coś jeszcze lepszego ;)). Rozumiem, że UHD jest w tej chwili w fazie testów, ale pewnie w ciągu 2 lat pierwsze kanały UHD będą ogólnie dostępne. I tu jest pytanie - jak sobie poradzą kablówki z nowym kodowaniem skoro teraz nie potrafią w wielu miejscach zapewnić dostępu do pełnej oferty HD? Modernizacja się ślimaczy, a nadchodzi nowe, więc zawsze będą z tyłu. W końcu staną przed koniecznością zmuszenia do przejścia abonentów z analoga na cyfrę i całkowitą likwidację TV analogowej, ale to poprawi sytuację tylko na pewien czas. Co potem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały UHD w kablu będą zapewne tylko po światłowodach. Jakoś nie wyobrażam sobie tego na miedzi. Będzie też konieczna zmiana systemu na DVB-C2. Ale gdyby MMP pozbyła się analoga, to parę takich kanałów wcisnęli by i teraz. Póki co, nadawców treści 4K praktycznie nie ma. I upłynie jeszcze sporo lat zanim się pojawią. Nie dramatyzowałbym tak, bo jest mnóstwo czasu na dostosowanie sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej sobie? Myślę, że kanały UHD nie będą miały więcej, jak 15-16 Mb/s z HEVC. Głównie przez koszty pojemności satelitarnej - kablówki się do tego dostosują. Przy 8MHz i modulacji 256QAM mamy ok. 51 Mb/s. Czyli wystarczyłoby na 3 kanały UHD w miejsce 1 analogowego. Jeżeli myślicie, że będzie inaczej, to jesteście mega optymistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej sobie? Myślę, że kanały UHD nie będą miały więcej, jak 15-16 Mb/s z HEVC. Głównie przez koszty pojemności satelitarnej - kablówki się do tego dostosują. Przy 8MHz i modulacji 256QAM mamy ok. 51 Mb/s. Czyli wystarczyłoby na 3 kanały UHD w miejsce 1 analogowego. Jeżeli myślicie, że będzie inaczej, to jesteście mega optymistami.

Faktycznie rozmarzyłem się ;) Założyłem przepływność dla jednego programu rzędu 30 Mbps, ale jak wiadomo wszystko zależy od kompresji. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie. Myśląc o takiej sobie jakości przed oczyma mam jakość polskiego HD i obawy, że przy UHD polscy nadawcy też będą "kręcić" parametrami. To tyle offtopicu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...